• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3

Təşkilatçılar

 

Azərbaycan Respublikasının

Təhsil Nazirliyi 


 

 

Azərbaycan Respublikasının

Gənclər və İdman Nazirliyi


 

 

Azərbaycan Milli

Elmlər Akademiyası


 

Heydər Əliyev Mərkəzi


 

Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad

Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi


ELANLAR...


 

 

 

 



 

 

Partnyorlar

 

 

“Sabahın alimləri” XI Respublika Müsabiqəsində iştirak edəcək şagirdlərin nəzərinə!

 

Mövcud pandemiya şəraiti ilə əlaqədar “Sabahın alimləri” XI Respublika Müsabiqəsi cari ilin 14-17 fevral tarixlərində onlayn keçiriləcəkdir.

Layihələrinizi Slayd –Təqdimat formasında tərtib etməyiniz tövsiyə olunur.

ZOOM proqramında layihələrinizin təqdimetmə qaydalarını (slaydların sayı barədə) izah etmək məqsədilə Sizinlə görüş keçiriləcəkdir. Görüşün vaxtı (link) barədə sizin qeydiyyatdan keçdiyiniz emailə məlumat göndəriləcək. Sınaq görüşdə iştirak etmək mütləqdir!

Sinaq görüşləri üçün cədvəl

Müsabiqənin istiqaməti

Sınaq görüşün günü və saatı

 Riyaziyyat

01.02.2022

19.00

 Fizika, astronomiya

 Kimya

02.02.2022

19.00

 Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

 Biologiya

03.02.2022

19.00

 Tibb və sağlamlıq

 Mühəndislik

04.02.2022

19.00

 Kompüter elmləri

CƏMİ:

 

 ZOOM proqramı vasitəsilə daxil olmaq üçün istifadəci adı və şıfrəsi aşağıda verilib!

Meeting ID:   211 305 5008

Passcode:       sabah2022

 

“Sabahın alimləri” XI Respublika Müsabiqəsinə buraxılan şagirdlərin nəzərinə!

    Bildiyiniz kimi,“Sabahın alimləri” XI Respublika Müsabiqəsinin üçüncü mərhələsinin – Münsiflər Heyəti üzvlərinin layihələri qiymətləndirməsinin onlayn keçirilməsi planlaşdırılmışdır.

    Bu səbəbdən müsabiqə cari ilin 14-17 fevral tarixlərində onlayn keçiriləcəkdir. Münsiflər Heyəti üzvləri ayrı-ayrı tarixlərdə 8 istiqamət üzrə onlayn qiymətləndirmə aparacaqlar (Kateqoriyalara aid gün və tarix barədə əvvəlcədən saytda elan veriləcək).

    Müsabiqədə layihələrin təqdimatı “prezentasiya” (Microsoft PowerPoint)formatında həyata keçiriləcək. Münsiflər onlayn slaydlara baxıb və iştirakçını dinləyəcəklər.

Layihənizin prezentasiyasını hazırlayarkən bunlara diqqət yetirməyiniz vacibdir:

Prezentasiya aşağıda verilən şəkildə tərtib olunmalıdır:

 1. İşin adı - 1 slayd

2. Problem - 1 slayd

3. İdeya-hipotez - 1 slayd

4. İşin gedişi - 1-3 slayd

5. Nəticə - 1 slayd

----------------------------------- Cəmi: 5-7 slayd

Layihənin prezentasiyasına 5-7 dəqiqə, münsiflərin sualına (3 sual) cavab üçün 1 dəqiqə vaxt ayrılacaqdır.

S İ Z Ə    U Ğ U R L A R ! ! !

 

Sabahın alimləri” XI Respublika müsabiqəsində iştirak üçün Elmi Ekspertiza Komitəsi tərəfindən təsdiqlənmiş şagirdlərin siyahısı:

 

