• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3

Təşkilatçılar

 

Azərbaycan Respublikasının

Təhsil Nazirliyi 


 

 

Azərbaycan Respublikasının

Gənclər və İdman Nazirliyi


 

 

Azərbaycan Milli

Elmlər Akademiyası


 

Heydər Əliyev Mərkəzi


 

Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad

Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi


ELANLAR

 

 

 



 

 

Partnyorlar

 

 “Sabahın alimləri” IX Respublika Müsabiqəsinin qaliblərinin

siyahısı  

I YER

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

 

Rüstəmli Emil Həsrət oğlu Əliyev Ağabaqir Natiq oğlu

Bakı şəhər – 7 nömrəli tam orta məktəb

Fraktal nəzəriyyəsinin kompüter qrafikasında tətbiqi.

Kimya

Nəcəfli Məhəmməd Namiq oğlu Seyidzadə Leyla İsmayıl qızı

Bakı şəhər - Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Nanosehrbaz.

Biologiya

Sadıxova Aylin Murad qızı

Sunan Sıla Sinan qızı

 

Bakı şəhər - XXI əsr Beynəlxalq Müasir Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi

Solar energy based, multiple end products system.

Tibb və sağlamlıq

Abdulova Ayan Emin qızı

Əlipaşalı Riyad Mənsur oğlu

Sumqayıt şəhər Təfəkkür liseyi

Sumqayıt şəhər  Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya

Beyinlə idarə olunan protez.

Mühəndislik

Xuduzadə Naim Fuad oğlu

Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey

Garderobot.

Kompüter elmləri

İsazadə Məhəmməd Ramiz oğlu

Qasımov Kənan Seynur oğlu

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Azeri dactyl alphabet.

II YER 

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

Əzizov Nizami Elçin oğlu

Bakı şəhər Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Talasemiyya daşıyıcılarının evlilik ehtimal sıxlığının hesablanması.

Riyaziyyat

Məmmədzadə Leyla Qoşqar qızı Quliyeva Aysu Fərid qızı

Bakı şəhər - 177 nömrəli tam orta məktəb

Bakı şəhər - Bakı Fransız liseyi

Математические методы идентификации границ объектов по осредненным значениям.

Fizika, astronomiya

Kuzutürk Julide Murat qızı

Hacıyev Emil Tamerlan oğlu

Bakı şəhər -Modern Təhsil Kompleksi

Maye kristalların elektrooptik xassələrinin nanohissəciklər vasitəsilə idarə olunması

Fizika, astronomiya

Muradov Aydın Şaiq oğlu

Şirinzadə Aydın Rövşən oğlu

Sumqayıt şəhər  İstedad Liseyi

Artan küləyin hesabına elektrik enerjinin alınmasının eksperimental tədqiqi.

Kimya

Əkbərli Fidan Elçin qızı

Seyidov Elcan Hikmət oğlu

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Üzüm kolları tullantısı ilə mis (2) ionlarının çıxarılması.

Kimya

Məmmədhəsənli Aysu Zabil qızı Ələsgərova Aydan Vüqar qızı

Sumqayıt şəhər - 23 nömrəli tam orta məktəb

Nanomaterialla dəniz suyunun şirinləşdirilməsi.

Biologiya

Abdullazadə Selcan Xatun Aqşin qızı

Hüseynli Cahan Elnur qızı

Bakı şəhəri BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi

Bakı şəhər  Modern Təhsil Kompleksi

Sellüloza tərkibli substratların fermentativ hidrolizinin effektivliyini yüksəldən ştamm-produsentlərin seçilməsi və prosesin optimallaşdırılması.

Biologiya

Hacıyeva Məryəm Etibar qızı  Alşanova Nigar İsa qızı

Bakı şəhər  Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Bakı ş.175 saylı tam orta məktəb

Baykal başlıq otu dərman bitkisində nanodərmanın sintezi və onların antiosidant,antibakterial aktivliyi.

Tibb və sağlamlıq

Hacıyev Fərhad Vüqar oğlu

Orucova Nərgiz Anar qızı

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Koronar qan dövranın tənzimlənməsində qulaqcıq atrial natriumuretik faktorun rolu.

