SN | Şagirdlərin SAA | Sinfi | Məktəbin tam adı | Məktəbin yerləşdiyi Şəhər, rayon, kənd | Müsabiqənin istiqaməti | Layihənin adı | Elmi rəhbərin SAA | Mütəxəssis alimin SAA |
1. | Mikayilov Fərid Rəhman Həsimli Əli Ramil oglu |
11 | TTEL | Sumgayit | Mühəndislik | Ayaq hərəkəti hesabina iki nəfərlik nəqliyyat vasitəsi | Əfəndiyev Rahib | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
2. | Mikayılzadə Hüseyn Zahid Sayad Salmanova Rəşad |
10 | Tahir Hacıyev adına 252 nömrəli məktəb-lisey | Sabunçu rayonu | Mühəndislik | "Clear Source"- "Təmiz Mənbə" | Sadəddinli Cəvahir Bəşir | |
3. | Mirkişili Aysu Ceyhun |
9 | TTEL | Sumgayit | Mühəndislik | Dənizə axıdılan çirkab sulardan enerjinin alınması və istifadəsi(Corat qəsəbəsinin misalında). | Məmmədli Çinarə Şükür qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
4. | MirzƏliyev Əli Rahib |
9 | KBTRL | Bakı şəhəri, Nizami Rayonu, Şirin Mirzəyev küçəsi | Mühəndislik | SamrAli - günəş mühərriki | Ariz Abdullayev Malik | |
5. | Mirzəyev Şəhriyar Bəxtiyar Bayramzadə Fidan Ülvi |
10 | "Ankara məktəbi" məktəb-liseyi | Bakı şəh., N.Nərimanov r-nu | Mühəndislik | Open Glasses | Məmmədova Vüsalə Əlipaşa | Məmmədov Fuad Faiq |
6. | Mövlamova Rəsul Rəşad Asim |
9 | İ.Həsənov adına 1 saylı tam orta məktəb | İsmayıllı | Mühəndislik | Otto | Mövlamova Günel Fuad | |
7. | Muradova Aysel Ələkbər Quliyeva Mədinə Səyavuş |
11 | Fizika, Riyaziyyat və Informatika təmayüllü lisey | Bakı şəhəri, Yasamal r-nu | Mühəndislik | Air Sticks | Əsgərli Sevda Yadulla | Məmmədov Fuad Faiq |
8. | Mustafa Muhamməd Rəşad Mirzəbəyli Yusif Teymur |
9 | İ.Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | AssistARium | Əhmədova Aliyə Fərman | Mehdiyev Yasin Aydın |
9. | Mustafayev Ülvi Rəşad |
11 | 147 nömrəli THL | Yasamal | Mühəndislik | Alternativ enerji | Ələkbərova Aytən | |
10. | Mustafayev Ramal Rəşad |
9 | 147 nömrəli THL | Yasamal | Mühəndislik | Şaxtalı havada buzun əridilməsinin avtomatikləşdirilməsi | Ələkbərova Aytən Şamil | |
11. | Mədətov İsa İlqar |
11 | TETGimnaziya | Sumqayıt şəhər | Mühəndislik | Geyimlərdə elektrik cərəyanının köməyi ilə bədən temperaturunun tənzimlənməsi | Bayramov Bəxtiyar | |
12. | Məhəmmədov Həsən Şahbaz |
9 | KBTL | Şəmkir | Mühəndislik | Şəxsi Layihə | ||
13. | Məlikov Nasir Emin Hacımuradov Elşən Salamat oğlu |
11 | S.C.Pişəvəri adına Respublika Humanitar fənlər gimnaziyası | Bakı ş. Nərimanov rayonu | Mühəndislik | "Dəmir Yumruq" Pilotsuz Uçuş Aparatı | İsgəndərova Asiya İmran qızı | İsgəndərov İslam Əsəd oğlu |
14. | Məmməd Rəşid Rövşən Məmmədli İsmayıl Zaur |
11 | Sumqayıt şəhəri İ. Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | MAUZ (Military Aerial Unified Zone) | Əhmədova Aliyə Fərman | Məmmədov Samir Füzuli |
15. | Məmmədli Zeynəb Elşən Səkinə Məmmədova Ramin |
9 | Ağdam rayon Hacıməmmədli kənd tam orta | Ağdam | Mühəndislik | Ağıllı şəhər | Məmmədova Rəqşanə Fəxrəddin | Aliyə Əhmədova Fərman |
16. | Məmmədli Nigar Zaur Məmmədli Ayan Zaur qızı |
10 | Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Enerjinin geyim üzərindən alınması | Əhmədova Aygün Nizami qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
17. | Məmmədli İsmayıl Vüqar Məmmədov Cavid Elşad |
10 | ADA Məktəbi | Əhmədbəy Ağaoglu küçəsi. 61 Bakı, 1008 | Mühəndislik | Multifunksional ev qorunma sistemi | Viktor Aleksandr Başarov | |
18. | Məmmədov Musa Bəxtiyar |
11 | 160 №-li Klassik Gimnaziya | Baku, Sabayil rayounu | Mühəndislik | Smart Helmet | Növrəstə Əliyeva İsmayıl | |
19. | Məmmədov Əli Ramin Bağırova Məryam Əhmədəli |
11 | Namiq Fərəczadə adına 100 nömrəli tam orta məktəb | Baki ş., Binəqədi rayonu | Mühəndislik | Smart Glasses | Həsənov Fərid Marat | Salamov Əlisgəndər Akif |
20. | Nağıyeva Aişə Məhəmməd |
10 | "Kaspi Liseyi" ümumtəhsil məktəbi MMC | Bakı | Mühəndislik | Heyvanlar yox olmasın | Seyidov Mircəlal Abbas | Nağıyev Məhəmməd Hümbət |
21. | Orucova Nazlı Emil Məşədiyeva Mehin Ramin qızı |
10 | Kaspi lisseyi | Bakıxanov | Mühəndislik | Silverdrone | Mircəlal Seyidov M.Abbas oğlu | Əfsanı Əsgərova Taleh qızı |
22. | Paşazadə Həmzə Saleh Əliyeva Aytac İsa |
11 | 31 nömrəli | Bakı şəhəri yasamal rayonu | Mühəndislik | Proqram təminatlı mina aşkarlayan pilotsuz uçuş aparatı | Rəsulova Zülfiyyə Əli | Ələkbərov Rüstəm Eldar |
23. | Pənahlı Cavidan Yusif Aylin İsayeva Elnur qızı |
9 | BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi | Bakı | Mühəndislik | Система cкрытой лазерной передачи информации | Mətanət Mehrabova Əhməd qızı | Mehriban Həsənova Şirin qızı |
24. | Qadiyeva Ruqiyyə Telman |
9 | 74 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, 74 nömrəli tam orta məktəb | Mühəndislik | SmartSi | Əliverdiyeva Rinada Murad | Qadiyeva Ruqiyyə Telman |
25. | Qarayev Mikayıl Kənan Abdullazadə Əli Rahim |
9 | Qobu qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb | Abşeron | Mühəndislik | Ultrabənövşəyi şüa | Məmmədov Meyxoş Yadigar | |
26. | Qasımlı Məryəm Şahin |
9 | 59 sayli tam orta mekteb | Baki seheri xetai rayonu | Mühəndislik | SilverHand-Süni insan qolu | Sadıqova Şahnaz Şahmar | |
27. | Qasımov Fəxri Daşqın Ləman |
10 | Sumqayıt şəhər 27 №li tam orta məktəb | Sumqayıt şəhəri | Mühəndislik | Minaların aşkarlanması və zərərsizləşdirilməsi | Qaraməmmədov Hüseyn Ələsgər oölu | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
28. | Qasımzadə Ayan Emil Aylin Konyar |
11 | T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb litsey | Bakı şəhəri,Səbail rayonu | Mühəndislik | Fiziki məhdudiyyətli uşaqların cəmiyyətə integrasiyasına kömək layihəsi | Elxan Tahirov | Ilkin Tusi Tusi oğlu |
29. | Qocayev İmran Şahin |
9 | 272 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Nizami rayonu | Mühəndislik | Ağıllı zibil qutusu | Qələndərova İlhamə Əbülfəz qızı | |
30. | Quliyev Murad Vüqar Həşimzadə Əli Rəhim |
11 | Təfəkkür liseyi | Sumqayıt | Mühəndislik | Detron- təbii fəlakətlərdən sonra baş verən dağıntılar altında qalan insanların aşkar olunması üçün dron | Cahangirov Seymur Cahangir | Məmmədov Cavanşir Firudin |
31. | Quliyev İftixar Zaur |
10 | Nizami Nərimanov adına 248 saylı tam orta məktəb | Baki seheri | Mühəndislik | Azix - helping texnologies | Həbibov Məhəmməd Fikrət | Abbasov Elçin Qüdrət |
32. | Quliyev Nihad Bəhruz Vəliyev Orxan Osman |
9 | İstedad Liseyi | Sumqayıt | Mühəndislik | Amphibian | Abbasova Aynur Fazil | SDU.Avtomatik idare etmeve fafedra muduru Professor Cavansir Memmedov Firudin |
