• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3
Biologiya
35 İstifadəçi(lər):
Axtarış şərtləri
Axtarış nəticələri

SN Şagirdlərin SAA Sinfi Məktəbin tam adı Məktəbin yerləşdiyi Şəhər, rayon, kənd Müsabiqənin istiqaməti Layihənin adı Elmi rəhbərin SAA Mütəxəssis alimin SAA
1.
Abbasov Müşviq Valeh
Nəsibvova Lətifə
11 Bakı şəhəri 162 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Sambucus L.cinsi növlərinin səmərəli istifadəsi texnologiyası Lətafət Mustafayeva-Şəmsizadə Mustafayeva Lətafət Əhəd q.
2.
Abbasova Yeganə Nazim
9 Bakı şəhəri BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi Bakı şəhəriBiologiya Triptofan və metabolitlərinin sərbəst radikal söndürücüsü və potensial konservant xüsusiyyətləri İbadova Mehbarə Əzizbala Çıraqova Samirə Rəmzi
3.
Abdullazadə Selcan Xatun Aqşin
İsmayılova Leyla Nəsimi qızı
9 Bakı şəhəri BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi Bakı şəhəriBiologiya İmmobilizasiya olunmuş Saccharomyces vinii maya ilə üzüm şirəsinin vinifikasiyası sürətlənməsi Ağalarov Rüfət İkram oğlu
4.
Alşanlı Tərlan İsa
Hacıyeva Məryəm Etibar qızı
11 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya Nanohissəciklərin bioloji sistemlərdə sintezi və onların fiziki kimyəvi xarakteristikaları –Yaşıl sintez Təranə İsmayılova İsmət Əhmədov Süleyman oğlu
5.
Babayeva Aydan Kamal
İskəndərova Nübar Vüqar
10 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya İn vitro клеточная селекция пшеницы на устойчивость к засолению Qurbanova Natalya Dmitriy Məmmədova Mahirə Heybət
6.
Fətəliyeva Ayan Vüqar
İbrahimova Fidan Namiq
10 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya Фиторемедиация почв, загрязнённых нефтью Qurbanova Natalya Dmitriy Fətəliyev Vüqar Məhərrəm
7.
Hüseynli Aysu Hafiz
9 Bakı şəhəri 144 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Azərbaycanda Hind tirandazının ekoloji xüsusiyyətlərinin öyrənilməsi və qorunması Qiyas Quliyev Qiyas Quliyev
8.
Hüseynova Şehnur İdris
9 Lənkəran şəhəri Haftoni qəsəbə tam orta məktəbi Lənkəran şəhəri Haftoni qəsəbəsiBiologiya Lənkəran bölgəsində təbii şəraitdə yayılmış qida və müalıcəvi əhəmiyyətli bitkilərin mədəni şəraitə intraduksiyası Biol.üzrə fəl.dok.Ağayeva Sevər Adil qızı Biol.üzrə. fəl.dok.Ağayeva Sevər Adil qızı
9.
Həsənli Şəms Asəf
Həsənli İsmayıl Asəf
10 Bakı şəhəri 147 nömrəli texniki-humanitar lisey Bakı şəhəriBiologiya Akarapidoz xəstəliyinin qarşısının alınması Mehdiyeva Həlimə Səttar Əhmədov Barat Əbdül
10.
İsmayılzadə Məleykə Ruslan
Süleymanlı Rəna Rasim
9 Abşeron rayonu Masazır kənd 5 nömrəli tam orta məktəb Abşeron rayonu Masazır kəndBiologiya Kurkuminin anti-depressant xüsusiyyətlətinin təlim və yaddaş modelində yoxlanılması Etibaroğlu Abdul Aminov Adil
11.
Kazımov Əli Oqtay
10 Bakı şəhəri 16 nömrəli Texniki-humanitar lisey Bakı şəhəriBiologiya Stress amillərinin təsiri ilə bioloji sistemlərdə induksiya olunan “ effektlər” və onlardan istifadə perspektivləri Xəlilova Gülnarə Pərviz Məmmədova Lalə Nail
12.
Kerimli İlham Yaşar
Həbibova Səbinə İmran
9 Sumqayıt şəhəri 24 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Zəfəran bitkisinin insanın sinir sisteminə sakitləşdirici (sedativ) effektinin öyrənilməsi Məmmədova Hüsniyə Qara Məmmədova Hüsniyə Qara
13.
Mehdizadə Fatimə Mahmud
9 Bakı şəhəri 27 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Orqanlar sistemi Vəliyevə Mətanət Adil qızı
14.
Məhərrəmov Kamil Amil
Əliyeva Tuba Qabil
11 Bakı şəhəri 160 nömrəli Klassik Gimnaziya Bakı şəhəriBiologiya получение биопрепаратов микробного происхождения широкого спектра действий Baxşəliyeva Könül Fərrux Baxşəliyeva Könül Fərrux
15.
Məmişov Murad Hidayət
Quliyev Zaur Maqsud
9 Sumqayıt şəhəri “İstedad” liseyi Sumqayıt şəhəriBiologiya Yaşıl interyerli guşənin hazirlanmasi Məmişov Murad Hidayət Məmmədov Cavanşir Firudin
16.
