• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3
Biologiya
26 İstifadəçi(lər):
Axtarış şərtləri
Axtarış nəticələri

SN Şagirdlərin SAA Sinfi Məktəbin tam adı Məktəbin yerləşdiyi Şəhər, rayon, kənd Müsabiqənin istiqaməti Layihənin adı Elmi rəhbərin SAA Mütəxəssis alimin SAA
1.
Abasova Fatima Kamran
Nərgiz Mehdizade Azər
11 Zerife Eliyeva Adina Lisey BakiBiologiya SARS-CoV-2: nə vaxt və necə yaranıb? Aynur Adilova Ilham Şahmuradov
2.
Abdulhəlimova Fidan Fuad
Eynullayeva Mədinə Mətin
10 Bakı Avropa Liseyi Leopold vəMstislavRostropoviçlər 23Biologiya Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ və bitişik bölgələrinin flora və faunasının növ müxtəlifliyinə antropogen təsirinin nəticələrinin öyrənilməsi Изучение последствий антропогенного воздействия на видовое разнообразие флоры и фауны Нагорного Карабаха и прилегающих к нему районов Азербайджана Hümbətova Olga Genadyevna Telman Səlim oğlu Zeynalov
3.
Babayeva Nigar Sidqi
Əliyeva Zəhra Rəşad
11 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəri,Yasamal rayonuBiologiya Kənd təsərrüfatı bitkilərinin məhsuldarlığının artırılması üçün torpağın maqnitləşdirilməsi Məmmədov Cavanşir Firudin
4.
Babazadə Zümrüd Vüqar
10 Naxçıvan şəhər H.Cavid adına 5 saylı tam orta məktəb Naxçıvan şəhər Hüseyn CavidBiologiya Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində yayılmış Sarıçiçək (Carthamus tinctorius L.), Böyürtkən (Rubus caesius L.) və Yunan qozu (Juglans regia L.) bitkilərindən təbii boyaqların alınması Rəhimova Surə Əli Rəhimova Surə Əli
5.
Baxşəlizadə Qəmər Elsevər
9 Rüstem Əliyev adına 3 nomreli tam orta mekteb Bakı şeheri Bineqedi rayonuBiologiya Biologiya
6.
Bayramov Murad Cavid
9 Bakı Şəhəri Binəqədi rayonu Rüstəm Əliyev Adına 3 Sayılı Tam Orta Məktəb BakuBiologiya Sabahın Alimleri
7.
Doldolov Edqar Cosef
Doldolova Pitimat Rəfael
10 Üzeyir Hacıbəyov adına tam orta məktəb Balakən rayonu.Qabaqçol qəsəbəBiologiya CALAQ TOXUM Qarayeva Aygül Musa
8.
Həsənova Gülarə Əli
10 238 Bakı şəhəri,Nizami rayonu Namiq Həmzəyev adınaBiologiya Orqanizmin 3D formatı və əlaqələndirmə İradə Pirverdiyeva Nadirova Xalidə
9.
İbrahimli Ərhan Cəfər oğlu
Ağalarov Mirəli Heydər oğlu
9 BDU-nun nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi Yasamal r.-nu, Əhməd Cəmil küç., 41ABiologiya Nanohissəciklərin bioloji molekullarla qarşılıqlı təsir mexanizminin tədqiqi İbadova Mehbarə Əzizbala qızı Əhmədov İsmət Süleyman oğlu
10.
İbrahimli Turhan Cəfər oğlu
Bayaramlı Aynur Barat qızı
11 BDU-nun nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi Yasamal r.-nu, Əhməd Cəmil küç., 41ABiologiya "Paxlalı bitkilər vasitəsilə azot dövranı və onun ekoloji əhəmiyyəti" Əsədova Kəmalə Adil qızı Məmmədova Zülfiyyə Cəlal qızı
11.
İbrahimova Zəhra Emin
9 Rüstəm Əliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb Binəqədi RayonuBiologiya Canlı aləmin varlığı və yoxluğu
12.
İsmayılzadə Nuranə Asif
9 Fizika Riyaziyyat İnformatika Təmayüllü Lisey BakıBiologiya Zoologiya Botanika Mikrobiologiya
13.
