SN | Şagirdlərin SAA | Sinfi | Məktəbin tam adı | Məktəbin yerləşdiyi Şəhər, rayon, kənd | Müsabiqənin istiqaməti | Layihənin adı | Elmi rəhbərin SAA | Mütəxəssis alimin SAA |
1. | Calal Süleyman Eldəniz |
11 | 114 | Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Əmircan qəsəbəsi | Mühəndislik | Alternativ enerji mənbəyi(Günəş paneli) | Abdullayeva Lalə Ramiz | |
2. | Cavadov Amin Zaur Şixverdiyev İlqar Vüqar |
11 | Saray qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb | Bakı, Abşeron, Saray | Mühəndislik | MultiMetrix | İbrahimli, Kənan, Bəxtiyar | Nergiz Hüseyin Nadir |
3. | Cəfərli Elnurə Natiq Mehtiyeva Dəniz Nurəddin |
9 | Bakı şəhəri S.Poladi adına 159 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri,Nəsimi rayonu 1-ci mkr,Cavadxan küçəsi 3 | Mühəndislik | Steri-Tech | Rüstəmova Günay Şahin | Əmiraslanov Orxan Cavanşir |
4. | Cəfərov Elcan Eldar Abbaslı Toğrul İlkin oğlu |
10 | Zərifə Əliyeva adına lisey | Yasamal ray. Əhməd Cəmil küç. | Mühəndislik | 1-10km məsafədə bağların rəqəmsal sulandırılması | Kazımova Çinarə İlqar | Adıgözəlzadə Həmayil Nadir |
5. | Göyçəli Mərahim Mahir Məmmədli Mirqəfər İslam |
10 | Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey | Şirvan şəhər | Mühəndislik | Sun CAR | Nəsirova Sevinc Xanbala | |
6. | Gözəlov Orxan Bəhruz Novruzlu Fərid Səməd |
11 | 23 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu | Mühəndislik | Dronlarda enerji istehlakının idarəedilməsi | Abdullayeva Aytəkin Zöhrab | Abaszadə Rəşad Qabil |
7. | Gursel Nigar Ələmşahova Musa Musazadə Rəşad |
11 | Təfəkkür Liseyi | Sumqayıt | Mühəndislik | EcoSense | Məmmədova Şəlalə Əkrəm | Fətəliyev Vəli Muxtar |
8. | Hacılı Nuray Mais Elnur Yusibov Əfqan |
10 | Kaspi Liseyi | Bakı şəhəri, Bakixanov qəsəbəsi | Mühəndislik | Algae Bioreactor | Mircelal Seyidov M.Abbas | Zərnişan Soltanova İmran |
9. | Hacızadə Qəhrəman Cahangir Hakim Əlizadə |
11 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Yasamal | Mühəndislik | SRUV- Soldier Rescuing Unmanned Vehicle | Ibrahimov Zəka Arif | Memmedov Fuad Faiq |
10. | Hüseynli Mete Vüqar |
11 | 54 №-li tam orta məktəb | Bakı şəhəri Nəsimi rayonu | Mühəndislik | Yeni növ dişli sistemi | ||
11. | Hüseynli Əli Gündüz |
9 | Gəncə şəhər Fizika,riyaziyyat və informatika təmayüllü lisey | Gəncə şəhəri | Mühəndislik | Agro-Bot | Cəfərov Nicat Namiq oğlu | Hüseyn Azər Sədrəddin oğlu |
12. | Hüseynov Eldar Elman Rəsulli Muhamməd Elşən |
10 | Türkiyə Diyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi | Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu | Mühəndislik | Nəqliyyat qəzalarının qarşısının alınması | Bədəlova Aysel Oktay qızı | Səfərəliyeva Emilya Mizandar qızı |
13. | Hüseynov Sərxan Razi Əmiraslanov Əli Elvin |