Məmmədli Gülzar Ələkbər
Həsənli Ləman Əli qızı
11 Bakı şəhəri Bakı Avropa Liseyi Bakı şəhəriBiologiya Nanohissəciklərin bioloji molekullarla qarşılıqlı təsir mexanizmi və onun xüsusiyyətləri Ələsgərova Kəmalə Əhmədov İsmət Süleyman oğlu
17.
Məmmədov İslam Vüqar
11 Ucar şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəb Ucar şəhəriBiologiya Təkamülçülər nəyi bilməyimizi istəmir? Ələkbərova Gülzarə Ağahüseyn qızı
18.
Məmmədzadə Vagif Zaur
Nurullayeva Selcan İlkin qızı
11 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya İnsan genomunda 2-istiqamətli promotorlar Qurbanova Nataliya Dmitriyevna prof. Şahmuradov İlham Əyyub oğlu
19.
Nuriyev Ömar Vüqar
10 Bakı şəhəri 212 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Zoologiya Məmmədova Sərfinaz Məşi
20.
Nəsibzadə Aysun Anar
10 Bakı şəhəri 36 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Bakterial sellülozanın alınması
21.
Qasımova Aytən Elşad
9 Sumqayıt şəhəri 36 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Qazların bağırsağında parazitlik edən nematod yumurtalarına qələvi(NaOH) məhlulunun təsiri Ağayeva Zərbab Təvəkgül
22.
Quliyev Rasul Xalid
11 Bakı şəhəri 56 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Enzimler
23.
Quliyev Nurlan Niftalı
11 Bakı şəhəri 165 nömrəli Klassik Gimnaziya Bakı şəhəriBiologiya Somatikdən cinsiyyətə Süleymanova Aynur Namiq qızı Qarayusifova Aytən Kərim qızı
24.
Quliyeva Nərgiz Sənan
Yunusova Fatimə Eldəniz
10 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya увеличение устойчивости семян злаков ко внешним условиям путём воздействия на них электрическим током Qurbanova Natalya Dmitriy Rüstəmova Samirə
25.
Quluzadə Fatimə Asəf
Soltanov Fuad İlqar
11 Bakı şəhəri Bakı Avropa Liseyi Bakı şəhəriBiologiya Azərbaycan florasında olan 3E bitkilərindən tədris prosesində necə istifadə edə bilərik? Ələsgərova Kəmalə İmam Zeynalova Sevil Əbdül
26.
Qurbanlı Məhəmməd Əli Əsgər oğlu
Allahyarlı Leyla Elburus qızı
10 Bakı şəhəri Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi Bakı şəhəriBiologiya Dərman bitkilərində duz stresi və UB-C şüalanmanın sinergetik effektlərinin molekulyar monitorinqi İsmayılova Təranə Rza qızı Xudaverdiyeva Səadət Rüstəm qızı
27.
Ramazanov Abbas Məmmədağa
9 Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya Sumqayıt şəhəriBiologiya biologiya
28.
Rüstəmova Züleyxa Vüsal
9 Sumqayıt şəhəri “İstedad” liseyi Sumqayıt şəhəriBiologiya Orqanizm dünyanın bütün akademiyasından müdrik və ağıllıdır İsayeva Kəmalə Kamaləddin qızı İsayeva Kəmalə Kamaləddin qızı
29.
Sadıqlı Fidan Yusif
11 Sumqayıt şəhəri 28 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Piramidal quruluşlu sahədə bitkilərin inkişafı Memmedov Cavanşir Firidun Memmedov Cavanşir Firidun
30.
Şükür Əlfi Ərən Emin
Nuriyeva Aliyə Afik
10 Bakı şəhəri Bakı Avropa Liseyi Bakı şəhəriBiologiya Tullantı yoxsa qiymətli xammal bazası? Ələsgərova Kəmalə İmam Baxışəliyeva Könül Fərrux
31.
Süleymanova Milana Mehemeli
Cuciyeva Elvira Refail
11 Balakən şəhəri Qabaqçöl qəsəbə tam orta məktəb Balakən şəhəriBiologiya SEED STAR IN BALAKAN QARAYEVA AYGUL MUSA
32.
Xəlilova Fatimə Fəxri
Ibrahimli Turhan Cəfər oğlu
9 Bakı şəhəri BDU-nun nəzdindəki “Gənc istedadlar” liseyi Bakı şəhəriBiologiya Культивирование изолированных клеток пшеницы методом клеточной биотехнологии Hüseynova Iradə Məmməd qızı Məmmədova Mahirə Heybət qızı
33.
Əhmədzadə Aslan Müşfiq
Həziyev Teymur Səfər oğlu
10 Bakı şəhəri Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəriBiologiya Qarışıq fitopatogenlərin təyini üçün diaqnostik test sistemi Sultanova Nərgiz Fəxrəddin qızı Sultanova Nərgiz Fəxrəddin qızı
34.
Əkbərli Məhəmməd Nicat
Həsənzadə Fidan Elçin
11 Bakı şəhəri 7 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Nar anti-age amili Abdullayeva Elza Fidat Məmmədova Lalə Nail
35.
Əliməmmədova Nərgiz Babək
10 Sumqayıt şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Kənd təsərrüfatı bitkilərinin qurudulması prosesinin təkmilləşdirilməsi İbrahimli Təranə Turab qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu