• Bashli-slayd1
  • Bashli-slayd2
  • Bashli-slayd3
Bütün layihələr
319 İstifadəçi(lər):
Axtarış şərtləri
Axtarış nəticələri

SN Şagirdlərin SAA Sinfi Məktəbin tam adı Məktəbin yerləşdiyi Şəhər, rayon, kənd Müsabiqənin istiqaməti Layihənin adı Elmi rəhbərin SAA Mütəxəssis alimin SAA
1.
Abasov Elman Anar
Əlihüseyn Bayramlı Rəhman oğlu
9 Namiq Memmedov Bakı şəhəri,2 mikr. ,Seyidzadə 117aRiyaziyyat Sabahın alimləri Əzizova Məleykə Ədalət -
2.
Abbaslı Məhəmməd Elnur
10 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey BakıFizika, astronomiya W-wing Ibrahimov Zəka Akif
3.
Abbasov Nihat İskəndər
Fərid Kərimli Telman
11 160 saylı Klassik Gimnaziya Səbail rayonuMühəndislik Əlillər üçün yardımçı modul Sevda Quluzadə Nigar Niftəliyeva
4.
Abbasov Cavidan Xanlar
Əliyev Ruzi Rövşən oğlu
10 4 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriKompüter elmləri İxtisas bilikləri Məmmədov Cavanşir Firuddin oğlu Məmmədova Aybəniz Müştəba qızı
5.
Abbasov Nihad Rəzzaq
Məmmədov Əli Haqverdi
9 Cəlilabada rayonu Ak.Z.Əliyeva adına şəhər 7 saylı tam orta məktəb CəlilabadMühəndislik EKO YOL Aliyev Vasif Əhmədağa oğlu Bauramov Zeyməb İsmayıl qızı
6.
Abbasova Leyla Eldar
Mirzəli Nigar Zahir qızı
10 Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi Bakı şəhəri, Nəsimi rayonuRiyaziyyat Bəzi cəbri misalların vektorların tətbiqi ilə həll edilməsi Hüseynov Eldəniz Əkbər oğlu
7.
Abbasova Elza Xəyyam
Abdullayeva Nuray Elçin qızı
9 135 saylı məktəb Bakı şəhəri Binəqədi rayonuMühəndislik ECOTV Quliyeva Təranə Rza qızı
8.
ABBASZADƏ SƏRİYYƏ HƏMİD qızı
HEYBƏTOVA SƏMA SEHRAB qızı
9 Şirvan şəhər 13№li tam orta məktəb Şirvan şəhəriKimya SƏMT QAZI-QİYMƏTLİ KİMYƏVİ XAMMAL Aslanova Aynurə Şamil qızı
9.
Abbaszadə Tunar Anar
Həşimzadə Əli Rəhim
9 Təffəkkür liseyi SumqayitFizika, astronomiya Sərbəst enerji
10.
Abdullayev Məhəmməd Ruslan
9 Kompüter elmləri Router və modemlərin təhlükəsizliyinin artırılması
11.
Abdullayeva Nuray Elçin
Abbasova Elza Xəyyam qızı
9 135 saylı məktəb Bakı şəhəri Binəqədi rayonuMühəndislik ECOTV Quliyeva Təranə Rza qızı -----------
12.
Abdullayeva Afət Elnur
Ağayeva Nigar Vüsal qızı
9 İ.Həsənov adına 1 saylı tam orta məktəb İsmayıllı şəhəriMühəndislik Möcüzəli Termometr Babayeva Leyla Əvəz qızı
13.
Abdulov Nurlan Mübariz
11 4 nömrəli tam orta məktəb İsmayıllı şəhərMühəndislik Ecological car Qurbanova Gülnarə Mütalib qızı
14.
Abuzərova Nurcan Kənan
9 Şəmkir KBTL Şəmkir, Dəllər Qəsəbəsi.Kimya Tullantı suların adsorbsiya üsulu ilə təmizlənməsi. Cəfərova Çinarə Rafiq qızı
15.
Adıgözəlova Fidan Xalid
Əliyeva Nərmin Eldəniz qızı
10 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya Sumqayıt şəhəriTibb və sağlamlıq İnsulta qarşı qabaqlayıcı kompleks tədbirlər Abdullayev Qurban Sadıq oğlu Məmmədov Cavanşir
16.
Ağahüseynli Cahan Fərid
Məmmədzadə Nicat Ələkbər oğlu
9 23 nömrəli məktəb Sumqayıt şəhəriKimya Ağır metal kationlarının torpaqda olan əsas qida elementlərinə təsirinin öyrənilməsi Həsənova İradə Kərim Abdullayev Qurban Sadiq
17.
Ağamalıyev Mikayıl Vüqar
11 Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey Bakı şəhəri. Səbail rayonuFizika, astronomiya Навстречу новому Лазеру İbrahimova Nərgiz Fərhad qizi Əsədullayeva Səidə Qılman qizi
18.
Ağayeva Adilə Rüfət
Həsənov Həsən Elnur
10 132-134 № Təhsil Komleksı SəbailTibb və sağlamlıq Особенности влияния эмоционально различных состояний на реализацию условного рефлекса на фоне совместного влияния тяжелых металлов (соли свинца) и нейроторопных препаратов (аскорбиновая кислота) у крыс с различной индивидуальной реактивностью к акустическому стрессу и различным уровнем моноаминов мозга. Əliyeva Lalə Əliheydər İsmayılova Hədicə Yusif
19.
Ağazadə Rəhman Əhliman
Əkbərli Fəcrin Nizaməddin qızı
10 Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey Yasamal rayonuRiyaziyyat Tənliklərin və tənliklər sisteminin həllində bərabərsizliklərin tətbiqi Səfərov Şəmsi İldırım
20.
Ağazadə Nigar Əhədulla
Babayeva Ləman Nemət
11 Ə.Əliyev adına 125 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Buzovna qəsəbəsiKimya Nanoplatin katalizatorlar Qarayev Məharət Nağı Məmmədov Asif Nəsib
21.
Alamshahov Subhan NIzami
Həsənli Gülnar Anar
10 11 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt ŞəhəriKompüter elmləri Bitkilərin davranışına görə bioəlifba Məmmədov Cavanşir Firudin Məmmədov Cavanşir Firudi
22.
Alıyeva Lalə Rövşən
9 Kürdəmir 6 saylı tam orta məktəb KürdəmirRiyaziyyat "Qızıl kəsim"anlayışının həyatımızda rolu Cavadova Günel Sədrəddin
23.
Alızadə Cəvahir Azər
Məmişov Murad Habil oğlu
11 41 saylı tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriKompüter elmləri Neyron şəbəkə matrisi əsasında 2 və 3D təsvirlərinin tanınması sistemi Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
24.
Allahverdiyev Təyyar Fərzənd
Xankişili Selimə
10 Təffəkkür liseyi SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ağıllı Dibçək
25.
Alquliyev Allahveren Mübariz
9 Tahir Bağırov adına Tam orta məktəb Bakı Şəhəri Xətai rayonuMühəndislik Mühərik dəyişimi Ülker Hüseynova Hüseyn
26.
Aslanov Cavad Fuad
9 Dünya Məktəbi Bakı şəhəriKompüter elmləri Allover
27.
Aslanova Milanə Əfqan
10 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya SumqayıtTibb və sağlamlıq Güneş stimulyatorlu baş geyimi ilə sinir hüceyrələrinin tənzimlənməsi Qaraməmmədov Hüseyn Cavanşir Məmmədov
28.
Axundov Fərid Azad
İsmayılov Amin Zamin
11 193 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuKompüter elmləri Danışma məhdudiyyətli insanlar üçün mobil tətbiq Hüseynzadə Günay Ələkbər Qasımova Aynur Mobil
29.
Axundova Nəzrin Sənan
Səid Cəfərov Murad
10 Baki Avropa Liseyi Suleyman Vəzirov 142Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qrafen oksidin nanohissəcikləri ilə suyun təmizlənməsi Həşimova Təranə Ənvər Quliyeva Narmina Arturovna
30.
Axundzadə Əbdül Bəhruz
11 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəri Yasamal rayonuRiyaziyyat Исследование нелинейных явлений с применением математических моделей Həşimov Sadlq Akif oğlu Həşimov Sadıq Akif oğlu
31.
Babayev Nicat Elçin
10 29 saylı SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Avtomobildən çıxan zəhərli havanı təmizləyən filtr Səbinə isayeva Həzrət qızı
32.
Babayev Ələkbər Adil
9 A.S.Makarenko adına HFTG Bakı şəh., Xəzər ray.Riyaziyyat İkidəyişənli üçhədlinin kvadrat tənliyin kökləri düsturu və ya Viyet teoremi vasitəsilə vuruqlara ayrılması Orucova Həsrət Səfər qızı
33.
Babayev Emil Ağa
Qasımzadə Fatimə Rafael
10 Fizika Riyaziyyat və İnformatika təmayüllü lisey Bakı şəhər Yasamal rayonEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Sualtı həyatın fəthi Taleh Ələsgərov Ələsgər
34.
Babayeva Adilə Elvin
Zeynalova Alina Emil
11 26 saylı tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Qapalı mühitdə havanın və səsin enerjisinin çevrilməsi texnologiyası Babayeva Xatirə Cavanşir Məmmədov Cavanşir Firudin
35.
Babayeva Gülnarə Elbəy
Babayeva Nəzrin Rəhim
10 Ilyas Əfəndiyev adına Elitar Gimnaziya Bakı şəhəri, Nəsimi rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Neft və ağır metallarla çirklənmiş torpaqların fitoremediasiyası Qaralova Aynurə Həsən Məmmədova Pərvin Şamxal
36.
Bağırov Amil Zülfüqar
10 Ş.Əfəndizadə adına 13nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Yasamal rayonuKimya Göy dənizin mavi tonu Sadıxova Gülsüm Sadıx Sadıxova Leyla Rzaqulu
37.
Bağırova Mehriban Elmar
Tomuyev Məhəmmədəli Səməd oğlu
11 Gəncə şəhəri Fizika riyaziyyat informatika təmayüllü respublika liseyi GəncəRiyaziyyat Qeyri xətti tənliklərin təqribi hesablanması İsgəndərov Ələsgər dos. Şərifov Y.Ə
38.
Bakıxanov İbrahim Araz
Abbaslı İslam Samir
10 189-190 saylı tam orta məktəb Bakı,SəbailKompüter elmləri Smart Map Of Karabakh Elnarə Nərimanova Səyavuş
39.
Balakişiyeva Xədicə Ramin
11 Hədəf STEAM Liseyi Abşeron ray, Masazır qəs, Bağçalı evlər yaşayış kompleksiTibb və sağlamlıq BioHand Mahmudov Məhəmməd Mühiddin
40.
Balcı Volkan Mehmet
Məmmədov Ərhan
9 9 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərBiologiya Karonavirusun fəsadlarını məhdudlaşdırmaq üçün balıq qidasının tətbiqi. Xıxlar Nərmin Mehrasəb qızı Məmmədov Cavanşir Firuddin oğlu
41.
Baxışov Əlövsət Azər
Mirzəyev Novruz Rəşad
9 Şirvan şəhər Kimya Biologiya Təmayüllü Lisey ŞirvanTibb və sağlamlıq Herbal and moisturizing Disinfectant spray (non-alcoholic) Əhmədova Şəbnəm Cavanşir Yoxdur
42.
Baxşıyev Natiq Cahanbaxş
9 18 Nömrəli SumqayıtRiyaziyyat Sabahın alimləri Aynur Cumayeva
43.
Baxşəliyev Vaqif Natiq
9 11 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtKompüter elmləri Bionex Leyla Tağızadə Leyla Tağızadə
44.
Bayramlı Tamerlan Fərrux
9 Zəngi liseyi Bakı, Nizami r-uRiyaziyyat Pifoqor üçlükləri Abdullayeva Vüsalə Həsən qızı Məhərov İbrahim Kamran oğlu
45.
Bayramov Hüseyn Mübariz
Xəlilova Səma Nicat
11 10 Saylı Laçın Məktəbi Bakı, Binəqədi, XocəsənRiyaziyyat Triqonometriyada yeni düsturlar Məmmədov Bəhman Cəlil Əliyev Hümbət Nəbi
46.
Bayramov Cavidan İftixar
Məhərrəmova Aysu Məmməd
10 KBTL-ŞƏKİ Şəki şəhəriFizika, astronomiya Dəniz dalğalarından alternativ enerji alınması. Digər alternativ enerji qaynaqlarının vahid sistemdə birləşməsi İbrahimxəlilov Aqşin Yoxşar Rəcəbov Məmməd Rəcəb
47.
Bayramova Nərmin Elxan qızı
Bayramov Ülvi Elxan oğlu
11 Bakı Avropa Liseyi Bakı ş. Xətai r. Ağ Şəhər. Süleyman Vəzirov küçəsiFizika, astronomiya İşğaldan azad olunmuş ərazilərin minalardan təmizlənməsi üçün metal detektoru Qasımova Nəzakət Sabir qızı Heydərov Namiq Novruz oğlu
48.
Bədəlli Səkinə Ağamoğlan
Bədəlli Sucəddin Ağamoğlan
11 Rafiq Nəsrəddinov adina 39saylı tam orta mekteb Bakı şəhəri,Nəriman Nərimanov rayonuFizika, astronomiya İşıqlı dünya Seferova Metanet Cavad
49.
Bədəlli Həsən Azər
11 İsmayıllı şəhər 1 saylı tam orta məktəb İsmayıllı şəhəriKompüter elmləri Komputer üçün səsli asistant proqramı Gülşən İldırımlı
50.
Bəndiyev Fərid Mais
10 62 №-li məktəb-lisey Bakı, NizamiKompüter elmləri Zülalların 3-ölçülü qatlanmasını simulyasiya etmək üçün amin turşularının xüsusiyyətləri və zülalların qatlanması nümunələrindən istifadə edən bir alqoritm Əsgərova Cəmilə Abdulhəmid Qurbanlı Mehman Məsdan
51.
Bəyverdiyeva Nərcis Nazil
İsgəndərli Süsən Elçin
10 Müasir İnnovasiyalar Liseyi Bakı,Nəsimi,Kövkəb Sefereliyeva 27Biologiya Arılar vasitəsilə Qarabağda minaların tapılması Kərimov Camal Rəşid Yunusov Elşad
52.
Cabbarlı Cəlil Mehman
Murad Abdullayev Əkrəm
11 291 sayli "Araz" ekologiya liseyi BakuKompüter elmləri Freeland AR Ələsgərova İradə Hidayət
53.
Cabbarov Fərid Murad
Səfərli̇ Rami̇z Nəsi̇mi̇ oğlu
10 Naxçıvan şəhər V.Zeynalov adına 3 nömrəli tam orta məktəb Naxçıvan şəhərTibb və sağlamlıq Mineral suların insan orqanizminə təsiri Məmmədova Fizzə Sadıx qızı Məmmədov Zəfər Əli oğlu
54.
Cahangirli Məhəmməd Elşad
Sadıqzadə Nurcahan Elman
9 39nömrəli SumqayitMühəndislik Stimullaşdırıcı Alternativ Enerji istehsal Edən Sistem Mirzəyeva Könül Adışırın Cavanshir Məmmədov Firudin oğlu
55.
Cahangirli Orxan Xəqani
Həsənli Sənan İlqar
9 T.İsmayılov adına 29№li tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriRiyaziyyat Muğam səsinin analizinin riyazi modeli Cahangirli Bəsti Qismət Məmmədov Cavanşir Firudin
56.
Cavanşir Ülvi Zaur
9 21 Əsr Beynəlxalq təhsil və innovasiya mərkəzi İnşaatçılar prospekti, Bakı 1065Mühəndislik Dinamik işıq sensoru Xalid Quliyev
57.
Cəbrayılova Məryəm Ceyhun
10 7saylı SumqayıtKompüter elmləri Sağlamlıq məhdudiyyəti olan uşaqlar üçün əyləncəli, öyrədici, inkişafetdirici proqram Rəhimova Rumiyyə Qalib q. Məmmədov Cavanşir Firudin o.
58.
Cəfərli Mehdi Vüqar
9 31 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtKompüter elmləri Transform olunabilən fərdi kompüter. Məmmədov Cavanşir Firudin Oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin Oğlu
59.
Cəfərli Nihad Araz
Əliyev Mirsəlam Sübhan
11 23 nömrəli məktəb Sumqayıt şəhəriKimya Təbii nanogübrələrin alınması və kompleks istifadə etməklə deqradasiyaya uğramış torpaqların münbitləşdirilməsi. Həsənova İradə Kərim Abdullayev Qurban Sadıq
60.
Cəfərli Röya Əfqan
Hüseynova Mədinə Vüqar
11 Bakı Modern Təhsil Kompleksi Bakı, Nəriman Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev küçəsi 128Kimya Nanohissəciklərin canlılara təsiri Məmmədov Asif Məhəmməd oğlu
61.
Cəfərov İbrahim Valeh
11 Zakir Bəhmənov adına 68 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri Sabunçu rayonuKimya Şüşə tullantılarının təkrar emalı Hüseynova Şəfəq Ənvər qızı
62.
Cəfərzadə Şəhran Xanoğlan
Məmmədov Elmar
10 Bayram Şıxəmirov adına Zərdabi qəsəbə tam orta məktəb Quba rayonu, Zərdabi qəsəbəsiEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ağıllı yollar ( Smart way ) Malik Babayev Səməndər
63.
Çəndirli Sənəm Sabit
Məmmədli Ayan Raul
9 M.Quliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərBiologiya Bitkilərin yetişdirilməsi üçün intellektual robotexniki kompleks Məmmədov Cavanşir Firudin Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
64.
Dadaşzadə Nigar Asif
10 Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya SumqayıtKimya Tullantı qida yağlarından sintez yolu ilə metil ester sulfonat səthi aktiv maddəsinin alınması Əmir Reza Vəxşuri Elmar Əsgərzadə Etibar
65.
Demirci Yiğit Kaan Avni
9 21-ci Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi Bakı şəhəri Yasamal rayonuMühəndislik "Çox məqsəqli dronlar " Abbasov Elçin Məzahir
66.
Elçin Aysu Mustafayeva
Əliyev Orxan Qafar
10 43 Nömrəli tam orta məktəb SumqayıtFizika, astronomiya Futbol meydançalarında ot örtüyü vasitəsilə alternativ enerjinin alınması Xasıyeva Könül Nübarək Məmmədov Cavanşir Firudin
67.
Eyvazlı Sara Şahin
Dövlətli Tomris Seyfəddin
10 İstedad liseyi SumgaitMühəndislik Transformer dron-robot Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
68.
Fidan Rüstəmova Rəşad
Zeynalova Şərəf Bəsrət
10 Naxçıvan şəhər H.Cavid adına 5 saylı tam orta məktəb Naxçıvan şəhərBiologiya Naxçıvan Muxtar Respublikası florasında Azərbaycan itburnusu (Rosa azerbajdzhanica Novopokr & Rzazade) meyvələrinin fitokimyəvi tədqiqi və kompleks istifadə perspektivləri Rəhimova Surə Əli
69.
Güləliyeva Səbinə Elsevər
11 Etibar Şirəliyev adına 274-li məktəb Qaradağ rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ekologiya
70.
Hacıyev İlkin Cavid
Fatimə Hüseynova Elman
10 Texniki və Təbiət elmləri liseyi Sumqayıt şəhəri 17 mkrFizika, astronomiya Pəncərə sistemi ilə mənzilin istiliyinin təmin olunması Cavanşir Məmmədov Cavanşir Məmmədov
71.
HACIYEV FƏRHAD VÜQAR
Məmmədzadə Nərmin Cavid
11 BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi Bakı şəhəri Yasamal rayonuKompüter elmləri Qeyri-müəyyənlik şəraitində effektiv qərar qəbul edən intellektual proqram sistemlərinin SOFT kompüting texnologiyaları vasitəsi ilə hazırlanması Qurbanov Fuad İsgəndər Qurbanov Fuad İsgəndər
72.
Hacıyev Rauf Rüfət
Hacıyeva Leyla Rüfət qızı
11 Bakı Avropa Litseyi BAKIEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Dəniz boru kəmərlərinin istismarı zamanı zədələnmə hallarının təhlili, neft sızmalarının diaqnostikası və korroziyadan mühafizə üsullarının öyrənilməsi Qasımova Nəzakət Sabir qızı Nuruyev İbrahim Musa oğlu
73.
Hacıyev Hacıağa Elnur
Ərəbova Nuray Manaf qızı
11 Quba FRİTL Quba şəhəriBiologiya Bitkilərin elektromaqnit və radiosiqnalarını qəbul etməsi və ötürməsi, bitkilər vasitəsilə internetə çıxış imkanlarının mümkünlüyünün tədqiqi. Çələbiyeva Sevinc Səməndər qızı Qurbanov Mədət Mirzəmməd oğlu
74.
Haciyev Riad Nazim
Musayeva Fidan Tofiq
11 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı, yasamalMühəndislik Firefighter Drone "Savior" Ibrahimov Zəka Akif
75.
HACIYEVA SOLMAZ RAFİQ qızı
HƏSƏNZADƏ RÖVŞANƏ RÖVŞƏN qızı
9 Şirvan şəhər 13№li tam orta məktəb Şirvan şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması SƏHRALAŞMA-EKOLOJİ FƏLAKƏTƏ GEDƏN YOL! Əliyeva Minarə Əlisa qızı
76.
Hacıyeva Nigar Abbas
9 Bakı Modern Təhsil Kompleksi Bakı Şəhəri, Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev kücəsiMühəndislik Eco - Cart Əlizadə Azər Qara oğlu
77.
Haqverdiyeva Həcər Elçin
Şahverdiyev Fazil Bəhruz oğlu
10 36 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərTibb və sağlamlıq Üz nahiyəsinin dəyişikliklərinə görə xəstəliyin diaqnostikası Bayramova Çinarə Tanrıverdi qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
78.
Heydər Cavidan İslamzadə
9 S.Rüstəm adına XDT Gimnaziya Bakı şəh, Xəzər rayFizika, astronomiya Nano Texnalogiya Heydərova Nazilə Ataxan
79.
Hümbətov Rəsul Vüqar
Hümmətov Rəvan Şahin oğlu
9 Heydər Əliyev adına lisey Bakı şəhər Xətai rayonu N. Əliyev 50Mühəndislik DalgaEnergy Abdullayev Hamlet İsaxar oğlu İmaməliyev Kamran Xanlar oğlu
80.
Hümbətov Hüseyn Müzəffər
9 165 nömrəli tam orta məktəb Xətai rayonuKimya "Suyun anormal xüsusiyyətləri" Bayramov Qəzənfər Müzəffər oğlu Bayramov Qəzənfər Müzəffər oğlu
81.
Hüseyinli Gülsurə Çİngiz
9 Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs Şirvan şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Şirin su qıtlığı probleminin həlli STEAM ilə. Əzəmi Səbinə Əli
82.
Hüseynli Misir Fariz
Yusifzadə İlqarə İlqar
10 BDU-nun nəzdində Gənc İstedadlar liseyi Bakı şəhərFizika, astronomiya Portativ elektronik cihazlar üçün triboelektrik nanogeneratorların yaradılması və sensorların hazırlanması Əliyeva Zəminə Feyzulla Muradov Mustafa Bayram
83.
Hüseynli Şəms Vidadi
10 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Yosunla çirklənmiş dəniz sularının pilotsuz aparatla təmizlənməsi Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
84.
Hüseynli Mənsurə İlqar
Baloğlanova Leyla Ədalət
10 21 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Xəzər dənizinin təbii vasitələrindən heyvanlar üçün hazırlanmış yaşayış yeri Heydərova Dərya Şamil Məmmədov Cavanşir Firudin
85.
Hüseynli Əlyar Rövşən
Əlizadə Rza Akif oğlu
10 Nəsirəddin Tusi adına 12 nömrəli məktəb SumqayıtMühəndislik Su ilə işləyən təchizat Eyvazova Fərqanə Əliağa qızı Məmmədov Cavanşir
86.
Hüseynov Əli Əkbər
Selcan Şəfizadə Müşviq
10 Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey Bakı Şəhəri,Yasamal RayonuRiyaziyyat Cəbri çalışmaların həndəsi həll üsulları. Səfərov Şəmsi Ildırım Səfərov Şəmsi Ildırım
87.
Huseynov Elnur Eyvaz
Sultanlı Feyruz Elşən
11 5 nömrəli tam orta məktəb Bakı Nəsimi rayonuKompüter elmləri Enigma Mehdixanlı Şəbnəm Kərəm Mehdixanlı Şəbnəm Kərəm
88.
Hüseynov Fərid Hüseyn
11 A. Şaiq adına 54№li tam orta məktəb Nəsimi rayonuBiologiya DemeterZ Səfərova Aygün Zahid qızı
89.
Hüseynov Riad Fuad
Məmmədova Sənubər Telman
11 18 saylı tam orta məktəb Bakı şəhəri, Yasamal rayonuKompüter elmləri Həndəsi fiqurların elektron tədrisi resursu Qurbanova Elnurə Yaşar
90.
Hüseynov Şanxal Yadügaroviç
Həsənli Nadir İlkin
9 7 saylı tam orta məktəb Bakı şəhəri, Səbail rayonuKompüter elmləri Şagirdlərin psixoloji pasportu Hüseynova İlahə Hüseyn
91.
Hüseynova Nəzrin Sabit
Seydəmirov Nihad Aslan
9 M.Füzuli adına 15 saylı məktəb Sumqayıt şəhərKompüter elmləri Orta təhsil müəssisəsi üçün Elektron sənədlərin metodiki və qərar qəbul sistemi Məmmədli Ayna Şükür Məmmədov Cavanşir Firudin
92.
Hüseynova Humay Nicat
Məmmədov Elsel Qabil
9 BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi Bakı şəh., Yasamal r.-nu, Əhməd Cəmil küç., 41ARiyaziyyat Sonu 5 ilə bitən ikirəqəmli və ya daha çox rəqəmlərin kvadratlaşdırılması üçün sadələşdirilmiş metidika Əhmədov Qoşqar İlkin Əhmədov Qoşqar İlkin
93.
Hüseynzadə Həsən Hüseyn
11 Seyid Cəfər Pişəvəri adına humanitar fənlər gimnaziyası Bakı şəhəri , Nərimanov rayonuKompüter elmləri Sərhədsiz Təhsil Mərkəzi Kərim Musa Aqil oğlu Məmmədova Səidə Oqtay qızı
94.
Həbibli Əsmər Fuad
Novruzova Leyla İlqar qızı
9 M.İbrahimov adına 153 saylı tam orta məktəb Bakı şəhəriTibb və sağlamlıq "Viruslu xəstəliklərdən qorunmaq üçün vasitə" Novruzova Gülşən Ağarəzi Süleymanov Türkel Hümmbət
95.
Həbibov Nəsib Həbib
Həbibov Mətin Həbib
11 Əliquluşağı kənd tam orta məktəbi SumqayıtMühəndislik Çox funksional nəzarətçi və xəbərdaredici robot Məmmədov Cavanşir Firudin Abdullayev Qurban Sadıq
96.
Həbibullayev Rəfsan Namiq
Süleymanova Tamilla Rövşən qızı
11 B.D.U. nəzdində Gənc İstedadlar liseyi BakıFizika, astronomiya Maye kristal əsaslı 5G antenaların hazırlanması Əliyeva Zəminə Feyzulla qızı Hümbətov Şirxan Ərəstun oğlu
97.
Həmidli Kamilla Eldar
9 21-ci Əsr Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi Bakı şəhəri Yasamal rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması "Karbon Tutma retrofit Kondisionerləri" Abbasov Elçin Məzahir
98.
Həmidov Elxan Vahid
Zərbiyev İman Pərviz
10 İstedad liseyi Sumqayıt şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Su səthində və dərinliklərdə tullantıları toplayan “Qu quşu” robotu İsayeva Səbinə Həzrət Məmmədov Cavanşir Firudin
99.
Həşimov Zaur Zamik
Cəlilov Rauf İlqar oğlu
10 Sumqayıt şəhər 11 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtTibb və sağlamlıq Qaldırıcı və şaquli hərəkət edən əlil arabası Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
100.
Həsənli Muhəmməd Zahir
Məlikrzayeva Gülarə Ceyhun
10 Mikayıl Müşfiq adına 34 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Marketlərdə sıxlıq və növbənin aradan qaldırılması. Ağıllı səbət Mənəfova Təranə Məmmədov Cavanşir Firudin
101.
Həsənli İbrahim Fuad
11 Səməd Vurğun adına Təngərüd kənd tam orta məktəb Astara rayonuRiyaziyyat 3,4 və 5 rəqəmli kökaltı ifadələrin asanlıqla kökdən azad edilməsi İsfəndiyarov Ramin Tarif
102.
Həsənli Rəsul Zaur
Musayev Taleh Valeh oğlu
9 Təbiət Riyaziyyat Humanitar Elmlər Təmayüllü lisey MingəçevirKimya Yeni inhibitorların yaradılması Həsənova Sevinc Firdovsi qızı Sücayev Əfsun Rəzzaq oğlu
103.
Həsənova Gülarə Əli
11 238 Nizami Rayonu Namiq Həmzəyev adına 238 saylı tam orta məktəbBiologiya Orqanizmin danışan canlı 3D modeli əsasında bədəndə xəstə genin tapılması mexanizmi Afət Həsənova Valehova Gülbəniz
104.
Həsənova Suğra Mehman
9 A.S.Makarenko adına Humanitar Fənlər Təmayüllü Gimnaziya Bakı, Xəzər r-nu, Şüvəlan qəs.Kimya Bioplastik Həmzəyeva Şəbnəm Eldar
105.
Həziyev Emin Çingiz
9 Elçin Şəmiyev adına 149 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Binə qəsəbəsiEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Dünyada "Karbon-Dioksid"in yayılmasının qarşısının alınması üçün DACC (Direct Air Carbon Capture) texnologiyasın tətbiqi. Jalə Əliyeva Bəybala
106.
İbadova Ləman Qüdrət
10 A.S,Makarenko adına HTFG Bakı,Xəzər rayonu, Şüvəlan, Lev Starçuk 1Riyaziyyat Kvadart ədədlər arasındakı qanunauyğunluqlar, ikirəqəmli ədədlərin kvadratınınşifahi tapılması Əliyeva Günay Sərdar
107.
İBİŞOVA ZƏHRA İDRİS
QURBANOVA FİDAN FİRDOVSİ
10 M.İbrahimov adına lisey BiləsuvarKimya Ermənistan ərazisində çirkləndirilmiş Araz çayında toksiki qurğuşun və kadium iyonlarının təmizlənməsi metodikasının işlənilməsi Çıraqov Famil Musa Çıraqov Famil Musa
108.
Ibrahimov İsfəndiyar Şaiq
Cəfərova Ülviyyə Fərhad qızı
9 TTEL Sumqayıt şəhəriTibb və sağlamlıq Hipertoniklər üçün bioguşə Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
109.
İbrahimxəlilli Rinad Sahib
10 Şəki kimya-biologiya təmayüllü lisey ŞəkiRiyaziyyat Sadə ədədlərə bölünmə qaydası Məmmədova Rəvanə Qurban İmanova Aysel Beybala
110.
İlqar Aysu Tapdıqova
Musalı Ayxan Elnur oğlu
9 S.C.Pişəvəri adına Respublika Humanitar Fənlər Gimnaziyası Bakı ş.,Nərimanov rayonuRiyaziyyat Kvadrat tənliklərin yeni analoji üsüllarla həlli Hacıyeva Leyla Kamil Qudsi Bəhmən
111.
İmanzadə Şəbnəm Vaqif
9 Yusif Məmmədəliyev adına 31 nömrəli məktəb SumqayıtMühəndislik Relsli avtobus tuneli Alıyeva Səbinə Məhəmmədov Cavanşir
112.
İsaqov Elvin Ceyhun
9 27 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərRiyaziyyat Obyektin rəngindən asılı olaraq təsvirin riyazi analizi İbrahimova Yasəmən Mərdan qızı Professor Məmmədov Cavanşir Firudun oğlu
113.
İsayeva Ayişə Elnur
Rəvan Qasımov Xətai oğlu
10 E.Məmmədov adına 3 saylı məktəb-lisey İsmayıllı şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Bacarıqlı Əllər Qurbanova Gülnarə Mütalib qızı
114.
İsazadə Xalid Xəyal
9 245 Bakı, XətaiKompüter elmləri ChatBot Mustafayeva Amalya Saleh
115.
İsazadə Selcan Səbuhi
Ramazanlı Rəvan Nurəli
10 18 nömrəli tam orta məktəb Şəki şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qaliblərin dönüşü Allahverdiyeva Samirə İsfəndiyar Coşqun Məmmədov İsrafil
116.
İsmayılov Fuad Rizvan
Əzimli Pərvaz Beyrək
9 M.Quliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərTibb və sağlamlıq İnsan beyninin passiv yarım kürəsinin matrisinin bərpası Məmmədov Cavanşir Firudin Abdullayev Qurban Sadıq
117.
İsmayılov Yusif Hüseyn
9 11 Saylı Tam orta Məktəb Sumqayıt şəhəriKompüter elmləri Monitorlu təlim keçə bilən Android robot. Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
118.
İSMAYILOVA NƏZRİN CAVİD
HACIYEVA AYŞAN TOFİQ
10 BDU nəzdində "Gənc İstedadlar" liseyi Bakı şəhəri, Yasamal rayonuBiologiya İnsan genomunda neçə zülal geni var? Nəcəfli Möhübbət Hümbət oğlu Şahmuradov İlham Əyyub oğlu
119.
İsmayılova Günel Tofiq
Əlizadə Xədicə Məcid
10 Şirvan şəhər Kimya Biologiya Təmayüllü Lisey ŞirvanTibb və sağlamlıq Artifical Heart(Suni Ürək)protez Əhmədova Şəbnəm Cavanşir Yoxdur
120.
Kamal Qafarov Əli
Məmmədov Nicat Akif
10 Naxçıvan şəhər Ə.Ağayev adına 8 saylı tam orta məktəb Naxçıvan şəhərMühəndislik “Zəngəzur işıqları” Əliyev Orxan Hüsaməddin oğlu Hüseynəliyev Məmməd Hüseynəli oğlu
121.
Khalilov Nazim Khalil
Sulemanov Nasib Asif
9 74 tam orta məktəb Baku,Sabuncu BakıxanovEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması NML Məmmədova Sevinc Ayvaz Məmmədova Sevinc Ayvaz
122.
Kərimli Pərviz İlqar
Məhərrəmli Nicat Elxan
11 İ.Hacıyev adına "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuKimya Bioloji aktiv α-keto efirlərin aril hidrozo törəmələrinin sintezi Abışov Nasim Əjdər Şıxaliyev Namiq Qürbət
123.
Kərimli Nuray Vüqar qızı
Məmmədzadə Əli Cəlal oğlu
11 Bakı Avropa Liseyi Bakı ş. Xətai r. Ağ Şəhər. Süleyman Vəzirov küçəsiMühəndislik Smart dəm qazı (CO) detektoru Qasımova Nəzakət Sabir qızı Nəzərov Maqsud Səyasət oğlu
124.
Kərimli Jalə Samir
11 Ucar rayonu, 1 saylı tam orta məktəb Ucar rayonu, Qazıqumlaq kəndEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Tullantıları təmizləyən uçan robot Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
125.
Kərimov Fəxri Əliağa
Hənifayev Üzeyir Ruslan oğlu
11 Tahir Həsənov adına 23№-li Tam Orta Məktəb 28 May, 16, Bakı, Nəsimi, AZ1000Ekologiya, ətraf mühitin idarə olunması Neftlə çirklənmiş suların fındıq qabığı ilə təmizlənməsi və çirklənmiş fındiğın təkrar emala verilmesi Kamal İbadlı Mansur oğlu Şirinova Dürdanə Bakir qızı
126.
Kərimzadə Nicat Məmməd
10 129 Nömrəli Tam Orta Məktəb Bakə ş,Nizami rayonuMühəndislik Yanğın söndürmə dronları
127.
Mahmudov Nicat Bərşad
Seyidov Fərid
10 Zəngi liseyi Bakı şəhəri Nizami rayonu Məhsəti 1Mühəndislik Smart Hand Pirizadə Günel Əli Abdullayev Xaliq
128.
Mehdiyeva Alsu Faiq
Mehdiyev Gəray Faiq
11 Təfəkkür liseyi SumqayıtMühəndislik Qarabağ ərazisində pilotsuz şar formalı mini taksi Məmmədov Cavanşir Firudin Məmmədov Cavanşir Firudin
129.
Mehraliyev Tofiq Ramil
9 20 nömrəli Gəncə şəhəriFizika, astronomiya PowerBank Elnurə Süleymanova
130.
Mehtiyeva Aksana Zabit
Cəfərli Nəzrin Rəfael
10 11 saylı tam orta məktəb ŞəkiBiologiya Korona virusa qalib gələk. Rəsulova Kəmalə Nağdalı Əzizov Fərhad Şirin
131.
Mikayılov Fərid Rəhman
9 TTEL SumqayıtTibb və sağlamlıq Süni qol vasitəsi ilə əlil insanin fiziki məhdudiyyətlərinin aradan qaldirilmasi Məmmədov Cavanşir
132.
Mikayılova Nailə Tərlan
10 33 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Sabahın alimləri V Qrant müsabiqəsi Fətiyev Elsevər Təbib Məmmədov Cavanşir Firudin
133.
Mirzəməmmədov Rəvan Azər
Cəbrayılov Mayıl Şənər
10 Sumqayıt ş 14 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtBiologiya İşılda böcəyinin işıqvermə prinsipinin araşdırılması və enerji qənaətli "soyuq işıq"lampalarının tətbiqi Rüstəmova Aynurə Ramiz Ağayeva Aysel Nuhbala
134.
Mirzəyev Heydər İlqar
11 Türkiyə Diyanət Vəqfi - Bakı Türk Liseyi Bakı şəhəriFizika, astronomiya Qrafen - NanoDünyanın möcüzəsi Kərimov Cəlal Asimov Əhməd Əlizar oğlu
135.
Mirzəyev Ələsgər Dövlət
Xanlarova Fidan Nurməmməd qızı
9 S. Rüstəm adına XDT Gimnaziya Bakı şəhəri Xəzər rayonu Mərdəkan qəsəbəsi Sergey Yesenin 94Mühəndislik Panduslara ehtiyacımız yoxdur Adıgözəlova Nübar Əliyar qızı
136.
Mirzəyeva Leyla Elşən
9 Şirvan şəhər kimya bioloğiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxsi ŞirvanBiologiya Elementlərin biosferdə dövranınin bərpası Quliyeva Fərqanə Orucəli
137.
Mirəliyev Amin Ramil
Eldarova Elvira İbad qızı
10 Nizami adına 1 saylı orta məktəb Balakən rayonuKompüter elmləri Lütfi Zadənin Qeyri səlis məntiq nəzəriyyəsi və günəş elementləri Ustayeva Aygün Məhəmməd qızı Qəribova Sevda Nizami qızı
138.
Mövlayeva Səma Hənifə
Tahirli Lalə Cahangir qızı
9 Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs Şirvan şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Kiçik Külək Turbini (Mini Wind Turbine) Əzəmi Səbinə Əli Kərimova Afət Mahal
139.
Muradlı Zamiq Zaur
9 291 №li ekologiya lisey Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuFizika, astronomiya Günəş enerjisinin yeni istifadə yolları Məmmədov Ariz Süleyman Məmmədov Ariz Süleyman
140.
Musalı Firudin Əli
Qurbanlı Elşad Rəşad
10 Hədəf STEAM Liseyi Abşeron ray, Masazır qəs, Bağçalı evlər yaşayış kompleksiMühəndislik Mine Detector Mahmudov Məhəmməd Mühiddin
141.
Musalı Səlcuq Azər
Aytac Xəqani Əliyeva
9 Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey Bakı şəhəri, Xətai rayonuKimya Yeni bufer tərkibli antimikro maddələrin sintezi və tərkibi Fətullazadə Rəhman Həsənağa Rəhimova Aysel Ruflan
142.
Musayev Elcan Sahib
Hüseyn Əliyev Şahin
9 Məmməd Rahim adına 7№ tam orta məktəb Bakı şəhəri,Səbail RayonuRiyaziyyat Pedal Üçbucağı Qurbanova Səkinə Qurbənəli Adil Abdullayev Əyyub
143.
Musayev Alimdar Cavid
9 94 saylı orta məktəb Bakıxanov qəsəbəsi R. Axundov küçəsi 9Mühəndislik Home Security System Vaqif Gülməmmədli Mahir
144.
Musayev Ayxan Təyyar
Qurbanov Emil Amil oğlu
9 Heydər Əliyev adına lisey Bakı şəhər Xətai rayonu N. Əliyev 50Mühəndislik Smart City Abdullayev Hamlet İsaxar oğlu İmaməliyev Kamran Xanlar oğlu
145.
Musayeva Nazlı Mahama
Məhəmmədov Ümüd Cəfər
11 Nizami adına 1 saylı orta məktəb Balakən rayonuFizika, astronomiya Kvant nöqtələri və orqanik nanotexnologiya. Ustayeva Aygün Məhəmməd qızı Kərimova Afət Malah qızı
146.
Mustafa Sümeyra Babək
9 Sumqayt şəhəri İ.Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Qulaq üçün "səs kirliliyi"nin aşkarlanması Əhmədova Aliyə Fərman Dov Bruker
147.
Mustafalı Rəvan İmran
Ağalarov Ələddin İlqar
11 Heydər Əliyev adına lisey Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Natiq əliyev küçəsi 50Riyaziyyat İxtiyari düzbucaqlı üçbucaq üçün hipotenuz və katetlər arasında bərabərsizlik şəklində olan münasibətlər Abdullayev Hamlet İsaxan oğlu Məmmədov İlqar Qürbət oğlu
148.
Mustafayev Ayxan Cəlal
Nigar Ağamirzəyeva Əliş qızı
11 Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində Gənc İstedadları Liseyi Bakı şəhəri, Yasamal rayonuRiyaziyyat “Dördüncü sənaye inqilabında rəqəmsallaşmanın rolu” Abdullayev Səbuhi Eldar oğlu Abdullayev Səbuhi Eldar oğlu
149.
Mustafayev Seyidağa Samir
11 35 nomrəli tam orta məktəb SumqayıtBiologiya Yaşıl aranjereyanın intelektual meleoreasiya sistemi Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
150.
Mustafazadə Nəzrin Oqtay
Əliyeva Çinarə Pərviz
10 Müasir İnnovasiyalar Liseyi K.Səfərəliyeva 27Riyaziyyat NƏSİRƏDDİN TUSİNİN HƏNDƏSƏYƏ DAİR İKİ ƏSƏRİ VƏ BUNLARIN FATEH SULTAN MEHMEDİN KOLLEKSİYASINDA SAXLANILAN ƏLYAZMALARI Əliyev Faiq Nəcəf Əliyev Yaqub Nəcəf
151.
Mütəllimli İsmayıl Azər
Yusifli Yusif Elnur
10 Fizika Riyaziyyat İnformatika Təmayüllü Lisey Bakı şəhəri Yasamal rayonuFizika, astronomiya Vakum yatarmaqla şirələrin soyuq emalı Əliyev Hacıağa Yaqub oğlu Əliyev Hacıağa Yaqub oğlu
152.
Muxtarov Vüqar Ramil
Xıdırov Süleyman Nüsrət oğlu
11 Heydər Əliyev adına lisey Bakı şəhəri, Xətai rayonuRiyaziyyat Monoton funksiyalar üçün inteqral bərabərsizliklər Abdullayev Hamlet İsaxan oğlu Məmmədov İlqar Qürbət oğlu
153.
Məcidov Nazir Ramil
9 5 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtMühəndislik Ağciyərdə patoloji küylərin analizinin kompyuter modelləşdirilməsi ilə diaqnostikası proqramı Hacıyeva Sədaqət Kərəm Məmmədov Cavanşir Firudin
154.
Mədətov İsa İlqar
9 TƏBİƏT elmləri Təmayüllü Gimnaziya SumqayıtTibb və sağlamlıq Əlillər üçün ünsiyyət qura bilən liftli manipulyator Cavanşir müəllim Məmmədov
155.
Məhərrəmli Lalə Aqil
Əliyev Akif Kərim
10 M.Rüstəmov adına 32№-li tam orta məktəb Nizami rayonuTibb və sağlamlıq Xərçəng xəstəliklərinin diaqnozu və proqnazlaşdırılmasında GENOM tədqiqatlarının rolu Əliyeva Kamilə Əliağa Bayramov Bayram İlham
156.
Məhərrəmzadə Mehri Rəşad
Əzimli Nuray Nəsimi qızı
10 Vaqif İbrahimov adına 35 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəri 18 ci mikrayonTibb və sağlamlıq Təbii üsullarla saç tökülməsinin qarşısının alınması Hüseynəliyeva Şəfəq Kərim qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
157.
Məmməd Rəşid Rövşən
9 1 nömrəli tam orta məktəb SumqayitKompüter elmləri İndividual foto qəbzin hazırlanması Əhmədova Aliyə Fərman Vaqif Gülmemmedli Mahir
158.