11 | S.Əliyev adına 2 nömrəli tam orta məktəb | Samux rayon, Samux şəhəri | Mühəndislik | Minesight | Qasımova Pərvanə Fərman | k.m.d.prof. Cəfərov Məntiq Bahadur |
14. | HÜSEYNOVA ZƏHRA BABA qızı Hümbətov Tural Elçin oğlu |
9 | Şirvan şəhər,M.Osmanov adına 20№li tam orta məktəb | Şirvan şəhəri | Mühəndislik | "ELEKTRON SEÇİCİ" QURĞUSU | Şükürova İlahə Vəli qızı | |
15. | Hüseynzadə Səbinə İlham Məmmədov Ayxan Rauf |
9 | 236 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, | Mühəndislik | SL (Simple Learning) | Hüseynova Aynur Vahid | İsmayılov Elviz Ənvər |
16. | Həmidova Nahidə Natiq İbrahimli İbrahim Ramil oğlu |
10 | Gənc İstedadlar liseyi | Bakı, Yasamal | Mühəndislik | Azot qazının komressor üsulu ilə işləyən neft quyularında işçi agent kimi tətbiqi | Bayramov Elman Eyvaz oğlu | Fətəliyev Vüqar Məhərrəm oğlu |
17. | Həşimov Ayxan Elnur Əliyeva Xədicə Hüseyn qızı |
11 | Tofiq İsmayılov adına 6№-li məktəb-lisey | Səbail rayonu, Şövkət Ələkbərova 2. | Mühəndislik | Optical security filter | Əlibəyova Rəna Şamil qızı | Şamilova Şəhla Asəf qızı |
18. | Həsənli Ərtoğrul Emil Rəcəbov Hüseyn Tale |
10 | İlyas Əfəndiyev adına Elitar gimnaziya | Bakı şəhəri Nəsimi rayonu | Mühəndislik | Powergrav | Allahverdiyeva Brilyant Qədir | Məmmədov Nurməmməd Yaşar |
19. | Həsənli Ceyla Zaur Zeynalov Ənvər Azər |
9 | Elitar Gimnaziya | Nesimi rayonu Üzeyir Hacıbəyov küçəsi 49 | Mühəndislik | Sənayə Dronu | Əmirbəyova Nailə Elxan | Əmirbəyova Nailə Elxan |
20. | Həsənov Cavid Pərviz Səbzəliyev Ömər Rüfət |
10 | 245 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Cavanşir 11 | Mühəndislik | Dreline | Həsənova Nuridə Həsən | |
21. | Ibrahimli Aysu Firdovsi Leyla Allahverdiyeva Hamlet |
10 | Kaspi Liseyi | Baki seheri Bakixanov qesebesi | Mühəndislik | Biolumisenct lighting | Zernisan Soltanova Imran | Zernisan Soltanova Imran |
22. | İbrahimov Mirşahin Müşfiq Isgəndər Ömər |
10 | Kaspi Liseyi | Bakı ş. Bakıxanov qəs, 176 Sakit Qocayev | Mühəndislik | Mechanical Footstep Power Generator | Soltanova Zərnişan | Soltanova Zərnişan |
23. | Imanov Musa Anar |
10 | 21 nomreli tam orta mekteb | Sumqayit seheri | Mühəndislik | Ayaqdan elil insanlar ucun xususi oturacaq | Allahverdiyeva Vefa Ismayil qizi | Memmedov Cavansir Firudin oglu |
24. | İsmayıllı Hikmət Babək |
9 | 245 | Bakı,Xətai rayonu | Mühəndislik | Sentinel Active Protection System | Həsənova Nuridə Həsən | |
25. | İsmayılov Sabir Faiq İsmayılov Fuad Rizvan |
11 | M.Quliyev adına 3 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt şəhəri | Mühəndislik | Mexaniki hərəkət hesabına suüstü nəqliyyat vasitəsinin işlənməsi | Əsgərova Lətifə Qasım | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
26. | İsmayılov Ağakişi İdris Süleymanov Rəşid Rəşad |
11 | 19 saylı tam orta məktəb | Mingəçevir | Mühəndislik | Tükənməz enerji mənbəyi | Hüseynova Ülkər Nemət | |
27. | Kərimov Musa Eldəniz QULİYEVA LEYLA ASİF |
11 | H.Hadi adina 10 li orta məktəb | Gəncə şəhəri | Mühəndislik | GƏLƏCƏK UCUN YARAT | Nicat Cəfərov | |
28. | Kərimova Gülçin Hilal |
10 | Kürdəmir şəhər 3 saylı tam orta məktəb | Kürdəmir rayonu | Mühəndislik | ProlyCrows | Xudiyeva Günəş Şərəfəddin qızı | |
29. | Macabalitao Aylan Dante Seyidov Mirzə Hafiz |
11 | 132-134 Nömrəli Təhsil Kompleksi | Baki şəhəri, Səbail r. | Mühəndislik | Robotik protezlərdə istifadə üçün tərs kinematik üsullardan istifadə edərək ölçülü məkanda qolun hərəkətinin modelləşdirilməsi. | Məcidova Aytəkin Vagif | |
30. | Mammadova Narmin Yalçın |
9 | Heydər Əliyev adına Ivanovka kənd tam orta məktəbi | Ismayıllı rayon ivanovka kəndi | Mühəndislik | Animal Rescue Robot | Əmrahova Günay Abuzər qızı | Narmin Mammadova Yalçın qızı |
31. | Mikayilov Fərid Rəhman Həsimli Əli Ramil oglu |
11 | TTEL | Sumgayit | Mühəndislik | Ayaq hərəkəti hesabina iki nəfərlik nəqliyyat vasitəsi | Əfəndiyev Rahib | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
32. | Mikayılzadə Hüseyn Zahid Sayad Salmanova Rəşad |
10 | Tahir Hacıyev adına 252 nömrəli məktəb-lisey | Sabunçu rayonu | Mühəndislik | "Clear Source"- "Təmiz Mənbə" | Sadəddinli Cəvahir Bəşir | |
33. | Mirkişili Aysu Ceyhun |
9 | TTEL | Sumgayit | Mühəndislik | Dənizə axıdılan çirkab sulardan enerjinin alınması və istifadəsi(Corat qəsəbəsinin misalında). | Məmmədli Çinarə Şükür qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
34. | MirzƏliyev Əli Rahib |
9 | KBTRL | Bakı şəhəri, Nizami Rayonu, Şirin Mirzəyev küçəsi | Mühəndislik | SamrAli - günəş mühərriki | Ariz Abdullayev Malik | |
35. | Mirzəyev Şəhriyar Bəxtiyar Bayramzadə Fidan Ülvi |
10 | "Ankara məktəbi" məktəb-liseyi | Bakı şəh., N.Nərimanov r-nu | Mühəndislik | Open Glasses | Məmmədova Vüsalə Əlipaşa | Məmmədov Fuad Faiq |
36. | Mövlamova Rəsul Rəşad Asim |
9 | İ.Həsənov adına 1 saylı tam orta məktəb | İsmayıllı | Mühəndislik | Otto | Mövlamova Günel Fuad | |
37. | Muradova Aysel Ələkbər Quliyeva Mədinə Səyavuş |
11 | Fizika, Riyaziyyat və Informatika təmayüllü lisey | Bakı şəhəri, Yasamal r-nu | Mühəndislik | Air Sticks | Əsgərli Sevda Yadulla | Məmmədov Fuad Faiq |
38. | Mustafa Muhamməd Rəşad Mirzəbəyli Yusif Teymur |
9 | İ.Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | AssistARium | Əhmədova Aliyə Fərman | Mehdiyev Yasin Aydın |
39. | Mustafayev Ülvi Rəşad |
11 | 147 nömrəli THL | Yasamal | Mühəndislik | Alternativ enerji | Ələkbərova Aytən | |
40. | Mustafayev Ramal Rəşad |