33. | Quliyev Murad Rəşad Əliyev Sərxan Fəxrəddin |
9 | 12 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | PiWiuS | İsayeva Səbinə Həzrət | Süleymanov Tural Valeh |
34. | Ramazan Səbinə Vüqar |
10 | 45 nömrəli tam orta məktəb | Biləsuvar | Mühəndislik | Havanın rtubətindən suyun əldə edilməsi qurğusu | Əliyev Aydın Fikrət | Məmmədov Qasım Səməd |
35. | Rəfail Rəşid Cəfərov Rzayev Azər Xəzər |
11 | Cəfər Cabbarlı adına 6 nömrəli tam orta məktəb | Xaçmaz şəhəri | Mühəndislik | Xüsusi ehtiyaclı şəxslər üçün müasir və etibarlı şəhərçik | Mehdiyeva Nuranə Şamil | Əhmədova Aliyə Fərman |
36. | Rəfiyev Asim Elməddin Hüseyn İmanov Rövşən |
9 | Ak.Z.Əliyeva adına Cəlilabad şəhər 7№li tam orta məktəb | Cəlilabad | Mühəndislik | Eko yol | Aliyev Vasif Əhmədağa oğlu | Bayramova Zeynəb |
37. | Rəhimli Fatimə Atif |
11 | Akademik X.Yusifzadə adına112 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu | Mühəndislik | Alaq otlarının yenidən yaranmasının qarşısını alan cihaz | Qasımov Rövşən Məmməd oğlu | |
38. | Rəşid Ərtoğrul Elçin |
11 | Uniser | Bakı şəh. | Mühəndislik | Turniketlərdən elektrik toplanma | Balayeva Səbinə Raqub qızı | Balayeva Səbinə Raqub qızı |
39. | Salamzadə Mina Namiq Allahverdiyev Rahib Nadir |
9 | Füzuli Gözəlov adına 124 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Xəzər rayonu | Mühəndislik | power bank | İsmayılova Zeynab Zakir | |
40. | Şenal Eyyub Kemalettin Qəmbərli Əhməd Faiq |
11 | Bakü Türk Anadolu Lisesi | 77 Alibey Huseynzadeh, Baku | Mühəndislik | Smart Monitoring System (SMS) | Abbaslı Məhəmməd Elnur | İbrahimli Kənan Bəxtiyar |
41. | Şiriyev Seymur Teymur Zeynallı Uğur İlkin |
9 | 245№-li tam orta məktəb | Bakı şəhər, Xətai rayonu | Mühəndislik | Elektron korset | Nuridə Həsənova | |
42. | Süleymanov Kənan Natiq Şirinov Röyal Vüsal |
11 | 19 nömrəli tam orta məktəb | Mingəçevir | Mühəndislik | Remote Gateway | Hüseynova Ülkər Nemət | |
43. | Süleymanzadə Əli Elşən Qurbanova Züleyxa Anar |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt şəhəri | Mühəndislik | BinarySpeak | Bayramov Bəxtiyar Muxtar | Heydərov Namiq Novruz |
44. | Səfərli Kamandar Cəmil |
9 | Hikmət Rəşidov adına 2saylı tam orta məktəb | Qəbələ Rayon, Vəndam qəsəbəsi | Mühəndislik | Robo self-guided | Məhərrəmova Səadət Adil | Salamov Əlisgəndər Akif |
45. | Səlimli Əlirza Rəcəb Rəvan Yarməmmədli Rövşən |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Elektron Xilasedici Bilərzik | Yeganə Ramazanova Sətdar | Cavanşir Məmmədov Firudin |
46. | Tağızadə Samir Hikmət Muradov Əli Rza |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Energy-Step Enerji toplayıcı ayaqqabı | Ramazanova Yeganə Sətdar | Məmmədov Cavanşir Firudin |
47. | Xəlilli Xəlil Nuran Tapdıqzadə Ayşə Sənan qızı |
11 | İdrak liseyi | Binəqədi rayonu, Ziya Bünyadov 3. | Mühəndislik | Start Smart Window | Səlimova Gülnarə Əjdər qızı | Hümbətov Şirxan Ərəstun oğlu |
48. | Xələfi Nəsrin Fariz Qədimli Məryəm Mehman |
11 | 60 saylı tam orta məktəb | Bakı ş. Yasamal r. | Mühəndislik | Binanı kodlaşdırmaqla təbii fəlakətlərdən qorunmaq üçün kapsullu bina | Qibləliyeva Aytən Saleh | Məmmədov Cavanşir Firudin |