Məmmədli Elnur Emin
9 27 saylı tam orta məktəb Bakı şəhəri, Xətai rayonuKompüter elmləri Süni intellekt vasitəsi ilə şəkildəki zibilin mövqeyinin və materialının müəyyən olunması Alıquliyev Ramiz Məhəmməd Hacıyeva Namiyə Ələsgər
159.
Məmmədli Cahangir Tahir
Babayeva Mədinə Məmməd
9 Bakı Avropa Liseyi Bakı şəhəri, Xətayi rayonuKimya Üzvi turşuların əsasında bitkilərin yeni boy stimullaşdırıcıları Bayramova Səbinə Telman Əsədova Rəna Əhəd
160.
Məmmədli Turan Əli
Paşazadə Səma Elvin
10 24 10-cu mkrMühəndislik sudaki cərəyandan elektrik enerjisinin alınması Talıbova Svetlana Məmmədov Cavanşir
161.
Məmmədli Fatimə Tərlan
Baloğlanova Səbinə Fazil
9 P.İsmayılov adına 278 nömrəli tam orta məktəb Bakı, SuraxanıKimya Metallar və onların həyatda rolu Həsənova Telli Südeyf
162.
Məmmədli Xanım Kənan
Məmmədli Malik Kənan
10 Azerbaijan British College BakıRiyaziyyat Həyatın qızıl nöqtələri Məmmədov Bəhman Cəlil Əliyev Humbət Nəbi
163.
Məmmədli Nilgün Hicran
11 Məktəb Lisey Kompleksi Bakı şəhəri, N.Nərimanov rayonuTibb və sağlamlıq Zəfəran bitkisinin reproduktiv sağlamlığa təsiri Orucova Xoşqədəm Qəzənfər qızı Şükürova Pərvanə Ağababa qızı
164.
Məmmədli Nailə Cabir
Osmanova İlahə Pünhan qızı
10 Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs Şirvan şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Healthy life hat(Sağlam həyat papağı) STEAM texnologiyası ilə Məmmədova Mənsurə Abbas qızı
165.
Məmmədov Vahid Vüqar
11 Kimya Biologiya Təmayülli Respublika Liseyi Bakı Şəhəri Nizami rayonuRiyaziyyat Tereşin bərabərsizliyinin fərqli isbatı və Tereşin bərabərsizliyindən daha güclü bir bərabərsizlik Adil Abdullayev Bəhman Məmmədov Cəlil
166.
Məmmədov Nurlan Məmməd
9 Səməd Vurğun adına 16 saylı tam orta məktəb MingəçevirMühəndislik Yeriyən mina Ələkbərova Leyla Əmirəli qızı Orucov Samir Kamal oğlu
167.
Məmmədova Aysel Ayaz
10 General Polad Həşimov adına 28 saylı tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriBiologiya Əlil ev heyvanlarının protez ayaq hərəkətlərinin modelləşdirilməsi Abbasova Mehriban Yarbala qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oglu
168.
Məmmədova Gülüstan Anar
10 23 nömrəli məktəb Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Azad olunmuş ərazilərin axar suyundan istifadə etməklə alternativ enerji mənbəyijin əldə olunması Əliyeva Leyla Tofiq
169.
Məmmədova Həcər Məmməd
İsmayılov Cavidan Vəfadar oğlu
9 Məmmədli kənd tam orta məktəbi AbşeronRiyaziyyat Sabahın Alinmləri Adil Abdullayev Məmmədov Bəhman Cəlil oğlu Məmmədov Bəhmən Cəlil oğlu
170.
Məmmədzadə Əli Araz
9 76 nomrəli orta məktəb baki şəhəri suraxanı rayonu hövsan qəsəbəsiEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Dezinfektor Məmmədzadə Əli Araz oqlu
171.
Məmmədzadə Leyla Qoşqar
Babayev Ziya Hikmət oğlu
11 177 № li orta məktəb Nərimanov rayonuRiyaziyyat Математические методы идентификации границ объектов по осредненным значениям Bilal Telman oğlu Bilalov Vaqif Həsən oğlu Mahmudov
172.
Məmmədzadə Ibrahim Tural
Həsrətli Səid Sakinoğlu
9 11 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtBiologiya Выращивание растений сверху вниз Məmmədov Cavanşir Məmmədov Cavanşir
173.
Məmmədzadə Vüsalə İbrahim
Abdullayeva Nuray Dəyanət
10 Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk liseyi Bakı, YasamalKompüter elmləri HearVoice
174.
Məsimli Şəfiqə Tərxan
Aslanoca Gövhər Vüqar qızı
10 Bakı Modern Təhsil Kompleksi Bakı,Nərimanov,Əliyar ƏliyevEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Nanohissəciklərin bitkilərin yetişdirilməsinə və fotosintez prosesinə təsiri Məmmədov Asif Məhəmməd oğlu
175.
Nacafquliyev Nihad Elxan
11 Educational Complex 132-134 Baku, SabayilRiyaziyyat The best mathematical methods for precisely tracking positions of submarines with help of advanced military spying sonar radar system using Arduino and Ultrasonic sensor with a minimum uncertainty. Mang-Benza Dit Manthota Francis Wilfrid
176.
Nağıyeva İmarət Farid
Ruhullayeva Fidan Məzahir
11 Gənc İstedadlar liseyi YasamalKimya üçkomponentli reaksiya vasitəsilə piridopirimidinlərin sintezi və quruluşunun təyini Nağıyev Farid Nadir oğlu Aytən Əsgərova Rafiq qızı
177.
Nağızadə İlhamə İsmayıl
Hacıyeva Nuranə Taleh
9 8 № li tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriMühəndislik Hündürmərtəbəli binalarda yanğınsöndürən xilasetmə robotu Ağayeva Aidə Tərlan qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
178.
Namazova Nigar Sübhan
Hüseynova Lalə Araz
11 Gənc istedadlar liseyi Bakı şəhəri, Yasamal rayonuMühəndislik Qənaətcil ağıllı suvarma sistemi Qurbanov Murad Zaman
179.
Niftiyeva Rəşadə Rəşad
Babazadə Həsən Əli
10 Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey Şirvan şəhəriKompüter elmləri Ambulans Dron Nəsirova Sevinc Xanbala Yoxdu
180.
Novruzov Murad Fazil
Xumar Zeynalova Fazil qızı
10 Gənc İstedadlar Liseyi Bakı şəhəri, Yasamal rayonuRiyaziyyat Другой взгляд на прямую Нагеля в треугольнике. Adil Abdullayev Bəhmən Məmmədov
181.
Nəbili Rəsul Anar
Davud Həşimov, Polad
10 Saray 1 nömrəli tam orta məktəbi Abşeron Rayonu, Saray qəsəbəsiRiyaziyyat Güclər Fərqi Adil Abdullayev, Eyyub oğlu Bəhman Məmmədov, Cəlil oğlu
182.
Nəbizadə Fidan Mehman
Əmrahova Xəyalə
10 Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Bioçevirme texnologiyası ilə polietilen vasitələr Abdullayev Qurban Sadıq oğlu Məmmədov Cavanşir
183.
Nəcəfli Oğuz Ümman
10 Naxçıvan Qarnizonu tam orta məktəbi Naxçıvan şəhərFizika, astronomiya İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə minaları təyin edən dron Yasinova Sara Nadir qızı
184.
Nəcəfli Kamran Fuad
Cəfərov Camal Pərviz
11 82 Sayl Tam Orta Məktəb Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuRiyaziyyat Triqonometrik tənliklər sistemlərinin həllində vizual və analtik tətbiqlər üzərində araşdırma İsmayılova Kəmalə Elşad Bəhlulzadə Süheyla Cavanşir
185.
Nəcəfli Xatirə İlqar
Məmmədov Fərid Ülvi
9 Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-lisey Bakı şəhəri, Xətai rayonuBiologiya Səssiz qatil Əliyeva Rəhimə İsmayıl
186.
Nəcəfov Akif Arif
9 322nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Xəzər rayonnuKompüter elmləri Elektron məktəb Sofiyev Tural Alı
187.
Nəcəfzadə Fatimə Fuad
Vəliyev Yusif Hikmət
9 Y. Məmmədəliyev adına 31 nömrəli Sumqayıt şəhərMühəndislik Hərbi geyimlərdə mərkəzləşdirilmiş istilik sistemi Nəcəfova Zülfiyyə Həzrət Məmmədov Cavanşir Firudin
188.
Nəsrullayev Rüstəm Teymur
Məmmədova Ayşə
9 Təfəkkür liseyi SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Mobil ecoev - sualtı ev. Mirzəliyeva Ülkər Pirməhəmməd Ağayeva Aidə Əmirovna
189.
Nəzərli Heydər İqrar
Babayev Emil Fuad
10 iİ.Hacıyev adına "Tərəqqi" texniki-humanitar liseyi Bakı şəh. N. Nərimanov rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması STEAM. Texnologiyada ətraf mühitin təmizlənməsi məqsədi ilə limonel həlledicinin səmərəli istifadəsi. Kərimova Sona Qəzənfər
190.
Nəzərov Cavid Mehman
Fətəli Nihad Ceyhun oğlu
10 Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya SumqayıtRiyaziyyat Mükəmməl ev konstruksiyalarının riyazi üsulla modelləşdirilməsi Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
191.
Ocaqova Xanım Elşən
9 P.İsmayılov adına 278 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri,Suraxanı rayonuFizika, astronomiya Alternativ enerji mənbələri Bəşirova Tamilla Sarı
192.
Orucova Nərgiz Anar
Zeynalov Amin Niyazi
11 Gənc İstedadlar Liseyi Baki ş. YasamalTibb və sağlamlıq Ağıllı Eynək. Həsənov Fərid Marat Həsənov Fərid Marat
193.
Piriyeva Məhsəti Natiq
Babarabov Vüsal Mürsəl
11 Gəncə şəhər fizika,riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey Gəncə şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ekoparnik Əliyev Fuad Yusif Qasımov İmran Qasım
194.
Pənahəliyev Murad Natiq
9 Təbiət Elmləri Təmayüllü Gimnaziya Sumqayıt şəhəriBiologiya Mənzil üçün bio-hamster alternativ enerji Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
195.
Qarayeva Nuriyyə Fuad
Nağıyev Cavidan Əfqan
10 Fizika-Riyaziyyat və İnformatika Təmayüllü Lisey Bakı şəhəri, Yasamal RayonuKimya Halogenləşmiş diazobutadien boyalarının sintezi Gülnar Süleymanova Tofiq Şıxaliyev Namiq Qürbət
196.
Qardaşova Aynur Orxan
Məmmədov Məhəmməd Allahqulu
9 Kimya-biologiya təmayüllü lisey Şirvan şəhəriMühəndislik Qızdırma ölçən antenalar İsayeva Fəridə Afət
197.
Qasımov Rəvan Xətai
İsayeva Ayişə Elnur qızı
10 H.Əsədov adına Vəng kənd tam orta məktəb İsmayıllı şəhərEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Bacarıqlı Əllər Qurbanova Gülnarə Mütalib qızı
198.
Qasımova Ayan Elmar
10 Bakı Avropa Liseyi Bakı şəh,Yasamal ray,Rostropoviçlər küçəsi 23Fizika, astronomiya Faza dəyişdirici materialların tətbiqi ilə günəş panellərinin enerji səmərəliliyinin artırılması Əsgərzadə Elmar Etibar oğlu Əsgərzadə Elmar Etibar oğlu
199.
Qasımzadə Ömər Xaliq
Bağırzadə Yusif Hüseyn
11 27 nömrəli tam orta məktəb Gəncə şəhəriKompüter elmləri SofixarHealth Əliyev Hüseyin Amil
200.
Qasımzadə Səma Həmid
Çələbi Azər Cavid
11 Qax Şəhər T.İsmayılov adına 5 saylı tam orta məktəb Qax ŞəhəriMühəndislik “Funny shower” Arixova Sevil Sayad qızı
201.
Qasımzadə Fatimə Rafael
Emil Babayev Ağa
10 Fizika Riyaziyyat və İnformatika təmayüllü lisey Bakı şəhəri yasamal rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Sualtı həyatın fəthi Taleh Ələsgərov Ələsgər
202.
Qoşqar Babayev Kənan
10 TETG Sumqayıt ŞəhəriTibb və sağlamlıq Trombositlerin təbii yolla artırılması Balayeva Əfilə Həsənbala qızı Məmmədov Cavanşir Firudun oğlu
203.
Qubadov Murad Cümşüd
11 6 saylı tam orta məktəb Bakı şəhəriMühəndislik QARABAĞDA AĞILLI EV Hacıyeva Aynur Eyvaz qızı Fəridə Tatardar N.
204.
Quliyev Raul Ramil
9 20 NÖMRƏLİ MƏKTƏB-LİSEY Yasamal rayonuFizika, astronomiya Mini Tozsoran Hacıyeva Xumar Atif qızı
205.
Quliyev Nurəddin Toğrul
9 Zəngi lisseyi Bakı şəhər Nizami rayonuRiyaziyyat Sabahın Alimləri
206.
Quliyev Məhəmməd Emin
9 S.C.Pişəvəri adına RHFG Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuKompüter elmləri Rəqəmsal beyin Rzayeva Sona Musa
207.
Quliyev İsmayil Vüqar
Fərhadlı Rəsul
10 245 Bakı XətaiMühəndislik çox funksional robot Aslanova Nadejda
208.
Quliyev Fərid Nicat
Məhərrəmov Kamal Amil
11 Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey Şirvan şəhəriKompüter elmləri Sehirli güzgü Nəsirova Sevinc Xanbala
209.
Quliyev Polad Fətəli
9 Culfa şəhər 3 nömrəli tam orta məktəb Culfa rayonMühəndislik Yol təhlükəsizlik sistemi Babayev Fuad Ədalət oğlu
210.
Quliyev Fateh Elmir
Axmerov Rufat
9 74 tam orta məktəb Bakı SABUNÇU RAYONUEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması TƏMİZ ÖLKƏM Məmmədova Sevinc Quliyev Fateh
211.
Quliyeva Ülkər Nazim
Şükürlü Hicran Zaur
11 22 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtFizika, astronomiya Avtomobilin pərlərinin sürətlə fırlanması hesabına alternativ enerjinin alınması Məmmədov Cavanşir Firuddin Məmmədov Cavanşir Firuddin
212.
Quliyeva Nilufər Elxan
Mirişli Ramal Bəhruz oğlu
11 Sumqayıt şəhər, general Polad Həşimov adına 28 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəri, 10-cu mkrRiyaziyyat Əyləncəli riyaziyyata musiqinin gözü ilə yeni baxış Fərəcli Dünya Eldar qızı Məmmədov Bəhman Cəlil oğlu
213.
Quliyeva Röyya Vüqar
10 FRİTL Bakı,YasamalRiyaziyyat RFO
214.
Quliyeva Selcan Elşən
9 Şirvan şəhər kimya-biologiya təmayüllü lisey Publik hüquqi şəxs Şirvan şəhəriBiologiya Alkoqolun canlı orqanizmlərə təsiri Mehdiyeva Xatirə Ağarəzi
215.
Quliyeva Səmayə Elşad
11 165 nömrəli tam orta məktəb Xətai rayonuBiologiya Kür nərəsi körpələrinin yemləndirilməsindən asılı olaraq morfo-bioloji və fizioloji xarakteristikasının tədqiqi Sadıxbəyli Leyla Revayeddin Sadıxbəyli Leyla Revayeddin
216.
Quluzadə Fidan Rafael
Fariz Quluzadə
9 İstedad liseyi SumqayitTibb və sağlamlıq Human -Machine- Interface Tağızadə Leyla Mayıl Tağızadə Leyla Mayıl
217.
Quluzadə Nərmin Nofəl
Sultanlı İsmayıl Elşən oğlu
11 83 nömrəli məktəb lisey Bakı şəhəri, Binəqədi rayonuBiologiya Paxlalı bitkiləri yoluxduran qarışıq (mix) vırus infeksiyalarının diaqnostikası Sultanova Nərgiz Fəxrəddin Sultanova Nərgiz Fəxrəddin
218.
Qurbanlı Nihad Yusif
Seyidzadə Camaləddin Elşad oğlu
11 Seyid Cəfər Pişəvəri adına Respublika humanitar fənnlər gimnaziyası Bakı şəhəri Nərimanov rayonuRiyaziyyat Funksional tənliklər Abdullayev Adil Əyyub oğlu Məmmədov Bəhman Cəlil oğlu
219.
Qurbanova Zəhra Anar
9 TETG SumgaitTibb və sağlamlıq Ürək qan dövranını stabilləşdirilməsi üçün geyim Qaraməmmədov Hüseyn Ələskər oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
220.
Qurbanova Zərifə Aqil
10 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Bakı şəhəri, Yasamal RayonuTibb və sağlamlıq İnsulin-degrading enzyme in genində dəyişiklik etməklə Tip 1 şəkərli diabetin ömürlük müalicəsi İbrahimov Zəka Akif oğlu
221.
Qəhrəmanova Səkinə Samir
10 "Ankara məktəbi" məktəb-lisey Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması WDS (Water Desalination System-Su Duzsuzlaşdırma Sistemi) Məmmədova Vüsalə Əlipaşa qızı Ağayev Fuad Allahverdi oğlu
222.
Qəhrəmanova Nərgiz Mərahim
Səftərova Mikaella İlqar
9 60 nömrəli tam orta məktəb BakıMühəndislik Prosthetic Hand Using Emg Qibləliyeva Aytən Saleh Səfərəliyeva Emilya Mizandar
223.
Qəmbərova Həvva Azər
Axundov Camal Elnur oğlu
9 247 saylı tam orta məktəb, BDU nəzdində "Gənc İstedadlar" liseyi BakuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ətraf mühitin ekoloji vəziyyətinin qiymətləndirilməsində bitkilərin bioindikator rolu Mehrabova Mətanət Əhməd qızı Nəsibova Aygün Namiq qızı
224.
Qəribov Məhəmməd Elçin
Həsənli Mədinə Müşfiq
9 Səməd Vurğun adına 1 saylı tam orta məktəb Ağdaş rayonTibb və sağlamlıq Bütün oynaq ağrılarını qaldıran qarışım Pirimova
225.
Qəribova Solmaz Rəşad
Aslanova Xavər Nur Həzi
10 Bakı Avropa lisseyi Bakı ş. ağ şəhərFizika, astronomiya Yeni nanoölçülü su konsepsiyası (Nano Su) Semyonova Yuliya Genadiyevna Qəhramanova Gulnaz Kamal
226.
Ramazanov Emil Səbuhi
10 Natiq Behdiyev adına 6 saylı tam orta məktəb İsmayıllıTibb və sağlamlıq İnsan qolunun funksiyaları ilə bərabər gücdə və formada olan protezlər
227.
Rövşən Ayxan Şirinzadə
Rəsulzadə Nihad Elçin
11 İstedad liseyi SumqayıtMühəndislik Maqnit sahəsi üzrə avtomatik tənzimlənən mərtəbəli nəqliyyat vasitəsi Abdullayev Xaliq Qurban Məmmədov Cavanşir Firudin
228.
Rüstəmli Rəşid Eldəniz
Ələkbərli Ziya Azər oğlu
11 Gənc istedlar məktəbi BakıKompüter elmləri Mətnlərdə plaqiat hissələrin tapılması üçün bir yanaşma üsulu Talıbov Səxavət Qurban Talıbov Səxavət Qurban
229.
Rüstəmov Davud Vüsal
Vəlizadə Zeynəb Eldəniz
10 33 saylı orta məktəb Sumqayit şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Eco Energy Aşurova Nərgiz Dursun İdrisova Səadət
230.
Rüstəmova Esmira Şamil
11 Balakən rayon, Nəsimi adına şəhər 2 saylı tam orta məktəb Balakən rayonBiologiya Qidaların təzə saxlanılmasında pektinin rolu və atıq məhsullardan istifadə metodologiyası Qurbanova Nübar Yaşar qızı
231.
Rzalı fərid Fariz
Babayeva Aytac Samir
9 41 nömrəli 48 ci məhəlləTibb və sağlamlıq insanlarda toğluq hissi yaratma Cavanşir Məmmədov Firudin Cavanşir Məmmədov Firudin
232.
Rzayeva Şahanə Nidayət
10 13 nömrəli tam orta məktəb MingəçevirEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Mingəçevirdə yararsız ərazilərdən səmərəli istifadə yolları. Səlminə Yusibova Cavanşir
233.
Rzayeva Aida Anar
Ələkbərov Şəmsi Şəmsəddin
9 BMTK Aliyar Aliyev StreetEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ətraf mühitdə parçalana bilən və gübrə rolunu oynayan bioplastiklərin istehsalı Məmmədov Asif Məhəmməd
234.
RƏCƏBOV SADİQ RƏFAEL oğlu
DADAŞOVA NAZƏNİN ADƏM qızı
10 Şirvan şəhər 13№li tam orta məktəb Şirvan şəhəriFizika, astronomiya KAİNATIN ENERJİ POTENSİALI:DÜNƏNİ,BU GÜNÜ,GƏLƏCƏYİ Həsənova Fəridə Ədalət qızı
235.
Rəhimli Fərid Rüstəm
Rəhimli Rəşad Rüstəm oğlu
11 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya Sumqayıt şəhəriKompüter elmləri TrackBag Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
236.
Rəhimov Riyad Şahin
Məmmədcəfərli Zaur Baba
10 S. Rüstəm adına XDT Gimnaziya BakuKompüter elmləri ASAN TƏHSİL Muradova Afaq Eldar
237.
Rəşid Ərtoğrul Elçin
10 4 saylı lisey LənkəranRiyaziyyat Musiqi nədən ibarətdir Rəşidov Elçin Sabir oğlu
238.
Sadıqlı Turan Elman
9 129 nömrəli Bakı şəhəri, Nizami rayonuKompüter elmləri Kiber-Təhlükəsizlik və Dataların qorunub-saxlanılması Zamanova Aynur
239.
Sadıqova Nəzrin Cəmşid
Kərimli Banuçiçək Məcid
11 Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey Bakı şəhəri, Səbail rayonuTibb və sağlamlıq Ultra-bənövşəyi şüalanmanın insan bədəninə fəsadlarının aradan qaldırılması İbrahimova Nərgiz Fərhad Əhmədova Xuraman Nüsrət
240.
Sadıqova Şəbnəm Vüsal
İsgəndərova Xanım Sahib
9 25 nömrəli tam orta SumqayıtMühəndislik Su təchizatını məişət təlabatına görə avtomatik tənzimləyən cihaz İbadova Arzu Rza Məmmədov Cavanşir Firidun
241.
Sadıqzadə Əminə Rizvan
Kazımlı Aqşin Bahar
9 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Yasamal,BakıKimya Mikroorqanizmin neftlə yaratdığı möcüzə Nəcəfli Məhəmməd Namiq Alməmmədova Aygün Erşad
242.