9 | 147 nömrəli THL | Yasamal | Mühəndislik | Şaxtalı havada buzun əridilməsinin avtomatikləşdirilməsi | Ələkbərova Aytən Şamil | |
41. | Mədətov İsa İlqar |
11 | TETGimnaziya | Sumqayıt şəhər | Mühəndislik | Geyimlərdə elektrik cərəyanının köməyi ilə bədən temperaturunun tənzimlənməsi | Bayramov Bəxtiyar | |
42. | Məhəmmədov Həsən Şahbaz |
9 | KBTL | Şəmkir | Mühəndislik | Şəxsi Layihə | ||
43. | Məlikov Nasir Emin Hacımuradov Elşən Salamat oğlu |
11 | S.C.Pişəvəri adına Respublika Humanitar fənlər gimnaziyası | Bakı ş. Nərimanov rayonu | Mühəndislik | "Dəmir Yumruq" Pilotsuz Uçuş Aparatı | İsgəndərova Asiya İmran qızı | İsgəndərov İslam Əsəd oğlu |
44. | Məmməd Rəşid Rövşən Məmmədli İsmayıl Zaur |
11 | Sumqayıt şəhəri İ. Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | MAUZ (Military Aerial Unified Zone) | Əhmədova Aliyə Fərman | Məmmədov Samir Füzuli |
45. | Məmmədli Zeynəb Elşən Səkinə Məmmədova Ramin |
9 | Ağdam rayon Hacıməmmədli kənd tam orta | Ağdam | Mühəndislik | Ağıllı şəhər | Məmmədova Rəqşanə Fəxrəddin | Aliyə Əhmədova Fərman |
46. | Məmmədli Nigar Zaur Məmmədli Ayan Zaur qızı |
10 | Təbiət Elmləri Təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Enerjinin geyim üzərindən alınması | Əhmədova Aygün Nizami qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
47. | Məmmədli İsmayıl Vüqar Məmmədov Cavid Elşad |
10 | ADA Məktəbi | Əhmədbəy Ağaoglu küçəsi. 61 Bakı, 1008 | Mühəndislik | Multifunksional ev qorunma sistemi | Viktor Aleksandr Başarov | |
48. | Məmmədov Musa Bəxtiyar |
11 | 160 №-li Klassik Gimnaziya | Baku, Sabayil rayounu | Mühəndislik | Smart Helmet | Növrəstə Əliyeva İsmayıl | |
49. | Məmmədov Əli Ramin Bağırova Məryam Əhmədəli |
11 | Namiq Fərəczadə adına 100 nömrəli tam orta məktəb | Baki ş., Binəqədi rayonu | Mühəndislik | Smart Glasses | Həsənov Fərid Marat | Salamov Əlisgəndər Akif |
50. | Nağıyeva Aişə Məhəmməd |
10 | "Kaspi Liseyi" ümumtəhsil məktəbi MMC | Bakı | Mühəndislik | Heyvanlar yox olmasın | Seyidov Mircəlal Abbas | Nağıyev Məhəmməd Hümbət |
51. | Orucova Nazlı Emil Məşədiyeva Mehin Ramin qızı |
10 | Kaspi lisseyi | Bakıxanov | Mühəndislik | Silverdrone | Mircəlal Seyidov M.Abbas oğlu | Əfsanı Əsgərova Taleh qızı |
52. | Paşazadə Həmzə Saleh Əliyeva Aytac İsa |
11 | 31 nömrəli | Bakı şəhəri yasamal rayonu | Mühəndislik | Proqram təminatlı mina aşkarlayan pilotsuz uçuş aparatı | Rəsulova Zülfiyyə Əli | Ələkbərov Rüstəm Eldar |
53. | Pənahlı Cavidan Yusif Aylin İsayeva Elnur qızı |
9 | BDU nəzdində Gənc İstedadlar liseyi | Bakı | Mühəndislik | Система cкрытой лазерной передачи информации | Mətanət Mehrabova Əhməd qızı | Mehriban Həsənova Şirin qızı |
54. | Qadiyeva Ruqiyyə Telman |