SN Müsabiqənin istiqaməti 1-ci şagirdin S.A.A Sinif 2-ci şagirdin S.A.A Sinif Layihənin adı 1-ci şagirdin məktəbinin tam adı
1.                    Riyaziyyat Abbasova Leyla Eldar qızı 10 Mirzəli Nigar Zahir qızı 10 Bəzi cəbri misalların vektorların tətbiqi ilə həll edilməsi Bakı ş. Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
2.                    Riyaziyyat Bağırova Mehriban Elmar qızı 11 Tomuyev Məhəmmədəli Səməd oğlu 9 Qeyri xətti tənliklərin təqribi hesablanması Gəncə şəhəri Fizika riyaziyyat informatika təmayüllü respublika liseyi
3.                    Riyaziyyat Bayramlı Tamerlan Fərrux oğlu 9     Pifoqor üçlükləri Bakı ş. “Zəngi” liseyi
4.                    Riyaziyyat Əsgərov Mirhəbib Ziya oğlu 9     Bölünmə əlamətlərinə yeni yanaşmalar Bakı ş. Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi
5.                    Riyaziyyat Həsənli İbrahim Fuad oğlu 11     3,4 və 5 rəqəmli kökaltı ifadələrin asanlıqla kökdən azad edilməsi Astara r-nu Səməd Vurğun adına Təngərüd kənd tam orta məktəb
6.                    Riyaziyyat Həsənli Sənan İlqar oğlu 9 Cahangirli Orxan Xəqani oğlu 9 Muğam səsinin analizinin riyazi modeli Sumqayıt ş. T.İsmayılov adına 29 nömrəli  tam orta məktəb
7.                    Riyaziyyat Hüseynova Humay Nicat qızı 9 Məmmədov Elsel Qabil oğlu 9 Sonu 5 ilə bitən ikirəqəmli və ya daha çox rəqəmlərin kvadratlaşdırılması üçün sadələşdirilmiş metodika Bakı ş.BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi
8.                    Riyaziyyat İbadova Ləman Qüdrət qızı 10     Kvadart ədədlər arasındakı qanunauyğunluqlar, ikirəqəmli ədədlərin kvadratınınşifahi tapılması Bakı ş. A.S.Makarenko adına Humanitar Fənlər Təmayüllü Respublika gimnaziyası
9.                    Riyaziyyat İbrahimxəlilli Rinad Sahib oğlu 10     Sadə ədədlərə bölünmə qaydası Şəki kimya-biologiya təmayüllü lisey
10.                 Riyaziyyat Məmmədov Vahid Vüqar oğlu 11     Tereşin bərabərsizliyinin fərqli isbatı və Tereşin bərabərsizliyindən daha güclü bir bərabərsizlik Sumqayıt ş.Kimya Biologiya Təmayülli Respublika Liseyi
11.                 Riyaziyyat Məmmədzadə Leyla Qoşqar qızı 11 Babayev Ziya Hikmət oğlu 11 Математические методы идентификации границ объектов по осредненным значениям Bakı ş.177 nömrəli tam orta məktəb, Bakı ş. 134 nömrəli tam orta məktəb məktəb
12.                 Riyaziyyat Mirişli Ramal Bəhruz oğlu 10 Quliyeva Nilufər Elxan qızı 11 Əyləncəli riyaziyyata musiqinin gözü ilə yeni baxış Sumqayıt şəhər, general Polad Həşimov adına 28 nömrəli tam orta məktəb
13.                 Riyaziyyat Mustafayev Ayxan Cəlal oğlu 11 Ağamirzəyeva Nigar Əliş qızı 10 “Dördüncü sənaye inqilabında rəqəmsallaşmanın rolu” Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadları Liseyi, Bakı Slavyan universiteti nəzdində Məktəb lisey kompleksi
14.                 Riyaziyyat Mustafazadə Nəzrin Oqtay qızı 10 Əliyeva Çinarə Pərviz qızı 10 Nəsirəddin tusinin həndəsəyə dair iki əsəri və bunların fateh sultan mehmedin kolleksiyasında saxlanılan əlyazmaları Bakı ş. Müasir İnnovasiyalar Liseyi
15.                 Riyaziyyat Muxtarov Vüqar Ramil oğlu 11 Xıdırov Süleyman Nüsrət oğlu 11 Monoton funksiyalar üçün inteqral bərabərsizliklər Bakı ş .Heydər Əliyev adına lisey
16.                 Riyaziyyat Nəbili Rəsul Anar oğlu 10 Həşimov Davud Polad oğlu 10 Güclər Fərqi Sumqayıt ş. Saray 1 nömrəli tam orta məktəbi
17.                 Riyaziyyat Nəcəfli Kamran Fuad oğlu 11 Cəfərov Camal Pərviz oğlu 11 Triqonometrik tənliklər sistemlərinin həllində vizual və analtik tətbiqlər üzərində araşdırma Bakı ş.82 nömrəli  tam orta məktəb
18.                 Riyaziyyat Nəcəfquliyev Nihad Elxan oğlu 11     The best mathematical methods for precisely tracking positions of submarines with help of advanced military spying sonar radar system using Arduino and Ultrasonic sensor with a minimum uncertainty. Bakı ş.132-134 nömrəli Tədris Kompleksi
19.                 Riyaziyyat Nəzərov Cavid Mehman oğlu 10 Fətəli Nihad Ceyhun oğlu 10 Mükəmməl ev konstruksiyalarının riyazi üsulla modelləşdirilməsi Sumqayıt ş.Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya
20.                 Riyaziyyat Novruzov Murad Fazil oğlu 10 Zeynalova Xumar Fazil qızı 11 Другой взгляд на прямую Нагеля в треугольнике. Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi
21.                 Riyaziyyat Ərtoğrul Rəşid Elçin oğlu 10     Musiqi nədən ibarətdir Lənkəran şəhər V.Əliyev adına 4 nömrəli humanitar təmayüllü məktəb-lisey
22.                 Fizika, astronomiya Abbaslı Məhəmməd Elnur oğlu 10     W-wing Bakı ş.Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
23.                 Fizika, astronomiya Ağamalıyev Mikayıl Vüqar oğlu 11     Навстречу новому Лазеру Bakı ş.Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
24.                 Fizika, astronomiya Babayeva Adilə Elvin qızı 11 Zeynalova Alina Emil qızı 11 Qapalı mühitdə havanın və səsin enerjisinin çevrilməsi texnologiyası Sumqayıt ş. 26 saylı tam orta məktəb
25.                 Fizika, astronomiya Bayramova Nərmin Elxan qızı 11 Bayramov Ülvi Elxan oğlu 9 İşğaldan azad olunmuş ərazilərin minalardan təmizlənməsi üçün metal detektoru Bakı Avropa Liseyi
26.                 Fizika, astronomiya Əhmədzadə Nuray Kamil qızı 10 Əhmədzadə Aydan Kamil qızı 9 Soyuq hava şəraitində Günəş enerjisi ilə mənzillərin qızdırılması texnologiyası Sumqayıt ş.19 nömrəli tam orta məktəb
27.                 Fizika, astronomiya Əliyeva Nuranə Yaqub qızı 9 Vəliyeva Fidan Xazayır qızı 11 Niyə 4? Bakı ş.Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
28.                 Fizika, astronomiya Əlizadə Aysel Baba qızı 11 Məmmədova Хədicə Novruz qızı 10 Технология получения масштабной альтернативной энергии от внутренних возможностей квартиры Sumqayıt ş.4 nömrəli tam orta məktəb
29.                 Fizika, astronomiya Hacıyev İlkin Cavid oğlu 10  Hüseynova Fatimə Elman qızı 10 Pəncərə sistemi ilə mənzilin istiliyinin təmin olunması Sumqayıt ş.Texniki və Təbiət elmləri liseyi
30.                 Fizika, astronomiya Həbibullayev Rəfsan Namiq oğlu 11 Süleymanova Tamilla Rövşən qızı 11 Maye kristal əsaslı 5G antenaların hazırlanması Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi
31.                 Fizika, astronomiya Hüseynli Misir Fariz oğlu 10 Yusifzadə İlqarə İlqar qızı 10 Portativ elektronik cihazlar üçün triboelektrik nanogeneratorların yaradılması və sensorların hazırlanması Bakı ş.BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar liseyi
32.                 Fizika, astronomiya Kərimli Nuray Vüqar qızı 11 Məmmədzadə Əli Cəlal oğlu 11 Smart dəm qazı (CO) detektoru Bakı Avropa Liseyi
33.                 Fizika, astronomiya Məmmədzadə Amin İlyas oğlu 10     Обеспечение общественного транспорта альтернативной энергией Sumqayıt ş. 11 nömrəli tam orta məktəb
34.                 Fizika, astronomiya Mirzəyev Heydər İlqar  oğlu 11     Qrafen - NanoDünyanın möcüzəsi Bakı ş.Türkiyə Diyanət Vəqfi - Bakı Türk Liseyi
35.                 Fizika, astronomiya Musayeva Nazlı Mahama qızı 11 Məhəmmədov Ümüd Cəfər oğlu 11 Kvant nöqtələri və orqanik nanotexnologiya. Balakən  rayon Nizami adına  şəhər 1 saylı tam orta məktəbi, Beyləqan  rayon Abdullah Həmzəyev adına Türklər kənd orta məktəbi
36.                 Fizika, astronomiya Mustafayeva Aysu Elçin qızı 10 Əliyev Orxan Qafar oğlu 9 Futbol meydançalarında ot örtüyü vasitəsilə alternativ enerjinin alınması Sumqayıt ş. 43 nömrəli tam orta məktəb
37.                 Fizika, astronomiya Nəcəfli Oğuz Ümman oğlu 9     İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə minaları təyin edən dron Naxçıvan Qarnizonu tam orta məktəbi
38.                 Fizika, astronomiya Qasımova Ayan Elmar qızı 10     Faza dəyişdirici materialların tətbiqi ilə günəş panellərinin enerji səmərəliliyinin artırılması Bakı Avropa Liseyi
39.                 Fizika, astronomiya Qəribova Solmaz Rəşad qızı 10 Aslanova Xavər Nur Həzi qızı 10 Yeni nano ölçülü su konsepsiyası (Nano Su) Bakı Avropa liseyi
40.                 Fizika, astronomiya Quliyev Raul Ramil oğlu 9     Mini Tozsoran Bakı ş. A.Hüseynzadə adına 20 nömrəli məktəb-lisey,
41.                 Fizika, astronomiya Rəcəbov Sadiq Rəfael oğlu 10 Dadaşova Nazənin Adəm qızı 10 Kainatın enerji potensialı:dünəni,bu günü,gələcəyi Şirvan şəhər 13 nömrəli tam orta məktəb
42.                 Fizika, astronomiya Vahabov Salman Adil oğlu 10 Kərimbəyli Fərhad Rüfət oğlu 10 Фотопреобразователи солнечной энергии нового поколения Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi
43.                 Fizika, astronomiya Yunisov Həsən Vüqar oğlu 9 Adıgözəlov Aslan İlqar oğlu 10 Torpaqdan alternativ enerjinin alınması. Sumqayıt ş.23 nömrəli məktəb
44.                 Kimya Ağahüseynli Cahan Fərid oğlu 9 Məmmədzadə Nicat Ələkbər oğlu 10 Ağır metal kationlarının torpaqda olan əsas qida elementlərinə təsirinin öyrənilməsi Sumqayıt ş.23 nömrəli məktəb
45.                 Kimya Babayeva Mədinə Məmməd qızı 10 Məmmədli Cahangir Tahir oğlu 9 Üzvi turşuların əsasında bitkilərin yeni boy stimullaşdırıcıları Bakı Avropa Liseyi
46.                 Kimya Bağırov Amil Zülfüqar oğlu 10     Göy dənizin mavi tonu Bakı ş.Ş.Əfəndizadə adına 13 nömrəli tam orta məktəb
47.                 Kimya Cəfərli Nihad Araz oğlu 11 Əliyev Mirsəlam Sübhan oğlu 10 Təbii nanogübrələrin alınması və kompleks istifadə etməklə deqradasiyaya uğramış torpaqların münbitləşdirilməsi. Sumqayıt ş.23 nömrəli məktəb
48.                 Kimya Cəfərli Röya Əfqan qızı 11 Hüseynova Mədinə Vüqar qızı 11 Nanohissəciklərin canlılara təsiri Bakı Modern Təhsil Kompleksi
49.                 Kimya Dadaşzadə Nigar Asif qızı 10     Tullantı qida yağlarından sintez yolu ilə metil ester sulfonat səthi aktiv maddəsinin alınması Sumqayıt ş.Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya
50.                 Kimya Əliyeva Aytac Aruz qızı 9 İbrahimov Ömər Anar oğlu  9 Fotokatalitik deqradasiya BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi
51.                 Kimya Əmiraslanlı Əliyoldaş Həsən oğlu 11 Çiraqi Şəfiqə Elbrus qızı 10 Yeni Qrafen Erası və onun Texnoloji Üstünlükləri Balakən şəhər Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı Amin Novruzov adına Humanitar və Texniki Təmayüllü Lisey, Abşeron r-nu Ə.S.İbrahimov adına Qobu nömrəli tam orta məktəb
52.                 Kimya Əmiraslanova Anabacı Həsən qızı 9     Qlobal Problemi həll edən CO2toD qurğusu Abşeron rayonu Ə.S.İbrahimov adına Qobu nömrəli tam orta məktəb, 
53.                 Kimya Əşrəfov Ramal Rüfət oğlu 9 Baxşəliyev Vagif Natiq oğlu 9 Polietilen tereftalat (PET) tullantılarından yeni poliuretan (PU) köpüklərinin alınması Sumqayıt ş. Təbiət Elmləri Təmayyüllü gimnaziya, 11 nömrəli tam orta məktəb
54.                 Kimya Həsənli Rəsul Zaur oğlu 9 Musayev Taleh Valeh oğlu 9 Sağlam həyat üçün, sağlam düşüncə Mingəçevir ş.Təbiət riyaziyyat humanitar Elmlər təmayüllu lisey  Mingəşevir ş.S. Vurğun adına 16-li tam orta məktəb
55.                 Kimya İbişova Zəhra İdris qızı 10 Qurbanova Fidan Firdovsi qızı 11 Ermənistan ərazisində çirkləndirilmiş Araz çayında toksiki qurğuşun və kadium iyonlarının təmizlənməsi metodikasının işlənilməsi Biləsuva r-n M.İbrahimov adına lisey Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi
56.                 Kimya Kərimli Pərviz Ilqar oğlu 11 Məhərrəmli Nicat Elxan oğlu 11 Bioloji aktiv α-keto efirlərin aril hidrozo törəmələrinin sintezi Bakı ş.İ.Hacıyev adına "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi
57.                 Kimya Musalı Səlçuq Azər oğlu 9 Əliyeva Aytac Xəqani qızı 9 Yeni bufer tərkibli antimikro maddələrin sintezi və tərkibi Bakı ş. Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey
58.                 Kimya Məsimli Şəfiqə Tərxan qızı 10 Aslanova Gövhər Vüqar qızı 9 Nanohissəciklərin bitkilərin yetişdirilməsinə və fotosintez prosessinə təsiri Bakı şəhəri Bakı Modern Təhsil Kompleksi
59.                 Kimya Nağıyeva İmarət Farid qızı 11 Ruhullayeva Fidan Məzahir qızı 10 üçkomponentli reaksiya vasitəsilə piridopirimidinlərin sintezi və quruluşunun təyini Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi
60.                 Kimya Qarayeva Nuriyyə Fuad qızı 10 Nağıyev Cavidan Əfqan oğlu 10 Halogenləşmiş diazobutadien boyalarının sintezi Bakı ş. Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü respublika liseyi, İ.Hacıyev adına Tərəqqi texniki-humanitar liseyi
61.                 Kimya Rüstəmova Esmira Şamil qızı 11     Qidaların təzə saxlanılmasında pektinin rolu və atıq məhsullardan istifadə metodologiyası Balakən rayon, Nəsimi adına şəhər 2 saylı tam orta məktəb