Sadıqzadə Nuran İsmayıl
Nəbiyev Əli Samir
9 60 nömrəli tam orta məktəb BakıEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Silisium əsaslı Aerogellərin sadə üsul ilə alınması və ekoloji problemlərin həllində tətbiqi Əmir Reza Vaxşuri Əmir Reza Vaxşuri
243.
Salmanlı Tural Əfqan
Həsənov Sərdar Arif oğlu
9 Ak.Z.Əliyeva şəhər 7 saylı tam orta məktəb Cəlilabad rayonuRiyaziyyat Bömnə əməlində qalıqların səmərəli üsulla tapılması Rəhimov Kamran
244.
Sayadlı Aydın Asif
10 164 saylı tam orta məktəb Nəsimi RayonuMühəndislik Təhsil ocaqlarında Covid-19 xəstələrinin nin ilkin təyini ve giriş-çıxışlarına nəzarət edən suni intellekt əsaslı elektron sistem Ramazanova İlahə Zakir Qanbayev Asif Akif, elmi derece: texnika uzre felsefe doktoru (PhD qisaca)
245.
ŞEYDAYEVA NİGAR CEYHUN qızı
BALAKİŞİYEVA ZEYNƏB SEYMUR qızı
9 Şirvan şəhər 13№li tam orta məktəb Şirvan şəhəriMühəndislik ENERJİ İSTEHSAL EDƏN SU SAYĞACI Əliyeva Minarə Əlisa qızı
246.
Seyidəli Tuncay Dəyanət
Hüseynəli Zöhrə Samir
10 Bakı Modern Təhsil Kompleksi Bakı, Nərimanov, Ə.Əliyev küç.Kompüter elmləri Müxtəlif kateqoriyalı sualları cavablandıran mobil applikasiya Məmmədov Asif Məhəmməd
247.
Shigayev Chingiz Chingiz
11 193 Baku, NarimanovBiologiya Биоразнообразие муравьёв Апшерона Snegovaya Natalya Yuryevna Snegovaya Natalya Yuryevna
248.
Şirinova Nigar Emil
Ələkbərli Aysel
10 Təbiət Elmləri təmayüllü gimnaziya SumqayıtKompüter elmləri İnsanın mobil yaddaş xəbərdarlıq vasitəsi Məmmədov Cavanşir Firudun Məmmədov Cavanşir Firudun
249.
Şirinova Nigar Vüqar
Murad Eyvazov Vüsal
11 Zaur Nudirəliyev adına 47 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri Nərimanov rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Eco Mask Brilyant Həsənova Sücaət
250.
Süleymanlı Leyla Vüqar
Məmmədov Anar Raqib
11 Təfəkkür liseyi SumqayıtBiologiya Geni modifikasiya olunmuş orqanizmlər
251.
Süleymanlı Selen Elşən
Əliyev Yusif Ramil oğlu
9 "Zəngi"liseyi Bakı şəhəri Nizami rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması "Qar örtüyü şəhərin ekoloji mühitinin təmizliyinin indikatoru kimi" Məmmədova Mehriban Məmməd qızı Məmmədov Cavanşir Firdovsi oğlu
252.
Süleymanlı İlkin Elçin
Abdulhəmidli Xədicə Elmar
11 11 Nömrəli Tam Orta Məktəb Şəki ŞəhəriTibb və sağlamlıq Koronavirus əleyhinə şəfa deposu 3+2 ekstraktı Şabəddinova Xatirə Nəzir Əmiraslanova Mənzər Nəzaməddin
253.
Sultanova Renata Renat qızı
9 Etibar Əliyev adına162 saylı tam orta məktəb Bakı, səbail rayonu,Ö.F.Nemanzadə, 15Biologiya Sitrus sinensis (L.) Osbeck (Portağal) qabığından bioloji fəal yağların alınma texnologiyasının hazırlanması Jalə müəllimə Mustafayeva Lətafət Əhəd qızı
254.
Səfiyeva Sofiya Xəqani
9 42 nömrəli məktəb SumqayıtMühəndislik Qələbə
255.
Səfərova Fəridə Ələskər
Hüseyinli Aişə Əfrahim
11 BDU nəzdində "Gənc İstedadlar" liseyi Bakı şəhəri, Yasamal rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması İstehsal tulantılarından boya çirkləndiricilərinin təmizlənməsi Babayev Elmir Məqsəd oğlu Babayev Elmir Məqsəd oğlu
256.
Səfərova Aysu Ramil
10 TTEL SumqayıtEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Çirkab sularının təmizlənməsi və yenidən emalı Səfərova Maisə Həsən
257.
Şəkizadə Banuçiçək Ədalət
10 70 Nömrəli Məktəb-lisey Bakı şəhəri, Nizami rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Sənayedə "Təmiz nəfəs"-Çuqun istehsalında hidrogendən istifadə İradə Tarışova Allahverdi
258.
Şərifov Novruz Şahin
10 Sumqayıt şəhər 6 nömrəli tam orta məktəb SumqayıtFizika, astronomiya Günəş enerjisi ilə işləyən elektronik cihazlar (Kompüter,televizor,telefon) Xanəliyeva Təranə Hacımurad
259.
Tağıyev Ramil Habil
Sadıqzadə Ziya Əminağa oğlu
11 189-190 №-li tam orta məktəb Baku N. Rəfibəyli küçəsi 8Kompüter elmləri RFD 900+ radio modemi vasitəsi ilə şifrələnmiş məlumat mübadiləsinin təşkili Əhmədova Nüşabə Rasim Paşayev Fərhad Heydər
260.
Talıbov Nihad İlqar
Kərimov Məhəmmədəmin Nicat
9 Zəngi liseyi Bakı şəhəri Nizami rayonu Məhsəti 1Mühəndislik Reminder Zeynalova Sevinc Əli Abdullayev Xaliq Qurban
261.
Tapdıqova Gülşən Ruslan
Hacıyeva Aişə Teymur qızı
10 Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya Sumqayıt şəhəriTibb və sağlamlıq Yanıqların müalicəsi üçün BİOSARĞI Məmmədov Cavanşir Məmmədov Cavanşir
262.
Teymurzadə Hüseyn Anar
Əlyarbəyov Pərvizbəy Kamran
10 Y.Mirzəyev adına 44 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri,Nəsimi rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Ekologiyanın xilaskarı nanotexnologiyadır Mustafayeva Gülarə Asman Əhmədov İsmət Süleyman
263.
Usubova Aysu Emil
Sadıqova Həmidə Cəmşid
11 Tofiq İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-lisey Bakı şəhəri, Səbail rayonuFizika, astronomiya Havanın ionlaşdırılması gümüş ionların vasitəsi ilə İbrahimova Nərgiz Fərhad Əhmədova Xuraman Nüsrət
264.
Vahabov Salman Adil
Fərhad Kərimbəyli Rüfət oğlu
10 Gənc İstedadlar Liseyi Bakı şəhəriFizika, astronomiya Фотопреобразователи солнечной энергии нового поколения Mehrabova Mətanət Əhməd qızı Nuriyev Hidayət Rəhim oğlu
265.
Verdiyev Amin Eldar
11 FRİTL GəncəFizika, astronomiya Maqnit sayəsində yanacaqsiz hərəkət edə bilən avtomobil.
266.
Vəlizadə Nəbi Asif
Əhmədzadə Rəsul Səlim
10 147 saylı texniki humanitar lisey Bakı şəhəri, xətai rayonuMühəndislik E-home Orucov İsmayıl Vilayət Abbasov Samir Əbülfəz
267.
Xalıqlı Zəhra Fərhad
Aslanlı Zakir Zaur
11 53 nömrəli tam orta məktəb Bakı, YasamalMühəndislik "COVİD-19 virusunu aşkarlayıcı maye kristal əsaslı termo-sensorlar" İbrahimova Nəcibə Hafiz Hümbətov Şirxan Ərəstun
268.
Xancigazova Sahat Huseyn
9 Suleyman Rustem adina XDTG Xezer rayonuBiologiya Karonavirusun fesadlarinin aradan qaldirilmasi ucun baliq qidasinin tetbiqi Xancigazova
269.
Xankisili Selime Elvin
10 Tefekkur liseyi Sumqayit şeheriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Agilli dibçek
270.
Xəlilova Günel Qədir
Əliyarbəyov Mehdi Elman oğlu
9 44 saylı orta məktəb Bakı şəhəriBiologiya Stress amillərinin laboratoriya siçovullarının (Wistar albino) daxili orqanlarında paramaqnit mərkəzlərə təsiri Əliyarbəyova Almas Kazım qızı Nəsibova Aygün Namiq qızı
271.
Yahyazadə Xuraman Elnur
Hacıyev Yusif Elçin
9 Gənc istedadlar liseyi Bakı şəhəri, Yasamal RayonuKimya 1,3,5-triazinlərin sintezi Qurbanova Nuranə Vaqif qızı Süleymanova Gülnar Tofiq qızı
272.
Yaşarlı Ləman Dərya
Əliyeva Humayxanım Zahir qızı
10 Şəki kimya biologiya təmayüllü lisey ŞəkiTibb və sağlamlıq Onurğa üçün ağıllı korrektor Əkbərli Şəlalə Vəli qızı
273.
Yunisov Həsən Vüqar
Adıgözəlov Aslan İlqar oğlu
9 23 nömrəli məktəb Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Torpaqdan alternativ enerjinin alınması. Abasova Alina Zakir Əliquliyeva Xəyalə Vaqif
274.
Yusifzadə Ayan Vüqar
9 Texniki və Təbiət Elmləri liseyi SumqayıtMühəndislik Çətir formalı uçan və suda hərəkət edə bilən Dron Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
275.
Zamanlı Rüxsarə Xaqani
Əzizi-Meşkin Fərəh Axqar
9 BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi Bakı şəh., Yasamal r.-nu, Əhməd Cəmil küç., 41ABiologiya Улучшение качества и продолжительности жизни природными тушителями свободных радикалов из отходов переработки цитрусовых. Məmmədova Llalə Nail qızı b.e.d., prof. Ralfrid Əhəd oğlu Həsənov
276.
Zeynallı Nübar Elşən
9 M.Quliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərMühəndislik Özünü enerji ilə təchiz edən magistral yol Quliyeva Svetlana Cəlil qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
277.
Zeynalov Vaqif Elçin
9 29 SumqayıtKompüter elmləri Ümumtəhsil müəssələri üçün elmi fəaliiyət platforması Quliyeva Lalə Vaqif Məmmədov Cavanşir Firudin
278.
Zeynalov İsmayıl Rizvan oğlu
9 10 saylı TOM SumgaitTibb və sağlamlıq Neyron şəbəkə ilə diş xəstəliklərinin modelləşdirilməsi Babayeva Vəsilə Baba qızı Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu
279.
Zeynalova Xeyale Fəxrəddin
Zeynalov Xəyal Fəxrəddin
10 B.Qulamoğlu adına 285 nömrəli məktəb Bakı şəhəri Suraxanı rayonu Yeni Günəşli qəsəbəsiEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması "DƏNİZ CANLILARINI XİLAS EDƏK"
280.
ƏHMƏDLİ ÖZLƏM ETİBAR
İBRAHİMLİ ƏRHAN CƏFƏR OĞLU
10 Gəncə şəhər Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey Gəncə şəhəriBiologiya Hidropon sistemdən istifadə etməklə və induktorların (fitohormonların) iştirakı ilə bitkilərin yeni becərilmə texnologiyası Əmrahov Nurlan Rəşid oğlu Əsədova Kəmalə Adil qızı
281.
