• Poster-21
  • Poster-22
  • Poster-23
  • Poster-27
  • Poster-28
  • Poster-29
  • Poster-30
  • Poster-31
  • Poster-32
  • Poster-33
  • Poster-06
  • Poster-07
  • Poster-08
  • Poster-10

ELANLAR

 

 

 


 

 

Təşkilatçılar

 

Azərbaycan Respublikasının

Təhsil Nazirliyi 


 

 

Azərbaycan Respublikasının

Gənclər və İdman Nazirliyi


 

 

Azərbaycan Milli

Elmlər Akademiyası


 

Heydər Əliyev Mərkəzi


 

Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad

Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi


Partnyorlar

 

Video xəbərlər


Təhsil TV: Təməl – “InteI ISEF sərgisində uğurla çıxış edən məktəblilər”



Grand awards at Intel ISEF 2016



Grand awards at Intel ISEF 2016



“Sabahın alimləri” V Respublika müsabiqəsi başlayır (Təhsil Nazirliyi)



"Sabahın alimləri" V Respublika müsabiqəsi (Gənclər və İdman Nazirliyi)



"Sabahın alimləri" müsabiqəsi keçirilib


2016-cı ildə ümumtəsil məktəblərinin qızıl və gümüş medallarla bitirmiş məzunlardan 22,8%-i “Sabahın alimləri” Respublika Müsabiqəsinin iştirakçıları və qalibləri olub.

Müsabiqənin Təşkilat Komitəsinin adından həmin məzunları təbrik edir, gələcək təhsillərində uğurlar arzulayırıq.

 

SN

SAA

Məktəbin adı

İstiqamət

Layihənin adı

Medal

“Sabahın alimləri” V Respublika Müsabiqəsinin iştirakçıları

1

Hacıbəyli Ayan Siyavuş qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Şoran torpaqlarda bitkilərin inkişafı və nanohissəciklər

qızıl

2

Əsədova Nigar Araz qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Многоступенчатая биологическая очистка муниципальных сточных вод

qızıl

3

Əliyev Məmməd Məhəmməd oğlu

Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Biologiya

Quşların etoloji fərqlərinə görə növləndirilməsi

qızıl

4

Əliyeva Nərmin Xanlar qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Riyaziyyat

Взятие крепости

qızıl

5

Məmmədli Nilufər İsmət qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi

Fizika, astronomiya

Istilik Çevirici Generator

qızıl

6

Səlimov Heydər Seymur oğlu

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Riyaziyyat

Повышение работоспособности класса

qızıl

7

Sadıqov Rəhim Rauf oğlu

Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Kompüter elmləri

Deirvlon Education Center Alpha v.3

qızıl

8

Əlirzayev İlqar Ceyhun oğlu

Gəncə şəhəri 26 nömrəli məktəb-lisey kompleksi

Kompüter elmləri

Deirvlon Education Center Alpha v.3

qızıl

9

Məmmədova Arzu Eldar qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Fizika, astronomiya

Разработка материалов для гибкой электроники и оптоэлектронных устройств

qızıl

10

Hüseynova Nigar Azər qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Riyaziyyat

Угол пересечения эластичных шаров

qızıl

11

Ağayev Aslan Fəxri oğlu

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Mühəndislik

Очистка водных поверхностей от нефтяной пленки с помощью вакуумного насоса

qızıl

12

Kərimova Nigar Kərim qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Biologiya

Binəqədi gölü ərazisində flora və faunanın paleontoloji tədqiqi: təbiət muzeyi

qızıl

13

Tağıyeva Tahirə Samir qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Biologiya

Binəqədi gölü ərazisində flora və faunanın paleontoloji tədqiqi: təbiət muzeyi

qızıl

14

Bayramov Rüfət Rahib oğlu

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Biologiya

Binəqədi gölü ərazisində flora və faunanın paleontoloji tədqiqi: təbiət muzeyi

qızıl

15

Əlizadə İbrahim Orucəli oğlu

Bakı şəhəri 267 nömrəli məktəb-lisey

Kompüter elmləri

Günəş elementlərinin səmərəliliyinin artırılmasının modelləşdirilməsi

qızıl

16

Nəbiyev Rəsul Heybullah oğlu

Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Kompüter elmləri

Öz “touchpad”imizi necə hazırlayaq?

qızıl

17

Hüseynov Pərvin Adil oğlu

Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Kompüter elmləri

Öz “touchpad”imizi necə hazırlayaq?

qızıl

18

Namazov Fərhan Sübhan oğlu

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Fizika, astronomiya

Biqrafenin yarımkeçirici xassələrinin kompüter modelləşdirilməsi

qızıl

19

Qədimalıyeva Həbibə Nizami qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 6 nömrəli məktəb-lisey

Kimya

Duzlu sudan alınan enerji və onun istifadəsi

qızıl

20

Babayev Hüseyn İlqar oğlu

Şirvan şəhəri 18 nömrəli təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey

Biologiya

Quşların etoloji fərqlərinə görə növləndirilməsi

gümüş

21

Məmmədli Heydər Bəxtiyar oğlu

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki “Zəngi” liseyi

Fizika, astronomiya

Istilik Çevirici Generator

gümüş

22

Süleymanlı Aysu Türkel qızı

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Mühəndislik

Üfüqi şaquli külək generatoru

gümüş

23

Qarayev Aqşin Fəxri oğlu

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Kimya

Yeni antimikrob xassəli asetofenon törəmələri

gümüş

24

Behbudov Rəşid Rəsuloviç

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Kimya

Ekoloji zərərsiz ion-maye həlledicilərin neft emalında ekstragent kimi tətbiqi

gümüş

“Sabahın alimləri” IV Respublika Müsabiqəsinin iştirakçıları

25

Tağıyev Tuncay Aqil oğlu

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Kimya

Bioluminisens orqanizmlərin tibbi diaqnostikada biomarkerlər kimi istifadə edilməsi

qızıl

26

Süleymanlı Elfan Sərviz oğlu

Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya

Fizika, astronomiya

Alternativ enerji mənbələrinin hazırlanması ilə enerjinin səmərəli şəkildə əldə olunması

qızıl

27

İsmayılzadə Nilufər Namiq qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Mühəndislik

Optoelektron texnologiyası-zəifgörən insanlara kömək

qızıl

28

Hüseynova Ləman Niyazi qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Riyaziyyat

Закономерность цифр, следующих после запятой в числах вида:

qızıl

29

Əliyev Rəvan Əyyub oğlu

Balakən şəhəri Humanitar və texniki təmayüllü lisey

Tibb və sağlamlıq

Aromaterapiya və yaddaş

qızıl

30

Musayeva Nəzrin Yaşar qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyi

Biologiya

Stress şəraitində bitkilərin antioksidant müdafiə sisteminin fəaliyyətinin tədqiqi

qızıl

31

Həsənzadə Rəna Yusif qızı

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Kimya

Metal nanohissəcikləri alınması, stabilləşdirilməsi və neft çıxarmaya tətbiqi

qızıl

32

Qədirova Səbinə Cavanşir qızı

Nazirliyin birbaşa tabeliyindəki 132-134 nömrəli təhsil kompleksi

Biologiya

Альтернативные экономически выгодные способы выращивания осетровых в мелких водоемах

qızıl

33

Qurbanova Ləman Zaur qızı

BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyi

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Kosmik şəkillər ilə meşəsizləşmənin tədqiqi

gümüş

“Sabahın alimləri” III Respublika Müsabiqəsinin iştirakçıları

34

Səfərli Ləman Tahir qızı

Sumqayıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Şam ağacı vasitəsilə şəhərdə qazın və küyün səviyyəsinin ölçülməsi

qızıl

35

Ələkbərli Nərmin Nəsib qızı

Sumqayıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Tibb və sağlamlıq

Kompleks immunitet və orqanizmin müdafiə qabiliyyətinin artırılması

qızıl

36

Hüseynli Ayşən Babək qızı

Sumqayıt şəhəri Texniki və təbiət elmləri liseyi

Tibb və sağlamlıq

Kompleks immunitet və orqanizmin müdafiə qabiliyyətinin artırılması

qızıl

Axtarış

  • SA-acilish01
  • SA-acilish02
  • SA-acilish03
  • SA-acilish04
  • SA-acilish05
  • SA-acilish06
  • SA-acilish07
  • SA-acilish08
  • SA-acilish09
  • SA-acilish10
  • SA-acilish11
  • SA-acilish12
  • SA-acilish13
  • SA-acilish14
  • SA-acilish15
  • SA-acilish16
  • SA-acilish17
  • SA-acilish18
  • SA-acilish19
  • SA-acilish20
  • SA-acilish21
  • SA-acilish22
  • SA-acilish23
  • SA-acilish24
  • SA-acilish25
  • SA-acilish26
  • SA-acilish27
  • SA-acilish28
  • SA-acilish29
  • SA-acilish30
  • SA-acilish31
  • SA-acilish32
  • SA-Baglanish17
  • SA-Baglanish18
  • SA-Baglanish19
  • SA-Baglanish20
  • SA-Baglanish21
  • SA-Baglanish22
  • SA-Baglanish23
  • SA-Baglanish24
  • SA-Baglanish25
  • SA-Baglanish26
  • SA-Baglanish27
  • SA-Baglanish28
  • SA-Baglanish29
  • SA-Baglanish30
  • SA-Baglanish31
  • SA-Baglanish32
  • SA-Baglanish33
  • SA-Baglanish34

Bizimlə əlaqə


Ünvan: 
AZ 1148, Bakı, Əhməd Cəmil kucesi 41A;
 

Tel.: (+994) 12 538 31 51
 

E-mail: Bu email ünvanı spambotlardan qorunur. Onu görmək üçün JavaScripti qoşmaq lazımdır.
 

  IntelISEFSabahinAlimleri