49. | Yarkovoy Timofey Aleksey Bəndəliyev Cavidan Araz |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Bakı şəhəri, Yasamal rayonu | Mühəndislik | SafeShip | Bağırova Ülviyyə Adil | |
50. | Yusibli Yaqub Ehtiram Səmədli Polad Elman |
11 | Sumqayıt şəhər 26 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Çoxfunksional Transformer Dron | Babayeva Xatirə Cavanşir | Məmmədov Cavanşir Firudin |
51. | Yusibov Elnur Əfqan Hacılı Nuray Mais |
10 | Kaspi Liseyi | Bakı Şəhəri,Bakıxanov qəsəbəsi | Mühəndislik | Algae Bioreactor | Seyidov Mircəlal M.Abbas | Soltanova Zərnişan İmran |
52. | Zeynal Elman Əliyev |
10 | Dünya Məktəbi | Bakı, Binəqədi | Mühəndislik | Ağıllı dibçək | Serkar Elçi Bayram | |
53. | Zeynallı Amil Ramil |
9 | 24 saylı TOM | Sumqayıt | Mühəndislik | Kəşfiyyatçı sualtı dron | Nəcəfli Amin | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
54. | Əfəndi Əli Məzdək Rizayev İsmayıl Rüfət |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Bakı şəhəri, Yasamal rayonu | Mühəndislik | EcoPrintTech | Bağırova Rəfiqə Adil | |
55. | Əhmədov Məmməd Vüqar Əliyev Elman Zeynal |
10 | Dünya Məktəbi | Bakı, Binəqədi | Mühəndislik | Danışan əlcək | Serkar Elçi Bayram | |
56. | Əhmədov Museyib Fuad Toğrul Əliyev Elnur |
10 | Landau School | Baki | Mühəndislik | EcoDrones | Aleksey Tushev Aleksandr | |
57. | Əliyev Nihad Xəyyam |
10 | 35 Nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Gələcəyin alimləri | ||
58. | Əliyev Elsevər Elşad Muradlı Esra Söhrab |
11 | Şah İsmayıl Xətai adına 30 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Eşitmə qüsurlu insanlara süni intellekt ilə mübadilə mexanizmi | Rzayev Elxan Asif | Məmmədov Cavanşir Firudin |
59. | Əliyev Ramiz Famil Abbasov Əli Mərdan |
10 | İsmayıllı şəhər E.Məmmədov adına 3 nömrəli məktəb-lisey | İsmayıllı | Mühəndislik | CİS vasitəsi ilə ərazilərin fiziki coğrafi xəritələrinin hazırlanması | Ağayeva Əminə Bəxtiyar | |
60. | Əliyev Süleyman Vüqar |
10 | 269 saylı Tam orta məktəb | Xətai rayonu | Mühəndislik | Xüsusi su altı kameralar | Aygün Cəfərova | Oqtay Səmədov |
61. | Əlizadə Suad Seyran Rzayev Polad Elman |
10 | Lənkəran rayon Boladi kənd N.Axundov adına 1 nömrəli tam orta məktəbi | Lənkəran rayonu Boladi kəndi | Mühəndislik | Elektrik cərəyanının uzaqdan idarə edilməsi | Əliyev Seyran Heydər | |
62. | Əlizadə Yusif Şamil |
10 | 8 nömrəli məktəb | Xırdalan | Mühəndislik | Ayaqqabı | Gülsənəm | |
63. | Ələkbərli Cəmil Elçin Cəfərova Günəş Taleh |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Baki şəhəri,Yasamal rayonu, Huseyn Cavid Prospekti | Mühəndislik | Human-Powered Electricity Generator | Bağırova Ülviyyə Adil | |
64. | Ələkbərzadə Ülvi Mehman Hidayətov Bahadur Seymur |
9 | R.Mirabov adına 7 nömrəli tam orta məktəb | Mingəçevir | Mühəndislik | RoboBarber | Əhmədova Arzu Tofiq | Mustafayev Vüqar Sabir |
65. | Əsgərova Günay Faiq Ziyəddinova Səbinə Elşad qızı |
10 | Sumqayıt şəhər 23 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | SOS-Smart Operation Snake | Rəhimova Rəhimə Mirzəli qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
66. | Əsədov Səid Dəyanət |
11 | Ağahüseyin Aslanov adına 2 saylı tam orta məktəb | İsmayıllı | Mühəndislik | İstilikli botinka (hərbi çəkmə) | Əliyeva Ayşən Müqabil qızı |