Tibb və sağlamlıq

Yusifzadə İsgəndər Elçin oğlu

Əlizadə Nigar Aynur qızı

Bakı şəhər - Bakı Avropa Liseyi

Bioloji yolla sintez olunmuş dəmir oksidi nanohissəciklərin (ionps) hipertermiya və immunoterapiya kombinativ müalicəsində innovativ istifadəsi.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Əliyeva Aysel Vəliət qızı

Musayeva Səbinə Kamran qızı

Sumqayıt şəhər - 43 nömrəli tam orta məktəb

Tullantıların avtomatik seçilməsi və toplanılması qurğusu.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Məmmədov Vaqif Faiq oğlu

İskəndərli Rəcəb Orxan oğlu

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Alternativ enerji mənbələri.

Mühəndislik

Əhmədli Aqşin Habil oğlu

Cəbrayıl Xalıq Zaur oğlu

Bakı şəhər - Hədəf Liseyi

Danışma əngəlli insanlar üçün ağıllı əlcək

Mühəndislik

Qurbanlı Gülnar Nəcəf qızı

Qurbanlı Kənan Nəcəf oğlu

Bakı şəhər - 60 nömrəli tam orta məktəb

Kardioqraf hər evdə.

Kompüter elmləri

Bayramov Ruslan Rubail oğlu

Bakı şəhər - Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Plant Disease & Cause Detection using Deep Learning.

Kompüter elmləri

Ramazanlı Murad Mahmud oğlu

Sumqayıt şəhər  11 nömrəli tam orta məktəb

Robomike. Yapay Zekali Robot.

 

 

III YER 

Bölmə

Layihənin müəllifi

Məktəb

Riyaziyyat

Əsədli Gülməmməd Məlik oğlu

Məlikov Sənan Samir oğlu

Bakı şəhər - 299 nömrəli məktəb-lisey

11ə bölünmə əlaməti.

Riyaziyyat

Əsgərova Sibel Talıb qızı

Şəki şəhəri Fizka Riyaziyyat və Humanitar Təmayüllü lisey

13-ə bölünmə əlaməti.

Riyaziyyat

Bağırov Siyavuş Mehdi oğlu

Qulusoy Araz Cavanşir oğlu

Naxçıvan şəhəri  8 nömrəli tam orta məktəb

Ferma nöqtəsindən istifadə etməklə üç qəsəbə arasında ən uyğun məntəqənin tapılması.

Fizika, astronomiya

Ələkbərov Uğur Cəmil oğlu

Əliyev Abbasqulu Taleh oğlu

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Bakı ş.173 nömrəli orta məktəb

Прикладные возможности эпитаксиальных гетероструктур cdte/cdmnte.

Fizika, astronomiya

İbrahimov Murad Mahir oğlu

Bodurova Aysu Asif qızı

Balakən rayon - Nizami adına 1 saylı tam orta məktəb

Xlorofil və Fotovoltaika

Fizika, astronomiya

İsmayılova Fidan Zərbalı qızı

Miriyev Rüfət Səyavuş oğlu

Bakı şəhər  Modern Təhsil Kompleksi

“Anodda oksidləşdirilmiş alüminium əsasında nanoməsaməli membranların alınması”

Kimya

Abbasov Şamil Bəhruz oğlu

Qayıbov Kamran Fərid oğlu

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Antimikrob xassəyə malik metalkomplekslərinin sintezi və tədqihatlı.

Kimya

Əfəndizadə Sabir Davud oğlu

 

Mirzai Ayan Cabir qızı

Bakı şəhər – İ.Hacıyev adına “Tərəqqi” texniki-humanitar liseyi liseyi

Bakı şəhər - Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Fenilsirkə turşusu törəmələrinin sintezi və antimikrob xassələri.

Kimya

Sadıqova Ayan Azər qızı

Nağızadə Toğrul Habil oğlu

Bakı şəhər - 225 nömrəli tam orta məktəb

Bakı şəhər - Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

Dixlordiazadienlər əsasında sintez edilmi mono- və bis- 2H-1,2,3triazollar fizioloji aktiv birləşmələr kimi.