Əhmədli Fidan Fərhad
11 211 nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri,Nəsimi rayonuKimya Torpaqda vanadiumun təyini Məmmədova Aysel Məzahir Quliyev Kərim
282.
Əhmədli Aqşin Habil
Cəbrayıl Xalıq Zaur
11 Hədəf STEAM Liseyi Bakı şəh., Nəsimi r-nuMühəndislik Marten FireBot Əmirgünəyev Rəşad Seydulla
283.
Əhmədov Emil Ramiz
11 40 Nömrəli Tam Orta Məktəb SumqayıtMühəndislik Kommunal ehtiyatların yaradılması sistemi Əzizova Firuzə Muxtar Məmmədov Cavanşir Firudin
284.
Əhmədzadə Nuray Kamil
Əhmədzadə Aydan
10 19 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Soyuq hava şəraitində Günəş enerjisi ilə mənzillərin qızdırılması texnologiyası Əhmədova Şahnaz Məmmədov Cavanşir
285.
Əkbərov Aqşin Ramin
Rəhimova Nigar Rövşən qızı
9 S.C.Pişəvəri adina Respublika Humanitar fənnlər Gimnaziyası Bakı şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması İşğaldan azad edilmiş ərazilərin təbii sistemlərinin öyrənilməsi Mazanov Natiq Fərrux oğlu Hümbətov Famil Yusif oğlu
286.
ƏLİ ERKİN FƏRİD oğlu
9 A.Hüseynzadə adına 20 nömrəli tam orta məktəb-lisey Bakı şəhəriMühəndislik “AZƏRELEKTROEKOBUS”(4x1)-İNNOVATİV ŞƏHƏR NƏQLİYYATI Süleymanova Gülnarə Mirzəli qızı
287.
Əlipaşayev Cavidan Vüqar
Ağayev Sənan Teyyub oğlu
9 Lütfizadə adına Texniki-Humanitar lisey Bakı şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Su ilə işləyən hibrid avtomobil Əlipaşalı Riyad Mənsur Məmmədov Cavanşir Firudin
288.
Əlipaşayev Rəvan Mənsur
Tural Cabbarlı Nağı
10 Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya SumqayıtMühəndislik İnsan əməyi olmadan minanın yerini təyin edən dron Abbasov Elçin Qüdrət Məmmədov Cavanşir Firudin
289.
Əliyev Orxan Samir
Cəfərov Cavad Arif oğlu
11 Gənc istedadlar liseyi BakıKompüter elmləri Ən az tullantı ilə böyük həcmə malik qutunun hazırlanması üçün alqoritmin işlənməsi Əşrəfova Yeganə Ramiz qızı Əşrəfova Yeganə Ramiz qızı
290.
Əliyev Elsevər Elşad
Muradllı Esra Söhrab
9 Şah İsmayıl Xətai adına 30 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhərBiologiya Təhsil müəssisəsində virusların aşkarlanması və məhv edilməsi üçün nəzarətçi robot. Babayeva Seyran İbrahim
291.
Əliyev Əli İlham
Əliyev Hüseyn Ruslan
9 23 nömrəli məktəb Sumqayıt şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Nanoquruluşlu maddələrlə tullantı suların təmizlənməsi və istifadəsi Həsənova İradə Kərim Abdullayev Qurban Sadıq
292.
Əliyev Elnur Elşən
İsmayılov Eqil Vadim Oğlu
9 "Zəngi" liseyi Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Məhsəti Gəncəvi küç. 7Riyaziyyat "Qaz ədədləri və 4n+1 şəkilli sadə ədədlər" Mirzəyev Vidadi Soltanağa oğlu Mirzəyev Vidadi Soltanağa oğlu
293.
Əliyev Murad Həbib
9 114 SuraxanıKompüter elmləri "Əl əməyi göz nuru"-super kompüter Tahirova Narzxanım Ömə
294.
Əliyev Vaqif Cəmaləddin
Eşqin Ramazan Alıyev
11 147 saylı texniki-humanitar lisey Bakı şəhəri, Xətai rayonuMühəndislik More Efficient and Profitable Cars Mustafayeva Sebike Teymuraz Orucov İsmayıl Vilayet
295.
Əliyeva Ruxsarə Pərviz
Əsədli Nuray Fuad
10 Müasir İnnovasiyalar Liseyi K.Səfərəliyeva 27Riyaziyyat Ədədin tam hissəsi və kəsr hissəsi funksiyaları haqqında maraqlı bərabərliklər Əliyev Faiq Nəcəf Əliyev Yaqub Nəcəf
296.
Əliyeva Aytac Aruzovna
İbrahimov Ömər Anar oğlu
9 BDU nəzdində "Gənc istedadlar" liseyi Bakı şəh., Yasamal r.-nu, Əhməd Cəmil küç., 41AKimya Fotokatalitik deqradasiya k.e.d., prof.Alosmanov Rasim Mirəli oğlu k.e.d., Balayeva Ofeliya Oktay qızı
297.
Əliyeva Lalə Elman
Süleymanova Aytac Anar
11 Cəfər Cabbarlı Gəncə Şəhər Nizami RayonRiyaziyyat Sabahın alimləri
298.
Əliyeva Fatimə Eldəniz
9 Mingəçevir şəhər Səməd Vurğun adına tam orta məktəb MingəçevirTibb və sağlamlıq Sabahın Alimləri Fatime Eliyeva Fatime Eliyeva
299.
Əliyeva Səmadə Elgün
9 73nömrəli tam orta məktəb Bakı şəhəri, Nərimanov rayonuBiologiya Hüceyrənin üzvi birləşmələri Qumru Nuriyeva
300.
Əliyeva Nuranə Yaqub
Vəliyeva Fidan
9 Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey Əhməd Cəmil küçəsi,BakıFizika, astronomiya Niyə 4? Qənbərova Hədiyyə Əliyev Yaqub Nəcəf oğlu
301.
Əliyeva Gülçin Ülvi
11 İlyas Əfəndiyev adına Elitar Gimnaziya Nəsimi rayonu, BakıMühəndislik Резонансное осаждение атомов и молекул вредного газа на адсорбент Əliyeva Xəyalə Ərrəhman Məmmədov Sərdər Mütəllim
302.
Əliyeva Məryəm Zəkəriyyə
9 74 Nömrəli tam orta məktəb BakıEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması ətraf mühitin mühafizəsi çirklənməsi Sevinc Məmmədova
303.
Əlizadə Həsən Rauf
10 FRİTL Bakı şəhəri,Yasamal rayonuKompüter elmləri Proqramlaşdırma Etibar Seyidzadə Etibar Seyidzadə
304.
Əlizadə Rza Akif
Hüseynli Əlyar Rövşən oğlu
10 Nəsirəddin Tusi adına 12 nömrəli məktəb SumqayıtMühəndislik Maqnit lövhə, Su ilə işləyən təchizat Eyvazova Fərqanə Əliağa qızı Məmmədov Cavanşir
305.
Əlizadə Cavidan Vüsal
Səbinə Xudaverdi Əhmədova
11 132-134 Nömrəli təhsil kompleksi Bakı,Səbail rayonuTibb və sağlamlıq Orqanizmin lipid mübadiləsinin təbii mənşəli birləşmələr ilə korreksiyasi Babayeva Hüriyyə Qufran Şükürova Pərvanə Ağababa
306.
Əlizadə Məhbubə Rusin
Sayılova Zeynəb Teymur q.
9 Kimya Biologiya təmayüllü Lisey Şirvan şəhəriBiologiya Yaşıl sinif Əliyeva Zümrüd Abas q.
307.
Əlizadə Cavid Akif
Mehdiyev Ayxan Elsevər
9 Kaspi liseyi (Bakıxanov filialı) Bakı şəhəri, Sabunçu rayonuKompüter elmləri CPM (Car Parking Map) Rüstəmova Nuranə Novruz
308.
Əlizadə Səməd Aynur
Ömərli Ayaz Yaşar oğlu
9 Bakı Avropa Liseyi Bakı şəhəriEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qarabağ regionunun ekosisteminin (meşə massivlərinin) innovativ texnologiyalar vasitəsilə sürətləndirilmiş (intensivləşdirilmiş) bərpası Sultan-zadə Firuzə Vəhdət qızı
309.
Ələsgərov Ələkbər Sabir
Xanəliyev Yusif Aydın
9 Namiq Məmmədov adina 9sayli mekteb NəsimiFizika, astronomiya Fizika ixtiracilari Qasimova Sevgi ENSTEYIN
310.
Əmiraslanlı Əliyoldaş Həsən
Çiraqi Şəfiqə Elbrus
11 Qobu qəsəbə 2 nömrəli tam orta məktəb Bakı, AbşeronKimya Yeni Qrafen Erası və onun Texnoloji Üstünlükləri Kərimova Ayşə Nəzir
311.
Əmiraslanova Anabacı Həsən
9 Ə.S.İbrahimov adına Qobu 2 N-li məktəb Abşeron rayonu Qobu qəsəbəsiEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Qlobal problemi həll edən CO2toD qurğusu İmanov Elmar İmanov Elmar
312.
Əmənli Ülvi Ramil
Abdullayev Elgün Elnur
10 Şirvan şəhər Kimya biologiya təmayüllü lisey publik hüquqi şəxs Şirvan şəhərMühəndislik Tıxacların aradan qaldırılması-PARKİNG Nəcəfova Natəvan Azər
313.
Əsgərov Mirhəbib Ziya
9 Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi Bakı şəhəri, Nəsimi rayonuRiyaziyyat Bölünmə əlamətlərinə yeni yanaşmalar Məmmədov Faiq Abbas oğlu
314.
Əsgərova Cəmilə Abdulhəmid
Fərid Bəndiyev
10 Bakı şəhəri, Nizami rayonu 62 saylı məktəb lisey Bakı şəhəri, Nizami rayonuRiyaziyyat Riyaziyyatın keçmişi, gələcəyin gözü ilə Cəmilə Əsgərova Bəhman Məmmədov
315.
Əsgərova İlahə Əkbər
10 314 Bakı şəhəri,Binəqədi rayonuEkologiya, ətraf mühitin idarə olunması Avtomat ekoloji stansiyalar Sahibzadə Aynurə Vasib qızı Əsgərov Əkbər Aydın oğlu
316.
Əşrəfov Ramal Rüfət
Baxşəliyev Vagif Natiq
9 Təbiət Elmləri Təmayyüllü gimnaziya SumqayıtKimya Polietilen tereftalat (PET) tullantılarından yeni poliuretan (PU) köpüklərinin alınması Əmir Reza Vəxşuri Əmir Reza Vəxşuri
317.
Əzizov Nizami Elçin
Əzizli Nicat Elçin
11 Akademik Zərifə Əliyeva adina lisey Bakı şəhəri,Yasamal rayonuRiyaziyyat Elektrik enerjisindən gündəlik istifadənin statistik proqnozlaşdırılması Məsimova Samirə Nəriman Məhərrəmov Zakir Tülü
318.
Ализаде Айсель Баба
Маммедова Хадиджа Новруз
11 4 nömrəli tam orta məktəb Sumqayıt şəhəriFizika, astronomiya Технология получения масштабной альтернативной энергии от внутренних возможностей квартиры Məmmədova Aybəniz Müştəba qızı Məmmədov Cavanşir Firuddin oğlu
319.
Мамедзаде Амин Ильяс
10 среднеобразовательная школа №11 СумгаитFizika, astronomiya Гибридная технология получения электрической энергии для водного транспорта Балаева Афиля Гасанбала кызы Мамедов Джаваншир Фирудунович