62.                 Kimya Sadıqzadə Əminə Rizvan qızı 9 Kazımlı Bahar Aqşin oğlu 10 Mikroorqanizmin neftlə yaratdığı möcüzə Bakı ş. Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
63.                 Kimya Usubova Aysu Emil qızı 11 Sadıqova Həmidə Cəmşid qızı 11 Havanın ionlaşdırılması gümüş ionların vasitəsi ilə Bakı ş.Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
64.                 Kimya Yahyazadə Xuraman Elnur qızı 9 Hacıyev Yusif Elçin oğlu 9 1,3,5-triazinlərin sintezi Bakı ş.BDU nəzdində Gənc istedadlar liseyi
65.                 Biologiya Əhmədli Özləm Etibar qızı 10 İbrahimli Ərhan Cəfər oğlu 10 Hidropon sistemdən istifadə etməklə və induktorların (fitohormonların) iştirakı ilə bitkilərin yeni becərilmə texnologiyası Gəncə şəh., Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey, Bakı ş. BDU nəzdində “Gənc istedadlar” liseyi
66.                 Biologiya Əlizadə Məhbubə Rusin qızı 9 Sayılova Zeynəb Teymur qızı 9 Yaşıl sinif Şirvan ş. Kimya Biologiya təmayüllü Lisey, M.Osmanov adına 20 nömrəli tam orta mətəb
67.                 Biologiya Hacıyev Hacıağa Elşən oğlu 11 Ərəbova Nuray Manaf qızı 11 Bitkilərin elektromaqnit və radiosiqnalarını qəbul etməsi və ötürməsi, bitkilər vasitəsilə internetə çıxış imkanlarının mümkünlüyünün tədqiqi. Quba r-n Fizika Riyaziyyat və İnformatika Respubluika liseyi
68.                 Biologiya Həsənova Gülarə Əli qızı  11     Orqanizmin danışan canlı 3D modeli əsasında bədəndə xəstə genin tapılması mexanizmi Bakı ş. 238 nömrəli tam orta məktəb
69.                 Biologiya Hüseynov Fərid Hüseyn oğlu 11     DemeterZ Bakı ş .A. Şaiq adına 54 nömrəli  tam orta məktəb
70.                 Biologiya İsmayılov Fuad Rizvan oğlu 9 Əzimli Pərvaz Beyrək oğlu 10 İnsan beyninin passiv yarım kürəsinin matrisinin bərpası Sumqayıt ş. M.Quliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb
71.                 Biologiya İsmayılova Nəzrin Cavid qızı 10 Hacıyeva Ayşan Tofiq qızı 10 İnsan genomunda neçə zülal geni var? Bakı ş.BDU nəzdində "Gənc İstedadlar" liseyi
72.                 Biologiya Mehdiyeva Aksana Zabit qızı 9 Cəfərli Nəzrin Rəfael qızı 10 Korona virusa qalib gələk. Şəki ş.11 nömrəli  tam orta məktəb
73.                 Biologiya Məmmədova Aysel Ayaz qızı 10     Əlil ev heyvanlarının protez ayaq hərəkətlərinin modelləşdirilməsi Sumqayıt ş.General Polad Həşimov adına 28 saylı tam orta məktəb
74.                 Biologiya Mirzəməmmədov Rəvan Azər oğlu 10 Cəbrayılov Mayıl Şənər oğlu 10 İşılda böcəyinin işıqvermə prinsipinin araşdırılması və enerji qənaətli "soyuq işıq"lampalarının tətbiqi Sumqayıt ş 14 nömrəli tam orta məktəb
75.                 Biologiya Mirzəyeva Leyla Elşən qızı 9 Rzayeva  Şəfiqə   Vüqar qızı 9 Elementlərin biosferdə dövranınin bərpası Şirvan ş. kimya bioloğiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxsi
76.                 Biologiya Mustafayev Seyidağa Samir oğlu 11     Yaşıl aranjereyanın intelektual meleoreasiya sistemi Sumqayıt ş . 35 nomrəli tam orta məktəb
77.                 Biologiya Nəcəfli Xatirə İlqar qızı 9 Məmmədov Fərid Ülvi oğlu 11 Səssiz qatil Bakı ş. Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey, Bakı ş.191 nömrəli tam orta məktəb
78.                 Biologiya Pənahəliyev Murad Natiq oğlu 9     Mənzil üçün bio-hamster alternativ enerji Sumqayıt ş.Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya
79.                 Biologiya Quliyeva Selcan Elşən qızı 9     Alkoqolun canlı orqanizmlərə təsiri Şirvan ş. kimya-biologiya təmayüllü lisey Publik hüquqi şəxs
80.                 Biologiya Quliyeva Səmayə Elşad qızı 11     Kür nərəsi körpələrinin yemləndirilməsindən asılı olaraq morfo-bioloji və fizioloji xarakteristikasının tədqiqi Bakı ş.165 nömrəli tam orta məktəb
81.                 Biologiya Quluzadə Nərmin Nofəl qızı 11 Sultanlı İsmayıl Elşən oğlu 10 Paxlalı bitkiləri yoluxduran qarışıq (mix) vırus infeksiyalarının diaqnostikası Bakı ş.83 nömrəli məktəb lisey
82.                 Biologiya Rüstəmova Fidan Rəşad qızı 10 Zeynalova Şərəf Bəsrət qızı 10 Naxçıvan Muxtar Respublikası florasında Azərbaycan itburnusu (Rosa azerbajdzhanica Novopokr & Rzazade) meyvələrinin fitokimyəvi tədqiqi və kompleks istifadə perspektivləri Naxçıvan şəhər H.Cavid adına 5 nömrəli tam orta məktəb
83.                 Biologiya Rzayeva Aida Anar qızı 9 Ələkbərov Şəmsi Şəmsəddin oğlu 9 Ətraf mühitdə parçalana bilən və gübrə rolunu oynayan bioplastiklərin istehsalı Bakı Modern Təhsil Kompleksi
84.                 Biologiya Süleymanlı Leyla Vüqar qızı 11 Məmmədov Anar Raqib oğlu 10 Geni modifikasiya olunmuş orqanizmlər Sumqayıt ş.Təfəkkür liseyi
85.                 Biologiya Sultanova Renata Renat qızı 9     Sitrus sinensis (L.) Osbeck (Portağal) qabığından bioloji fəal yağların alınma texnologiyasının hazırlanması Bakı ş .Etibar Əliyev adına 162 saylı tam orta məktəb
86.                 Biologiya Zamanlı Rüxsarə Xaqani qızı 9 Əzizi-Meşkin Fərəh Axqar qızı 9 Улучшение качества и продолжительности жизни природными тушителями свободных радикалов из отходов переработки цитрусовых. Bakı ş. BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi
87.                 Biologiya Xəlilova Günel Qədir qızı 9 Əliyarbəyov Mehdi Elman oğlu 9 Stress amillərinin laboratoriya siçovullarının (Wistar albino) daxili orqanlarında paramaqnit mərkəzlərə təsiri Bakı ş.44 nömrəli tam orta məktəb
88.                 Tibb və sağlamlıq Adıgözəlova Fidan Xalid qızı 10 Əliyeva Nərmin Eldəniz qızı 10 İnsulta qarşı qabaqlayıcı kompleks tədbirlər Sumqayıt ş. Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
89.                 Tibb və sağlamlıq Ağayeva Adilə Rüfət qızı 10 Həsənov Həsən Elnur oğlu 10 Особенности влияния эмоционально различных состояний на реализацию условного рефлекса на фоне совместного влияния тяжелых металлов (соли свинца) и нейроторопных препаратов (аскорбиновая кислота) у крыс с различной индивидуальной реактивностью к акустическому стрессу и различным уровнем моноаминов мозга. Bakı ş.132-134 nömrəli Təhsil Kompleksı
90.                 Tibb və sağlamlıq Aslanova Milanə Əfqan qızı 10     Güneş stimulyatorlu baş geyimi ilə sinir hüceyrələrinin tənzimlənməsi Sumqayıt ş. Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
91.                 Tibb və sağlamlıq Babayev Kənan Qoşqar oğlu 10     Trombositlerin təbii yolla artırılması Sumqayıt ş. Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
92.                 Tibb və sağlamlıq Balakişiyeva Xədicə Ramin qızı 11     BioHand Bakı ş. Hədəf Steam Liseyi
93.                 Tibb və sağlamlıq Balcı Vokan Mehmet oğlu 9 Məmmədov Ərhan Samir oğlu 10 Karonavirusun fəsadlarını məhdudlaşdırmaq üçün balıq qidasının tətbiqi. Sumqayıt ş.9 nömrəli tam orta məktəb
94.                 Tibb və sağlamlıq Baxışov Əlövsət Azər oğlu 9 Mirzəyev Novruz Rəşad oğlu 9 Herbal and moisturizing Disinfectant spray (non-alcoholic) Şirvan ş. Kimya Biologiya Təmayüllü Lisey
95.                 Tibb və sağlamlıq Cabbarov Fərid Murad oğlu 10 Səfərli̇ Rami̇z Nəsi̇mi oğlu 10 Mineral suların insan orqanizminə təsiri Naxçıvan ş.V.Zeynalov adına 3 nömrəli tam orta məktəb, Naxçıvan ş. 4 nömrəli tam orta məktəb
96.                 Tibb və sağlamlıq Əlizadə Cavidan Vüsal oğlu 11 Əhmədova Səbinə Xudaverdi qızı 10 Orqanizmin lipid mübadiləsinin təbii mənşəli birləşmələr ilə korreksiyasi Bakı ş.132-134 Nömrəli təhsil kompleksi
97.                 Tibb və sağlamlıq Haqverdiyeva Həcər Elçin qızı 10 Şahverdiyev Fazil Bəhruz oğlu 10 Üz nahiyəsinin dəyişikliklərinə görə xəstəliyin diaqnostikası Sumqayıt ş 36 nömrəli tam orta məktəb
98.                 Tibb və sağlamlıq Həşimov Zaur Zamiq oğlu 10 Cəlilov Rauf İlqar oğlu 10 Qaldırıcı və şaquli hərəkət edən əlil arabası Sumqayıt ş. 11 nömrəli tam orta məktəb
99.                 Tibb və sağlamlıq İsmayılova Günel Tofiq qızı 10 Əlizadə Xədicə Məcid qızı 10 Artifical Heart(Suni Ürək)protez Şirvan ş. Kimya Biologiya Təmayüllü Lisey
100.             Tibb və sağlamlıq Kərimli Banuçiçək Məcid qızı 11 Sadıqova Nəzrin Cəmşid qızı 10 Ultra-bənövşəyi şüalanmanın insan bədəninə fəsadlarının aradan qaldırılması Bakı ş.Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey
101.             Tibb və sağlamlıq Mədətov İsa İlqar oğlu 9     Əlillər üçün ünsiyyət qura bilən liftli manipulyator Sumqayıt ş. Təbiət elmləri Təmayüllü Gimnaziya
102.             Tibb və sağlamlıq Məhərrəmli Lalə Aqil qızı 10 Əliyev Akif Kərim oğlu 10 Xərçəng xəstəliklərinin diaqnozu və proqnazlaşdırılmasında GENOM tədqiqatlarının rolu Bakı ş. M.Rüstəmov adına 32 nömrəli tam orta məktəb
103.             Tibb və sağlamlıq Məmmədli Nailə Cabir qızı 10 Osmanova İlahə Pünhan qızı 10 Healthy life hat(Sağlam həyat papağı) STEAM texnologiyası ilə Şirvan ş.Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs
104.             Tibb və sağlamlıq Məmmədli Nilgün Hicran qızı 11     Zəfəran bitkisinin reproduktiv sağlamlığa təsiri Bakı ş. Məktəb Lisey Kompleksi
105.             Tibb və sağlamlıq Orucova Nərgiz Anar qızı 11 Zeynalov Amin Niyazi oğlu 11 Ağıllı Eynək. Bakı ş. BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi
106.             Tibb və sağlamlıq Qulizadə Fidan Rafael qızı 9 Qulizadə Fariz Rafael oğlu 9 Human -Machine- Interface Sumqayıt ş.İstedad liseyi 9 nömrəli tam orta məktəb
107.             Tibb və sağlamlıq Qurbanova Zəhra Anar qızı 9     Ürək qan dövranını stabilləşdirilməsi üçün geyim Sumqayıt ş.Təbiət elmləri Təmayüllü Gimnaziya
108.             Tibb və sağlamlıq Qurbanova Zərifə Aqil qızı 10     İnsulin-degrading enzyme in genində dəyişiklik etməklə Tip 1 şəkərli diabetin ömürlük müalicəsi Bakı ş. Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
109.             Tibb və sağlamlıq Ramazanov Emil Səbuhi oğlu 10     İnsan qolunun funksiyaları ilə bərabər gücdə və formada olan protezlər İsmayıllı r-n Natiq Behdiyev adına 6 saylı tam orta məktəb
110.             Tibb və sağlamlıq Süleymanlı İlkin Elçin oğlu 11 Abdulhəmidli Xədicə Elmar qızı 10 Koronavirus əleyhinə şəfa deposu 3+2 ekstraktı Şəki r-n 11 nömrəli Tam orta Məktəb
111.             Tibb və sağlamlıq Tapdıqova Gülşən Ruslan qızı 10 Hacıyeva Aişə Teymur qızı   10 Yanıqların müalicəsi üçün BİOSARĞI Sumqayıt ş .Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya
112.             Tibb və sağlamlıq Yaşarlı Ləman Dərya qızı 10 Əliyeva Humayxanım Zahir qızı 10 Onurğa üçün ağıllı korrektor Şəki ş. kimya biologiya təmayüllü lisey, Şəki ş.18 saylı tam orta məktəb
113.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Axundova Nəzrin Sənan qızı 10 Cəfərov Səid Murad oğlu 10 Qrafen oksidin nanohissəcikləri ilə suyun təmizlənməsi Baki Avropa Liseyi
114.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Babayev Nicat Elçin oğlu 10     Avtomobildən çıxan zəhərli havanı təmizləyən filtr Sumqayıt ş 29 nömrəli tam orta məktəb
115.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Babayeva Gülnarə Elbəy qızı 10 Babayeva Nəzrin Rəhim qızı 10 Neft və ağır metallarla çirklənmiş torpaqların fitoremediasiyası Bakı ş.Ilyas Əfəndiyev adına Elitar Gimnaziya
116.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Əlipaşayev Cavidan Vüqar oğlu 9 Ağayev Sənan Teyyub oğlu  11 Su ilə işləyən hibrid avtomobil Bakı ş Lütfizadə adına Texniki-Humanitar lisey
117.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Əliyev Əli İlham oğlu 9 Əliyev Hüseyn Ruslan oğlu 11 Nanoquruluşlu maddələrlə tullantı suların təmizlənməsi və istifadəsi Sumqayıt ş 23 nömrəli tam orta məktəb məktəb Sumqayıt ş.35 nömrəli tam orta məktəb
118.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Əlizadə Səməd Aynur oğlu 9 Ömərli Ayaz Yaşar oğlu 10 Qarabağ regionunun ekosisteminin (meşə massivlərinin) innovativ texnologiyalar vasitəsilə sürətləndirilmiş (intensivləşdirilmiş) bərpası Bakı ş.Bakı Avropa Liseyi  BDU nəzdindəGənc İstedadlar Liseyi
119.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Hacıyev Rauf Rüfət oğlu 11 Hacıyeva Leyla Rüfət qızı  9 Dəniz boru kəmərlərinin istismarı zamanı zədələnmə hallarının təhlili, neft sızmalarının diaqnostikası və korroziyadan mühafizə üsullarının öyrənilməsi Bakı Avropa Litseyi
120.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Hacıyeva Solmaz Rafiq qızı 9 Həsənzadə Rövşanə Rövşən qızı 9 Səhralaşma-ekoloji fəlakətə gedən yol! Şirvan ş. 13№lnömrəli  tam orta məktəb
121.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Hamidli Kamilla Eldar qızı 9     "Karbon Tutma retrofit Kondisionerləri" Bakı ş.21-ci Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
122.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Həmidov Elxan Vahid oğlu 10 Zərbiyev İman Pərviz oğlu 10 Su səthində və dərinliklərdə tullantıları toplayan “Qu quşu” robotu Sumqayıt ş.İstedad liseyi Sumqayıt ş. 29 nömrəli tam orta məktəb 
123.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Həziyev Emin Çingiz oğlu 9     Dünyada "Karbon-Dioksid"in yayılmasının qarşısının alınması üçün DACC (Direct Air Carbon Capture) texnologiyasın tətbiqi. Bakı ş.Elçin Şəmiyev adına 149 nömrəli tam orta məktəb
124.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Hüseyinli Gülsurə Çingiz qızı 9     Şirin su qıtlığı probleminin həlli STEAM ilə. Şirvan ş. Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs
125.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Hüseynli Şəms Vidadi oğlu 10     Yosunla çirklənmiş dəniz sularının pilotsuz aparatla təmizlənməsi Sumqayıt ş Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
126.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması İsazadə Selcan Səbuhi qızı 10 Ramazanlı Rəvan Nurəli oğlu 9 Qaliblərin dönüşü Şəki ş.18 nömrəli tam orta məktəb
127.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Kərimli Jalə Samir qızı 11     Tullantıları təmizləyən uçan robot Ucar r.1 saylı tam orta məktəb
128.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Kərimov Fəxri Əliağa oğlu 11 Hənifayev Üzeyir Ruslan oğlu 11 Neftlə çirklənmiş suların fındıq qabığı ilə təmizlənməsi və çirklənmiş fındiğın təkrar emala verilmesi Bakı ş.Tahir Həsənov adına 23№-li tam orta məktəb
129.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Mövlayeva Səma Hənifə qızı 9 Tahirli Lalə Cahangir qızı 9 Kiçik Külək Turbini (Mini Wind Turbine) Şirvan ş. Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs
130.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Nəsrullayev Rüstəm Teymur oğlu 9 Məmmədova Ayşə Xanlar qızı 9 Mobil ecoev - sualtı ev. Sumqayıt ş. Təfəkkür liseyi
131.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Nəzərli Heydər İqrar oğlu 10 Babayev Emil Fuad oğlu 10 STEAM. Texnologiyada ətraf mühitin təmizlənməsi məqsədi ilə limonel həlledicinin səmərəli istifadəsi. Bakı ş.İ.Hacıyev adına "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi
132.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Piriyeva Məhsəti Natiq qızı 11 Babarabov Vüsal Mürsəl oğlu 10 Ekoparnik Gəncə ş.fizika,riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey
133.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qasımov Rəvan Xətai oğlu 10 İsayeva Ayişə Elnur qızı 10 Bacarıqlı Əllər  İsmayıllı r-n H.Əsədov adına Vəng kənd tam orta məktəb
134.             Ekologiya, ətraf mühitinidarə olunması Qasımzadə Fatimə Rafael qızı 10 Babayev Emil Ağa oğlu 10 Sualtı həyatın fəthi Bakı ş.Fizika Riyaziyyat və İnformatika təmayüllü lisey
135.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qəhrəmanova Səkinə Samir qızı 10     WDS (Water Desalination System-Su Duzsuzlaşdırma Sistemi) Bakı ş. "Ankara məktəbi" məktəb-lisey
136.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qəmbərova Həvva Azər qızı 9 Axundov Camal Elnur oğlu  9 Ətraf mühitin ekoloji vəziyyətinin qiymətləndirilməsində bitkilərin bioindikator rolu Bakı ş.247 saylı tam orta məktəb, BDU nəzdində "Gənc İstedadlar" liseyi
137.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Rüstəmov Davud Vüsal oğlu 10 Vəlizadə Zeynəb Eldəniz qızı 10 Eco Energy Sumqayıt ş 33 nömrəli tam orta məktəb, Abşeron r-n Aşağı Güzdək S.Əzizov adına tam orta məktəb
138.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Rzayeva Şahanə Nidayət qızı 10     Mingəçevirdə yararsız ərazilərdən səmərəli istifadə yolları. Mingəçevir ş.  13 nömrəli tam orta məktəb
139.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Sadıqzadə Nuran İsmayıl qızı 9 Nəbiyev Əli Samir oğlu 9 Silisium əsaslı Aerogellərin sadə üsul ilə alınması və ekoloji problemlərin həllində tətbiqi Bakı ş. 60 nömrəli tam orta məktəb, Sumqayıt ş. 1 nömrəli tam orta məktəb
140.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Şəkizadə Banuçiçək Ədalət qızı 10     Sənayedə "Təmiz nəfəs"-Çuqun istehsalında hidrogendən istifadə Bakı ş. 70 Nömrəli Məktəb-lisey
141.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Şirinova Nigar Vüqar qızı 11 Eyvazov Murad Vüsal oğlu 11 Eco Mask Bakı ş. Zaur Nudirəliyev adına 47 nömrəli tam orta məktəb, Bakı ş. 267 nömrəli tam orta məktəb
142.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Süleymanlı Selen Elşən qızı 9 Əliyev Yusif Ramil oğlu 9 "Qar örtüyü şəhərin ekoloji mühitinin təmizliyinin indikatoru kimi" Bakı ş.  "Zəngi"liseyi
143.             Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Zeynalova Xəyalə Fəxrəddin qızı 10 Zeynalov Xəyal Fəxrəddin oğlu 9 "Dəniz canlılarını xilas edək" Bakı ş. B. Qulamoğlu adına 285 nömrəli məktəb
144.             Mühəndislik Abbasov Nihad Rəzzaq oğlu 9 Məmmədov Əli Haqverdi oğlu 9 Eko yol Cəlilabada r-n  Ak.Z.Əliyeva adına şəhər 7 saylı tam orta məktəb
145.             Mühəndislik Abdullayeva Afət Elnur qızı 9 Ağayeva Nigar Vüsal qızı 9 Möcüzəli Termometr İsmayıllı r-n İ.Həsənov adına 1 saylı tam orta məktəb
146.             Mühəndislik Abdulov Nurlan Mübariz oğlu 11     Ecological car İsmayıllı r-n 4 nömrəli tam orta məktəb
147.             Mühəndislik Cahangirli Məhəmməd Elşad oğlu 9 Sadıqzadə Nurcahan Elman qızı 9 Stimullaşdırıcı Alternativ Enerji istehsal Edən Sistem Sumqayıt ş. 39  nömrəli tam orta məktəb
148.             Mühəndislik Cavanşir Ülvi Zaur oğlu 9     Dinamik işıq sensoru Bakı ş. 21 Əsr Beynəlxalq təhsil və innovasiya mərkəzi
149.             Mühəndislik Əhmədli Aqşin Habil öğlu 11 Cəbrayıl Xalıq Zaur oğlu 11 Marten FireBot Bakı ş. Hədəf STEAM Liseyi
150.             Mühəndislik Əli Erkin Fərid oğlu 9     “Azərelektroekobus”(4x1)-innovativ şəhər nəqliyyatı Bakı ş. A.Hüseynzadə adına 20 nömrəli tam orta məktəb-lisey
151.             Mühəndislik Əlipaşayev Rəvan Mənsur oğlu 10 Cabbarlı Tural Nağı oğlu 10 İnsan əməyi olmadan minanın yerini təyin edən dron Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya
152.             Mühəndislik Əliyev Elsevər Elşad oğlu 9 Muradllı Esra Söhrab qızı 9 Təhsil müəssisəsində virusların aşkarlanması və məhv edilməsi üçün nəzarətçi robot. Sumqayıt ş. Şah İsmayıl Xətai adına 30 nömrəli tam orta məktəb
153.             Mühəndislik Əmənli Ülvi Ramil oğlu 10 Abdullayev Elgün Elnur oğlu 10 Tıxacların aradan qaldırılması-Parking Şirvan şş  Kimya biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs
154.             Mühəndislik Haciyev Riad Nazim oğlu 11 Musayeva Fidan Tofiq qızı 11 Firefighter Drone "Savior" Bakı ş. Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey
155.             Mühəndislik Həbibov Nəsib Həbib oğlu 11 Həbibov Mətin Həbib oğlu 9 Çox funksional nəzarətçi və xəbərdaredici robot Sumqayıt Əliquluuşağı kənd tam orta məktəbi, Sumqayıt Texniki və Təbiət Elmləri Liseyi 
156.             Mühəndislik İmanzadə Şəbnəm Vaqif qızı 9     Relsli avtobus tuneli Sumqayıt ş. Yusif Məmmədəliyev adına 31 nömrəli məktəb
157.             Mühəndislik Mahmudov Nicat Bərşad oğlu 10 Seyidov Fərid Pərviz oğlu 10 Smart Hand Bakı ş.“Zəngi liseyi”
158.             Mühəndislik Mehdiyeva Alsu Faiq qızı 11 Mehdiyev Gəray Faiq oğlu 11 Qarabağ ərazisində pilotsuz şar formalı mini taksi Sumqayıt ş. Təfəkkür liseyi
159.             Mühəndislik Mikayılova Nailə Tərlan qızı 10     Sabahın alimləri V Qrant müsabiqəsi Sumqayıt ş. 33 nömrəli tam orta məktəb
160.             Mühəndislik Mirzəyev Ələsgər Dövlət oğlu 9 Xanlarova Fidan Nurməmməd qızı 9 Panduslara ehtiyacımız yoxdur Bakı ş. S. Rüstəm adına Xarici Dillər Təmayüllü Gimnaziya
161.             Mühəndislik Musalı Firudin Əli oğlu 10 Qurbanlı Elşad Rəşad oğlu 10 Mine Detector Abşeron r-n Hədəf Steam Liseyi
162.             Mühəndislik Musayev Ayxan Təyyar oğlu 9 Qurbanov Emil Amil oğlu 9 Smart City Bakı ş. Heydər Əliyev adına lisey
163.             Mühəndislik Nağızadə İlhamə İsmayıl qızı 9 Hacıyeva Nuranə Taleh qızı 9 Hündürmərtəbəli binalarda yanğınsöndürən xilasetmə robotu Sumqayıt ş. 8 № li tam orta məktəb
164.             Mühəndislik Namazova Nigar Sübhan qızı 11 Hüseynova Lalə Araz qızı 11 Qənaətcil ağıllı suvarma sistemi Bakı ş. BDU nəzdidə Gənc istedadlar liseyi
165.             Mühəndislik Nəcəfzadə Fatimə Fuad qızı 9 Vəliyev Yusif Hikmət oğlu 9 Hərbi geyimlərdə mərkəzləşdirilmiş istilik sistemi Sumqayıt ş. Y. Məmmədəliyev adına 31 nömrəli tam orta məktəb, Xocavənd rayonu Əmirallar kənd tam orta məktəb
166.             Mühəndislik Qafarov Kamal Əli oğlu 10 Məmmədov Nicat Akif oğlu 11 “Zəngəzur işıqları” Naxçıvan şəhər Ə.Ağayev adına 8 saylı tam orta məktəb
167.             Mühəndislik Qardaşova Aynur Orxan qızı 9 Məmmədov Məhəmməd Allahqulu oğlu 9 Qızdırma ölçən antenalar Şirvan r-n Kimya-biologiya təmayüllü lisey
168.             Mühəndislik Qasımzadə Səma Həmid qızı 11 Çələbi Azər Cavid oğlu 9 “Funny shower” Qax Şəhər T.İsmayılov adına 5 saylı tam orta məktəb
169.             Mühəndislik Qəhrəmanova Nərgiz Mərahim qızı 9 Səftərova Mikaella İlqar qızı 9 Prosthetic Hand Using Emg Bakı  ş. 60 nömrəli tam orta məktəb, Sumqayıt ş. 11 nömrəli tam orta məktəb 
170.             Mühəndislik Qubadov Murad Cümşüd oğlu 11     Qarabağda ağıllı ev Bakı ş. 6 saylı tam orta məktəb
171.             Mühəndislik Quliyev Polad Fətəli oğlu 9     Yol təhlükəsizlik sistemi Culfa şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb
172.             Mühəndislik Sadıqova Şəbnəm Vüsal qızı 9 İsgəndərova Xanım Sahib qızı 9 Su təchizatını məişət təlabatına görə avtomatik tənzimləyən cihaz Sumqayıt ş. 25 nömrəli tam orta
173.             Mühəndislik Səfiyeva Sofiya Xəqani qızı 9     Qələbə Sumqayıt ş. 42 nömrəli məktəb
174.             Mühəndislik Şeydayeva Nigar Ceyhun qızı 9 Balakişiyeva Zeynəb Seymur qızı 9 Enerji istehsal edən su sayğacı Şirvan şəhər 13 nömrəli tam tam orta məktəb
175.             Mühəndislik Talıbov Nihad İlqar oğlu  9 Kərimov Məhəmmədəmin Nicat oğlu 9 Reminder Bakı ş.” Zəngi liseyi”
176.             Mühəndislik Xalıqlı Zəhra Fərhad qızı 11 Aslanlı Zakir Zaur oğlu 11 "COVİD-19 virusunu aşkarlayıcı maye kristal əsaslı termo-sensorlar" Bakı ş. 53 nömrəli tam orta məktəb
177.             Mühəndislik Yusifzadə Ayan Vüqar qızı 9     Çətir formalı uçan və suda hərəkət edə bilən Dron Sumqayıt ş. Texniki və Təbiət Elmləri liseyi
178.             Kompüter elmləri Aslanov Cavad Fuad oğlu 9     Allover Bakı ş. Dünya Məktəbi
179.             Kompüter elmləri Axundov Fərid Azad oğlu 11 İsmayılov Amin Zamin oğlu 11 Danışma məhdudiyyətli insanlar üçün mobil tətbiq Bakı ş. 193 nömrəli tam orta məktəb
180.             Kompüter elmləri Bakıxanov İbrahim Araz oğlu 10 Abbaslı İslam Samir oğlu 10 Smart Map Of Karabakh Bakı ş. 189-190 nömrəli tam orta məktəb
181.             Kompüter elmləri Cabbarlı Cəlil Mehman oğlu 11 Abdullayev Murad Əkrəm oğlu 11 Freeland AR Bakı ş. 291 sayli "Araz" ekologiya liseyi, Füzuli rayonu Kərimbəyli kənd tam orta məktəbi
182.             Kompüter elmləri Cəbrayılova Məryəm Ceyhun qızı 10     Sağlamlıq məhdudiyyəti olan uşaqlar üçün əyləncəli, öyrədici, inkişafetdirici proqram Sumqayıt ş. 7 nömrəli tam orta məktəb
183.             Kompüter elmləri Hüseynov Elnur Eyvaz oğlu 11 Sultanlı Feyruz Elşən oğlu 11 Enigma Bakı ş. 5 nömrəli tam orta məktəb
184.             Kompüter elmləri Hüseynzadə Həsən Hüseyn oğlu 11     Sərhədsiz Təhsil Mərkəzi Bakı ş. Seyid Cəfər Pişəvəri adına humanitar fənlər gimnaziyası
185.             Kompüter elmləri İsazadə Xalid Xəyal oğlu 9     ChatBot Bakı ş. 245 nömrəli tam orta məktəb 
186.             Kompüter elmləri Məmməd Rəşid Rövşən oğlu 9     İndividual foto qəbzin hazırlanması Sumqayıt ş. I. Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb
187.             Kompüter elmləri Mirəliyev Amin Ramil oğlu 10 Eldarova Elvira İbad qızı 11 Lütfi Zadənin Qeyri səlis məntiq nəzəriyyəsi və günəş elementləri Balakən r-n Nizami adına 1 saylı orta məktəb
188.             Kompüter elmləri Qasımzadə Ömər Xaliq oğlu 11 Bağırzadə Yusif Hüseyn oğlu 11 SofixarHealth Gəncə ş. 27 nömrəli tam orta məktəb
189.             Kompüter elmləri Quliyev Fərid Nicat oğlu 11 Məhərrəmov Kamal Amil oğlu 11 Sehirli güzgü Bakı ş. Tərəqqi liseyi-66 nömrəli məktəb, Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey
190.             Kompüter elmləri Seyidəli Tuncay Dəyanət oğlu 10 Hüseynəli Zöhrə Samir qızı 10 Müxtəlif kateqoriyalı sualları cavablandıran mobil applikasiya Bakı Modern Təhsil Kompleksi
191.             Kompüter elmləri Şirinova Nigar Emil qızı 10 Ələkbərli Aysel Zamiq qızı 10 İnsanın mobil yaddaş xəbərdarlıq vasitəsi Sumqayıt ş. Təbiət Elmləri təmayüllü gimnaziya
192.             Kompüter elmləri Tağıyev Ramil Habil oğlu 11 Sadıqzadə Ziya Əminağa oğlu 9 RFD 900+ radio modemi vasitəsi ilə şifrələnmiş məlumat mübadiləsinin təşkili Bakı ş. 189-190 nömrəli tam orta məktəb