Biologiya

Mirzoyev Namiq Eyvaz oğlu

Mustafazadə Nurlan Anar oğlu

Bakı şəhər  Azərbaycan Britaniya Kolleci

Aquaponik sistemlər.

Biologiya

Hüseynova Xanım Anar qızı

Sultanlı Feyruz Elşən oğlu

Bakı şəhər - Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi

Üzüm bitkisində kumarin törəmələrinin boy stimullaşdırıcı təsirləri.

Biologiya

Nağdiyev Rəşad Bəhram oğlu

Əliyev Şamil Elbrus oğlu

Şəmkir - Bakı Oxford məktəbinin Şəmkir- filiali

“Juniperus communis”in biologiyası və gələcəkdə biotibb sahəsində istifadəsi.

Biologiya

Nurullayeva Selcan İlkin qızı

Əliyeva Tuba Qabil qızı

Bakı şəhər 177 nömrəli tam orta məktəb

Bakı şəhər - 160 nömrəli Klassik gimnaziya

Mitoxondridən nüvəyə DNT transferi.

Tibb və sağlamlıq

Əhməd-zadə Murad Samir oğlu

Balıyev Vəli Anar oğlu

Bakı şəhər  132-134 nömrəli nömrəli Təhsil Kompleksi

Sinir sistemin tipindən asılı olaraq təlim və yaddaş proseslərinin pozulmasının farmakolojı korreksiyası

Tibb və sağlamlıq

Həsənova Xədicə Ələmdar qızı

Aslanzadə Ayna Məhəmmədəli qızı

Sumqayıt  şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb

Cüt süni ayaqların hazırlanması və sınağı

Tibb və sağlamlıq

Qasımov Qalib Rüfət oğlu

Xəlilov Cəmil Vüqar oğlu

Bakı şəhər 177 nömrəli tam orta məktəb

Ağir metalların artıq miqdarının tiodiasetat turşusu ilə orqanizmdən çıxarılması

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Abaszadə Sənan Fəyaz oğlu

Rüstəmova Züleyxa Vüsal qızı

Sumqayıt şəhər - Qubadlı rayon Hafiz Quliyev adına Texniki fənlər təmayüllü Çaytumas məktəb liseyi

Sumqayıt şəhər - 27 saylı tam orta məktəb

Yosundan gübrəyə.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Baxşıyev Dəniz Tural oğlu

Bakı şəhər “ADA” Məktəbi

Boyaq maddələri ilə çirklənmiş tullantı sularının nanokatalizatorlarla təmizlənməsi.

Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması

Bayramlı Şəms Elşən qızı

Cavadova İlazə Elşən qızı

Sumqayıt şəhər - Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya

Ekoloji təmiz super shemila gübrələri.

Mühəndislik

Əmirov Əli Akşin oğlu

Bakı şəhər - 20 nömrəli tam orta məktəb-lisey

ROVER - İstənilən Ərazidə Ekoloji Vəziyyətin Müşahidəsi və Analizini təmin edən system.

Mühəndislik

Əsgərov Zaur Yusif oğlu

İslamov Amin Adil oğlu

Bakı şəhər - Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Gözdən əlillər üçün GPS texnologiyasından istifadə edərək gəzməyə kömək edən portativ cihaz.

Mühəndislik

Hüseynov Fərid Hüseyn oğlu

Bakı şəhər 54 nömrəli tam orta məktəb

Medical robot.

Kompüter elmləri

Budaqov Zaur Ilham oğlu

Məmmədli Zəhra Fazli qızı

Bakı şəhər - BDU nəzdində Gənc İstedadlar Liseyi

Модификация PHP структур.

Kompüter elmləri

Əlisoy Aqşin Habil oğlu

Salahova Züleyxa Fuad qızı

Bakı şəhər - Kaspi Liseyi

Clara smart school management.

Kompüter elmləri

Tolstoşeyev Roman Almazoviç

Sadıxzadə Azər Rasim oğlu

Bakı şəhər 245 nömrəli tam orta məktəb

Bakı şəhər - Akademik Z.Əliyeva adına lisey

Breath operating system.

       

 

Axtarış