9 | 74 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, 74 nömrəli tam orta məktəb | Mühəndislik | SmartSi | Əliverdiyeva Rinada Murad | Qadiyeva Ruqiyyə Telman |
55. | Qarayev Mikayıl Kənan Abdullazadə Əli Rahim |
9 | Qobu qəsəbə 3 nömrəli tam orta məktəb | Abşeron | Mühəndislik | Ultrabənövşəyi şüa | Məmmədov Meyxoş Yadigar | |
56. | Qasımlı Məryəm Şahin |
9 | 59 sayli tam orta mekteb | Baki seheri xetai rayonu | Mühəndislik | SilverHand-Süni insan qolu | Sadıqova Şahnaz Şahmar | |
57. | Qasımov Fəxri Daşqın Ləman |
10 | Sumqayıt şəhər 27 №li tam orta məktəb | Sumqayıt şəhəri | Mühəndislik | Minaların aşkarlanması və zərərsizləşdirilməsi | Qaraməmmədov Hüseyn Ələsgər oölu | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
58. | Qasımzadə Ayan Emil Aylin Konyar |
11 | T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb litsey | Bakı şəhəri,Səbail rayonu | Mühəndislik | Fiziki məhdudiyyətli uşaqların cəmiyyətə integrasiyasına kömək layihəsi | Elxan Tahirov | Ilkin Tusi Tusi oğlu |
59. | Qocayev İmran Şahin |
9 | 272 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Nizami rayonu | Mühəndislik | Ağıllı zibil qutusu | Qələndərova İlhamə Əbülfəz qızı | |
60. | Quliyev Murad Vüqar Həşimzadə Əli Rəhim |
11 | Təfəkkür liseyi | Sumqayıt | Mühəndislik | Detron- təbii fəlakətlərdən sonra baş verən dağıntılar altında qalan insanların aşkar olunması üçün dron | Cahangirov Seymur Cahangir | Məmmədov Cavanşir Firudin |
61. | Quliyev İftixar Zaur |
10 | Nizami Nərimanov adına 248 saylı tam orta məktəb | Baki seheri | Mühəndislik | Azix - helping texnologies | Həbibov Məhəmməd Fikrət | Abbasov Elçin Qüdrət |
62. | Quliyev Nihad Bəhruz Vəliyev Orxan Osman |
9 | İstedad Liseyi | Sumqayıt | Mühəndislik | Amphibian | Abbasova Aynur Fazil | SDU.Avtomatik idare etmeve fafedra muduru Professor Cavansir Memmedov Firudin |
63. | Quliyev Murad Rəşad Əliyev Sərxan Fəxrəddin |
9 | 12 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | PiWiuS | İsayeva Səbinə Həzrət | Süleymanov Tural Valeh |
64. | Ramazan Səbinə Vüqar |
10 | 45 nömrəli tam orta məktəb | Biləsuvar | Mühəndislik | Havanın rtubətindən suyun əldə edilməsi qurğusu | Əliyev Aydın Fikrət | Məmmədov Qasım Səməd |
65. | Rəfail Rəşid Cəfərov Rzayev Azər Xəzər |
11 | Cəfər Cabbarlı adına 6 nömrəli tam orta məktəb | Xaçmaz şəhəri | Mühəndislik | Xüsusi ehtiyaclı şəxslər üçün müasir və etibarlı şəhərçik | Mehdiyeva Nuranə Şamil | Əhmədova Aliyə Fərman |
66. | Rəfiyev Asim Elməddin Hüseyn İmanov Rövşən |
9 | Ak.Z.Əliyeva adına Cəlilabad şəhər 7№li tam orta məktəb | Cəlilabad | Mühəndislik | Eko yol | Aliyev Vasif Əhmədağa oğlu | Bayramova Zeynəb |
67. | Rəhimli Fatimə Atif |
11 | Akademik X.Yusifzadə adına112 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu | Mühəndislik | Alaq otlarının yenidən yaranmasının qarşısını alan cihaz | Qasımov Rövşən Məmməd oğlu | |