Axtarış

MÜƏLLİMLƏRİN QEYDİYYATI

ŞAGİRDİN QEYDİYYATI

(Qeydiyyatdan keçdikdən sonra, siz qeyd etdiyiniz pocta təsdiq üçün elektron məktub gəlməlidir. Gələn məktubların içində görməsəniz, onda SPAM bölməsində axtarın və təsdiq sılkasını tıklayın.)
  • SA-2018-USA1
  • SA-2018-USA2
  • SA-2018-USA3
  • SA-2018-USA4
  • SA-2018-USA5
  • SA-2018-USA6
  • SA-2018-USA7
  • SA-2018-USA8
  • SA-2018-USA9
  • SA-2018_acilish1
  • SA-2018_acilish2
  • SA-2018_acilish3
  • SA-2018_acilish8
  • SA-2018_acilish4
  • SA-2018_acilish5
  • SA-2018_acilish6
  • SA-2018_acilish7
  • SA-2018_acilish9
  • SA-2018_acilish12
  • SA-2018_acilish10
  • SA-2018_acilish11
  • SA-2018_acilish13
  • SA-2018_son1
  • SA-2018_son2
  • SA-2018_son3
  • SA-2018_son4
  • SA-2018_son5
  • SA-2018_son6
  • SA-2018_son7
  • SA-2018_son8
  • SA-2018_son9

Bizimlə əlaqə


Ünvan:  
Azərbaycan Respublikası, Bakı ş., AZ1008, Xətai pr. 49

Tel
.: (+994) 12  599-11-55 (daxili nömrə: 5423)

E-mail: Bu email ünvanı spambotlardan qorunur. Onu görmək üçün JavaScripti qoşmaq lazımdır.


"Sabahın alimləri" Respublika Müsabiqəsi

 IntelISEFSabahinAlimleri

 "Sabahın alimləri" Respublika Müsabiqəsi