Kərimli Nuray Əli
Orucova Nərmin Namiq
10 Gənc İstedadlar liseyi Bakı şəhəriBiologiya Stress amillərinə məruz qalmış siçovulların daxili orqanlarında paramaqnit mərkəzlərin tədqiqi və biotibbi istifadəsi Nəsibova Aygün Namiq Xəlilov Rövşən İbrahimxəlil
14.
MÜRSƏLOVA NELYA ELMAN
Müzəffərova Arzu Müzəffər qızı
9 Şirvan şəhər 13 № li tam orta məktəb Şirvan şəhəriBiologiya BİOGÜBRƏ : YARANMA MƏNBƏLƏRİ,TƏTBİQİ,PERSPEKTİVLƏRİ Şəmmədova Şəfa Tofiq qızı
15.
MƏMMƏDLİ NAİLƏ CABİR qızı
Məlikova Aytac Elxan qızı
9 Şirvan şəhər kimya-biologiya təmayüllü lisey Şirvan şəhəriBiologiya SƏHRALAŞMAYA QARŞI MÜBARİZƏNİN BİOLOJİ ÜSULLARI Məmmədova Mənsurə Abbas qızı
16.
Məmmədova Gülnar Rövşən
Qədirov Murat Sərdar
9 Şəki şəhər fizika riyaziyyat ,humanitar təmayüllü lisey ŞəkiBiologiya Xarıbülbül-Şuşadan Dünyaya Quliyeva Arzu Məhərrəm Qüüdrət Bəkirov Məmməd
17.
Mərdanova Nuray Dönməz
11 Mingəçevir şəhər S.Vurğun adına 16 saylı məktəb MingəçevirBiologiya Pişiklərdə qeyri -adi xüsusiyyət.
18.
Nadirov Sinan Asif
Nəzərov Orxan Şahin
10 kimya biologiya təmayüllü Respublika liseyi Şirvan şəhərBiologiya Biokutlə enerji mənbəyidir Quliyeva Fərqanə Orucəli
19.
Qasımova Ayan Elmar
Leyla Mehdixanlı
9 Bakı Avropa Liseyi Bakı,YasamalBiologiya Nəsli kəsilməkdə olan heyvanlar Kəmalə Ələsgərova
20.
Quliyeva Rəvanə Soltan
Əmrəhova Xəyalə Vüqar qızı
9 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya SumqayıtBiologiya Kənd təsərüfatı bitkilərinin yetisdirilməsi üçün piromidal biomühitli vasitə Məmmədov Cavanşir Firuddun oğlu Məmmədov Cavanşir Firuddun oğlu
21.
Süleymanova Tamilla Rövşən
Həbibullayev Rəfsan Namiq oğlu
10 Gənc İstedadlar liseyi Bakı şəhəri Yasamal rayonu Əhməd Cəmil küçəsi 53Biologiya Chimeric RNAs and proteins Nəcəfli Möhübbət Hümbət oğlu Şahmuradov İlham Əyyub oğlu
22.
Tağızadə Zümrüd Yalçın
Hacıyeva Fatimə Hüseyn qızı
9 Bakı Avropa Liseyi Bakı, Rastropoviç 21Biologiya Günəbaxan toxumlarının fərqli mühitlərdə yetişmə sürətinin onların genetik müxtəlifliyindən asılılığı. Ələsgərova Kəmalə İmam qızı Tağıyev Aqşin Fərhad oğlu
23.
Xəlilova Fatimə Fəxri
Abbasova Nigar Rizvan qızı
11 BDU-nəzdində " Gənc Istedadlar" liseyi BakıBiologiya Бактерии–против аллергии Məmmədova Lalə Nail qızı Məmmədova Lalə Nail qızı
24.
Əhmədzadə Nilufər Yadigar
9 Xalid Quliyev adına 62 saylı məktəb lisey Nizami rayonu, NeftçilərBiologiya Ərzaq tullantılarından mineral gübrələrin alınması Əliyeva Elvira Zahid qızı
25.
Əliyeva Leyla Rauf
9 Etibar Şirəliyev adına 274 saylı orta məktəb Qaradağ rayonu,Müşviqabad qəsəbəsiBiologiya Sevil Ramazanova Sevil Ramazonova
26.
Əzimli Məryəm Elçin
Qasımova Solmaz Aqil
11 Akademik Zərifə Əliyeva adına məktəb BakıBiologiya Bradyrhizobium japoncium UCM B-6035 aşılamasının soya bitkisinə təsiri Qurbanova Natalya Dmitriyevna