68. | Rəşid Ərtoğrul Elçin |
11 | Uniser | Bakı şəh. | Mühəndislik | Turniketlərdən elektrik toplanma | Balayeva Səbinə Raqub qızı | Balayeva Səbinə Raqub qızı |
69. | Salamzadə Mina Namiq Allahverdiyev Rahib Nadir |
9 | Füzuli Gözəlov adına 124 nömrəli tam orta məktəb | Bakı şəhəri, Xəzər rayonu | Mühəndislik | power bank | İsmayılova Zeynab Zakir | |
70. | Şenal Eyyub Kemalettin Qəmbərli Əhməd Faiq |
11 | Bakü Türk Anadolu Lisesi | 77 Alibey Huseynzadeh, Baku | Mühəndislik | Smart Monitoring System (SMS) | Abbaslı Məhəmməd Elnur | İbrahimli Kənan Bəxtiyar |
71. | Şiriyev Seymur Teymur Zeynallı Uğur İlkin |
9 | 245№-li tam orta məktəb | Bakı şəhər, Xətai rayonu | Mühəndislik | Elektron korset | Nuridə Həsənova | |
72. | Süleymanov Kənan Natiq Şirinov Röyal Vüsal |
11 | 19 nömrəli tam orta məktəb | Mingəçevir | Mühəndislik | Remote Gateway | Hüseynova Ülkər Nemət | |
73. | Süleymanzadə Əli Elşən Qurbanova Züleyxa Anar |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt şəhəri | Mühəndislik | BinarySpeak | Bayramov Bəxtiyar Muxtar | Heydərov Namiq Novruz |
74. | Səfərli Kamandar Cəmil |
9 | Hikmət Rəşidov adına 2saylı tam orta məktəb | Qəbələ Rayon, Vəndam qəsəbəsi | Mühəndislik | Robo self-guided | Məhərrəmova Səadət Adil | Salamov Əlisgəndər Akif |
75. | Səlimli Əlirza Rəcəb Rəvan Yarməmmədli Rövşən |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Elektron Xilasedici Bilərzik | Yeganə Ramazanova Sətdar | Cavanşir Məmmədov Firudin |
76. | Tağızadə Samir Hikmət Muradov Əli Rza |
9 | Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziya | Sumqayıt | Mühəndislik | Energy-Step Enerji toplayıcı ayaqqabı | Ramazanova Yeganə Sətdar | Məmmədov Cavanşir Firudin |
77. | Xəlilli Xəlil Nuran Tapdıqzadə Ayşə Sənan qızı |
11 | İdrak liseyi | Binəqədi rayonu, Ziya Bünyadov 3. | Mühəndislik | Start Smart Window | Səlimova Gülnarə Əjdər qızı | Hümbətov Şirxan Ərəstun oğlu |
78. | Xələfi Nəsrin Fariz Qədimli Məryəm Mehman |
11 | 60 saylı tam orta məktəb | Bakı ş. Yasamal r. | Mühəndislik | Binanı kodlaşdırmaqla təbii fəlakətlərdən qorunmaq üçün kapsullu bina | Qibləliyeva Aytən Saleh | Məmmədov Cavanşir Firudin |
79. | Yarkovoy Timofey Aleksey Bəndəliyev Cavidan Araz |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Bakı şəhəri, Yasamal rayonu | Mühəndislik | SafeShip | Bağırova Ülviyyə Adil | |
80. | Yusibli Yaqub Ehtiram Səmədli Polad Elman |
11 | Sumqayıt şəhər 26 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Çoxfunksional Transformer Dron | Babayeva Xatirə Cavanşir | Məmmədov Cavanşir Firudin |
81. | Yusibov Elnur Əfqan Hacılı Nuray Mais |
10 | Kaspi Liseyi | Bakı Şəhəri,Bakıxanov qəsəbəsi | Mühəndislik | Algae Bioreactor | Seyidov Mircəlal M.Abbas | Soltanova Zərnişan İmran |
82. | Zeynal Elman Əliyev |
10 | Dünya Məktəbi | Bakı, Binəqədi | Mühəndislik | Ağıllı dibçək | Serkar Elçi Bayram | |
83. | Zeynallı Amil Ramil |
9 | 24 saylı TOM | Sumqayıt | Mühəndislik | Kəşfiyyatçı sualtı dron | Nəcəfli Amin | Məmmədov Cavanşir Firudin oğılu |
84. | Əfəndi Əli Məzdək Rizayev İsmayıl Rüfət |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Bakı şəhəri, Yasamal rayonu | Mühəndislik | EcoPrintTech | Bağırova Rəfiqə Adil | |
85. | Əhmədov Məmməd Vüqar Əliyev Elman Zeynal |
10 | Dünya Məktəbi | Bakı, Binəqədi | Mühəndislik | Danışan əlcək | Serkar Elçi Bayram | |
86. | Əhmədov Museyib Fuad Toğrul Əliyev Elnur |
10 | Landau School | Baki | Mühəndislik | EcoDrones | Aleksey Tushev Aleksandr | |
87. | Əliyev Nihad Xəyyam |
10 | 35 Nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Gələcəyin alimləri | ||
88. | Əliyev Elsevər Elşad Muradlı Esra Söhrab |
11 | Şah İsmayıl Xətai adına 30 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | Eşitmə qüsurlu insanlara süni intellekt ilə mübadilə mexanizmi | Rzayev Elxan Asif | Məmmədov Cavanşir Firudin |
89. | Əliyev Ramiz Famil Abbasov Əli Mərdan |
10 | İsmayıllı şəhər E.Məmmədov adına 3 nömrəli məktəb-lisey | İsmayıllı | Mühəndislik | CİS vasitəsi ilə ərazilərin fiziki coğrafi xəritələrinin hazırlanması | Ağayeva Əminə Bəxtiyar | |
90. | Əliyev Süleyman Vüqar |
10 | 269 saylı Tam orta məktəb | Xətai rayonu | Mühəndislik | Xüsusi su altı kameralar | Aygün Cəfərova | Oqtay Səmədov |
91. | Əlizadə Suad Seyran Rzayev Polad Elman |
10 | Lənkəran rayon Boladi kənd N.Axundov adına 1 nömrəli tam orta məktəbi | Lənkəran rayonu Boladi kəndi | Mühəndislik | Elektrik cərəyanının uzaqdan idarə edilməsi | Əliyev Seyran Heydər | |
92. | Əlizadə Yusif Şamil |
10 | 8 nömrəli məktəb | Xırdalan | Mühəndislik | Ayaqqabı | Gülsənəm | |
93. | Ələkbərli Cəmil Elçin Cəfərova Günəş Taleh |
10 | Akademik Zərifə Əliyeva adına lisey | Baki şəhəri,Yasamal rayonu, Huseyn Cavid Prospekti | Mühəndislik | Human-Powered Electricity Generator | Bağırova Ülviyyə Adil | |
94. | Ələkbərzadə Ülvi Mehman Hidayətov Bahadur Seymur |
9 | R.Mirabov adına 7 nömrəli tam orta məktəb | Mingəçevir | Mühəndislik | RoboBarber | Əhmədova Arzu Tofiq | Mustafayev Vüqar Sabir |
95. | Əsgərova Günay Faiq Ziyəddinova Səbinə Elşad qızı |
10 | Sumqayıt şəhər 23 nömrəli tam orta məktəb | Sumqayıt | Mühəndislik | SOS-Smart Operation Snake | Rəhimova Rəhimə Mirzəli qızı | Məmmədov Cavanşir Firudin oğlu |
96. | Əsədov Səid Dəyanət |
11 | Ağahüseyin Aslanov adına 2 saylı tam orta məktəb | İsmayıllı | Mühəndislik | İstilikli botinka (hərbi çəkmə) | Əliyeva Ayşən Müqabil qızı |